Skocz do zawartości

Problem z ogrzewaniem + wywala płyn chłodniczy


czarli123456

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje pomocy pacjent SC 1.1 SPI + LPG. Ogrzewanie raz grzeje wmiare ale szału nie ma. Ujade z 20km i przestanie grzać. Termostat raczej ok dziś patrzyłem na postoju po rozruchu i pracy ok 5-7 minut wąż od termostatu zimny więc zawieszony raczej nie jest. Wentylator załącza sie. Wcześniej wydaje mi się że częściej się wlączał. Czujnik wentyla wymieniany dwa lata temu a wentyl roczny. Woda z odpowietrznika nagrzewnicy leci raczej zimna. Z odpowietrznika przy prawym reflektorze idą ciągle bąbelki powietrza trochę płynu poleci i za kawałek znowu bąbelki płyn leci ciepły. Dzisiaj zauważyłem że spod korka w zbiorniczku wywala trochę płyn chłodzący i nie wiem co jest grane. Ostatnio też patrzyłem na bagnet oliwy i jakoś minimum się zrobiło ale nie kopci ani nic nigdzie raczej nie cieknie. Proszę o pomoc w Was ostatnia nadzieja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dawiddawidowski nagrzewnica jest nowa. Od powietrzałem go ze trzy razy dla pewności. Wentylator chłodnicy włącza się normalnie. Najlepiej grzeje z kratek środkowego nawiewu jak dmuchawa jest wyłączona i się jedzie :-) podszybie w czasie jazdy do d... i na postoju na jedynce dmuchawa i kratki i podszybie do d... chyba że tak na 2000tys obr wejde to coś tam próbuje grzać. Nie wiem co dalej :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez zacisk stolarski i zacisnij przewody grzewcze do parownika lpg i sprawdz wtedy. W swoim byly sc mialem tak, ze po zainstalowaniu lpg gubilo sie ogrzewanie na wolnych obrotach. Pompa wody byla ricambi a i tak nie byla w stanie odpowiednio pocisnac plynu i na wolnych nie docieral do nagrzewnicy bo wszystko lecialo przez parownik. Rozwiazalem to wstawiajac kryze chyba 5mm w przewod za parownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem zaciskalem bez różnicy raczej kurka lpg jest od początku w tym aucie czyli od 2000r i nigdy nie było problemu z ogrzewaniem pomału odpuszczam bo już mi się pomysły wyczerpują i swoje i wasze.UPG zrobione rozrząd z pompą wymienione bo już był czas i przy okazji zrobiłem nagrzewnica nowa razem z zaworem. Najlepsze jest to że przewody do nagrzewnicy idą gorące, z odpowietrznika przy lampie kapie gorący płyn a z odpowietrznika nagrzewnicy zimny... chyba coś jest nie tak? Czy tak piwinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.