Skocz do zawartości

Uniroyal MS Plus 77 - pytanie do użytkowników


DamianB

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałem wymienić stare i twarde jak beton Barumy Polarisy 2 na coś nowego i wybór padł na Uniroyal MS Plus 77 195/65R15 91T. Po zmianie auto prowadzi się tragicznie - jakby pływało, porównywalnie do jazdy na lodzie, ale nie ma żadnych uślizgów opony na asfalcie. To normalne?  8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównywalnie do jazdy na lodzie, ale nie ma żadnych uślizgów opony na asfalcie

Nie wiem, czy dobrze to rozkminiam, ale spróbuj po prostu zwiększyć ciśnienie w oponach, pewnie to po prostu miękka ścianka boczna opony.

Rozmiar poprzednich opon był taki sam ?

 

Dla przykładu w letnich 195/50R15 Uniroyal Rainsport 2, muszę mieć ciśnienie pod 2,7 bara żeby samochód stabilnie się prowadził, a w przypadku Nokian Line, czy Toyo T1R problemu nie ma przy ciś. 2,3 bara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem wymienić stare i twarde jak beton Barumy Polarisy 2 na coś nowego i wybór padł na Uniroyal MS Plus 77 195/65R15 91T. Po zmianie auto prowadzi się tragicznie - jakby pływało, porównywalnie do jazdy na lodzie, ale nie ma żadnych uślizgów opony na asfalcie. To normalne?  8-)

ze zdziwieniem czytasz to co napisałeś, mam te opony w 2 autach, w jednym 3 lata ujeżdżane, w drugim pierwszy sezon ( kilka tygodni) i nie podzielam Twoich spostrzeżeń. W mniejszym aucie opony te już w połowie paxdziernika założyłem, bo stare Pirelli P2000 jak popadało to przy mocniejszym hamowaniu nie dawały rady i ABS się włączał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie też dziwi zachowanie samochodu po zmianie. Zjeździłem parę lat temu MS Plus 66 do zera i było spoko. Mam też niby miękkie Dębice Frigo 2 i przy ciśnieniu 2.2-2.4 ciężka Omega zachowuje się normalnie. Te Uniroyale MS 77 podbiłem dziś do 2.9 i nie widzę zbytnio różnicy. Spróbować chyba muszę jeszcze raz wrzucić te stare Barumy na tył, żeby się upewnić, że to na pewno kwestia opon, a nie super zbieg okoliczności, że w momencie wymiany kół coś poszło w zawieszeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dla przykładu w letnich 195/50R15 Uniroyal Rainsport 2, muszę mieć ciśnienie pod 2,7 bara żeby samochód stabilnie się prowadził, a w przypadku Nokian Line, czy Toyo T1R problemu nie ma przy ciś. 2,3 bara.

 

Pomijając potencjalne rozwiązanie problemu, czy takie ciśnienie nie powoduje nierównego zużycia opon? (Więcej na środku, mniej po bokach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MS77 w rozmiarze 195/65 R15. Auto prowadzi się jak po sznurku.

Mam ten sam rozmiar i porównanie do firestone winterhawk2evo i nokianów wr3.

Ms77 są spośród nich najlepsze.

Ja zawsze po kupieniu nowych opon porównuje zachowanie przy min. i max dopuszczalnym ciśnieniu (1.9-2.6) i zazwyczaj jest lepiej przy wyższym ciśnieniu, kosztem komfortu

Ale w megane3 zawieszenie jest pontonowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No mnie też dziwi zachowanie samochodu po zmianie. Zjeździłem parę lat temu MS Plus 66 do zera i było spoko. Mam też niby miękkie Dębice Frigo 2 i przy ciśnieniu 2.2-2.4 ciężka Omega zachowuje się normalnie. Te Uniroyale MS 77 podbiłem dziś do 2.9 i nie widzę zbytnio różnicy. Spróbować chyba muszę jeszcze raz wrzucić te stare Barumy na tył, żeby się upewnić, że to na pewno kwestia opon, a nie super zbieg okoliczności, że w momencie wymiany kół coś poszło w zawieszeniu...

 

Kupiłem Lancię z tym,i oponami, nie miałem zarzutów dot opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.