Skocz do zawartości

Jaka alternatywa dla Octavi II ?


DZIDA

Rekomendowane odpowiedzi

Załóżmy że chcę zmienić auto. Mam golfa 4 kombi.

pojeździłęm ostatnio Octavią 2 i 3 i stwierdziłęm że by mi pasowała O2: sporo miejsca z przodu, zadziwiająco dużo (w porównaniu z Golfem 4) miejsca z tyłu, bagażnika już nie wspomnę,.....

jaka by byłą alternatywa dla O2 ?

wymagania: benzyniak bez udziwnień (typu turbo-burbo) o mocy min 100 KM, max. 150 KM, optymalnie 120-130 KM

pojemność: do 2,0 litrów

ilość miejsca z przodu nie mniej niż w G4

ilość miejsca z tyłu więcej niż G4 - w granicach O2

bagażnik: nie mniej niż G4 kombi (do linii okien) - czyli jakieś 450 litrów (niewielka tolerancja w dół akceptowalna)

wersja nadwoziowa 4-5 drzwiowa (kombi niekoniecznie, ale może być)

bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne

rocznik min. 2007, mile widziane 2008

cena - bez pakietu startowego - poniżej 30 kpln

wyposażenie minimalne: abs, wspomaganie, klima, elektryka (4xszyby, centralny z pilota i lusterka), sterowanie radiem z kierownicy; mile widziane ESP

 

będzie coś takiego? czy pozostaje mi szukać O2 ? :]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octavie mam i żałuje. Było brać crome lub vectre. Silnikowo itp super ale co deszcz otwieram drzwi i ta fala wody z uszczelki prosto na fotel... błąd konstrulcyjny i każdy posiadacz o2 tak ma a średnio fajnie ręcznik kłaść pkd dupe w trakcie deszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octavie mam i żałuje. Było brać crome lub vectre. Silnikowo itp super ale co deszcz otwieram drzwi i ta fala wody z uszczelki prosto na fotel... błąd konstrulcyjny i każdy posiadacz o2 tak ma a średnio fajnie ręcznik kłaść pkd dupe w trakcie deszczu

 

ja i brat mamy O2 FL  (kombi i htb) i nie wiem o czym piszesz.... coś zmienili w stosunku do o2? poważnie, nigdy czegoś podobnego nie zaobserwowałem

 

do autora wątku, z perspektywy grubych kilkudziesięciu kkm, te auta nie mają większych wad, do mnie osobiście jedyna alternatywa w tej klasie to golf (5,6,7) kombi. Choć nie mówię, że podane przez kolegów alternatywy nie będą ciekawsze od o2 ale to wszystko jednak auta z półki wyżej niż octa choć nie koniecznie znacznie droższe.

 

Porównanie octy do C5 czy mondeo jest bezsensu, przy C5 z linka wyżej octa to szumiący wóz drabiniasty :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam o2fl. Jak otwierasz drzwi leje sie woda z krawędzi dachu,znam kilka osób z o2 i o2fl i na to też narzekają

ja i brat mamy O2 FL  (kombi i htb) i nie wiem o czym piszesz.... coś zmienili w stosunku do o2? poważnie, nigdy czegoś podobnego nie zaobserwowałem

 

do autora wątku, z perspektywy grubych kilkudziesięciu kkm, te auta nie mają większych wad, do mnie osobiście jedyna alternatywa w tej klasie to golf (5,6,7) kombi. Choć nie mówię, że podane przez kolegów alternatywy nie będą ciekawsze od o2 ale to wszystko jednak auta z półki wyżej niż octa choć nie koniecznie znacznie droższe.

 

Porównanie octy do C5 czy mondeo jest bezsensu, przy C5 z linka wyżej octa to szumiący wóz drabiniasty :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Załóżmy że chcę zmienić auto. Mam golfa 4 kombi.
pojeździłęm ostatnio Octavią 2 i 3 i stwierdziłęm że by mi pasowała O2: sporo miejsca z przodu, zadziwiająco dużo (w porównaniu z Golfem 4) miejsca z tyłu, bagażnika już nie wspomnę,.....
jaka by byłą alternatywa dla O2 ?

 

Alternatywy w zasadzie nie ma. Jest to najtańsze w eksploatacji auto w tej cenie. Bez fajerwerków, od toczydło po taniości z A do B. Croma, czy VC będzie sporo droższa w utrzymaniu. Pug 407 mimo, że najfajniejszy z wymienionych również ma elementy psujące się które tanie nie są, np silniczki regulacji nawiewów, czy kilka innych niuansów.

