Skocz do zawartości

V50 2.0D - olej w skrzyni/wspomaganiu


Rekomendowane odpowiedzi

Poradźcie proszę...jestem na etapie kupna używanego v50 2.0D.

Samochód powinienem mieć w przyszłym tygodniu.

Robię sobie powoli rachunek sumienia co trzeba ze standardowych, eksploatacyjnych gratów wymienić.

Przyznam szczerze, że mam problem, gdy doszedłem do wymiany oleju w skrzyni biegów (manual) i wspomaganiu kierownicy.

Generalnie zawsze przy kupnie używanego samochodu powyższe wymienam, jednak w przypadku v50 ile ludzi, tyle opinii. A nadomiar złego w instrukcji v50 w przypadku wymiany płynu do wspomagania jak byk jest napisane, że "Płyn nie wymaga okresowej wymiany."

podobne opinie widziałem na forach odnośnie skrzyni biegów... :nie_wiem:

jeśli chodzi o wymianę oleju w skrzyni, instrukcja podaje, że zalecany rodzaj oleju to WSD-M2C200-C. Natomiast na kilku forach widziałem opinię, że powyższy rodzaj oleju jest błędny i że konieczne jest zastosowanie innego oleju... :sciana:

czy ktoś z Was ogarniał powyższe tematu?

z góry dzięki

pzdr

maciek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o manual :ok:

sęk w tym, że po lekturze jednego forum http://v50klub.pl/pytanie-o-wymiane-oleju-w-skrzyni-biegow-t236-10.html oraz drugiego http://volvoforum.pl/viewtopic.php?p=581645, gdzie w obu przypadkach podają, że instrukcja błędnie podaje specyfikację oleju, a właściwym jest  WSS-M2C200-D2  sam już nie wiem co myśleć  :bzik:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z olejem do skrzyni 6 biegowej w V50 2,0D trzeba uważać. Jak dobierzesz zły, to będziesz miał problemy z lewarkiem (robi się sztywny - częste przypadki w związku z serwisowaniem u mietków w przydrożnych warsztatch, którzy do wszystkich aut leją ten sam olej). 7 lat jeździłem tym autem i sporo się naczytałem w tym czasie. Mogę Ci podpowiedzieć, że na 100% będzie pasował Castrol Syntrans FE 75W http://www.castrol.com/pl_pl/poland/products/cars/manual-transmission-fluids/syntrans-fe-75w.html a ten podany w instrukcji potrafi powodować w/w problemy! Co do wymiany oleju we wspomaganiu - tam jest pompa elektryczna, były przypadki problemów z odpowietrzeniem tej pompy i w następstwie nierównomiernymi oporami podczas kręcenia kierownicą. Tego ja bym nie wymieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no olej do wspomagania już zakupiony więc i wymiana będzie, mam nadzieję, że bez problemów, o jakich wspominasz :ok:

natomiast co do oleju do skrzyni, to Castrol, który podajesz, to olej o spełniający specyfikację WSS-M2C200-D2

czyli potwierdza to to, o czym mowa na innych forach, że w instrukcji specyfikacja podana jest błędnie... zadzwonię jeszcze jutro do aso, żeby potwierdzić, która specyfikacja jest właściwa :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Olej w skrzyni wymieniłem po ok 150 kkm i był on czyściutki niemal jak nowy- i zgodnie z tym co mówią mechanicy w Volvo to nie ma większej potrzeby wymiany tego oleju.

Natomiast płyn we wspomaganiu to już inna historia. Po 8 latach był taki syf...że przekładnia kierownicza póki sie płyn nie rozgrzał - chodziła z rożnym oporem.  Sama wymiana niewiele pomaga trzeba dodatkowo wymontować pompę wszystko rozkręcić i baardzo dokłądnei umyć po złożeniu przeląc z 2-3 litry oleju jeszcze i dopiero zalać najlepiej org olej Volvo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.