O2 to taki mdły, niewyróżniający się dupowóz, który tanio jeździ i do którego jest pełno części zamiennych nowych i używanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ale w O2 nie ma benzyniowego bezporblemowego silnika poza archaicznym 1.6 8v

 

O nim piszę. Archaiczny, trwały i mega tani w naprawach. Mógłby spalać trochę mniej, ale też kawał auta musi targać za sobą, więc w zasadzie nie dziwota.

 


pug 407 ma tu ogromna przewage - niezniszczalne 2.0 16v ktore swietnie dogaduje sie z LPG

 

Zgoda. Ale użytkowanie samochodu to nie tylko sam silnik i tu pug tak różowo już nie wygląda. Ale nie można mu odmówić całkiem dobrego prowadzenia, wyciszenia i komfortu jazdy.

Ot zależy czy ktoś chce za wszelką cenę ciąć koszty czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w O2 nie ma benzyniowego bezporblemowego silnika poza archaicznym 1.6 8v

 

pug 407 ma tu ogromna przewage - niezniszczalne 2.0 16v ktore swietnie dogaduje sie z LPG

 

i mi ten 1,6 starczyłby :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w O2 nie ma benzyniowego bezporblemowego silnika poza archaicznym 1.6 8v

 

pug 407 ma tu ogromna przewage - niezniszczalne 2.0 16v ktore swietnie dogaduje sie z LPG

ten silnik jest genialny, stare dobre EW10J4, miałem go 8 lat w starym Citroenie C5 2003 z LPG, był zdecydowanie najlepszą częścią auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem go w toledo II

do miasta i autostrada do 130km/h ok

ale wyprzedzanie tym czy szybsza jazda autostrada nie naleza do przyjemnosci...

Poza miastem jezdze przepisowo a do autostrady mam jakies 200 km. A na expresowce 110 czy 120 dalby rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ma to byc przyzad do jazdy z pkt A do B to O2 1.6 bedzie dobrym wyborem

 

poprostu PUG 407 w tych samych pieniadzach oferuje zdecydowanie lepsza dynamike i komfort a awaryjnosc jest na podobnym poziomie grunt to znalesc dobra sztuke i mechanika co ogarnia "auta na F"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza miastem jezdze przepisowo a do autostrady mam jakies 200 km. A na expresowce 110 czy 120 dalby rade

 

to sie nawet nie zastanawiaj, tylko bierz. ja co prawda mam O1, ale jestem bardzo zadowolony. spalanie w miescie na poziomie 9l, w trasie to samo do 130km/h (lpg)

w tym silniku największym problemem jest wymiana świec- bo trzeba cały kolektor rozbierać żeby się dostać, ale przecież nie robi się tego codziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza miastem jezdze przepisowo a do autostrady mam jakies 200 km. A na expresowce 110 czy 120 dalby rade

 

Często mam okazje jezdzic taka O2 FL 1,6B+LPG z 2010r i powiem Ci, ze na naszych drogach az takiej tragedii nie ma z nia.

Fakt, ze przesiadam się z 115 konnej Astry, a nie z 200KM bolidu bez którego inni wyprzedzic nie umieja, pewnie pomaga w tym stwierdzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octavie mam i żałuje. Było brać crome lub vectre. Silnikowo itp super ale co deszcz otwieram drzwi i ta fala wody z uszczelki prosto na fotel... błąd konstrulcyjny i każdy posiadacz o2 tak ma a średnio fajnie ręcznik kłaść pkd dupe w trakcie deszczu

 

aż tak dużo wody się leje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nim piszę. Archaiczny, trwały i mega tani w naprawach. Mógłby spalać trochę mniej, ale też kawał auta musi targać za sobą, więc w zasadzie nie dziwota.

 

 

Zgoda. Ale użytkowanie samochodu to nie tylko sam silnik i tu pug tak różowo już nie wygląda. Ale nie można mu odmówić całkiem dobrego prowadzenia, wyciszenia i komfortu jazdy.

Ot zależy czy ktoś chce za wszelką cenę ciąć koszty czy nie.

 

 

Jak tam wygląda zawieszenie, koszty, trwałość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 lata temu mialem ten sam dylemat. Zamieniłem G4 kombi 1.6 16v lpg na g6 kombi 1.6 tdi. Dynamika lepsza, miejsca sporo na głowę się nie leje:)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja jakoss sie z golfa wyleczylem. Za duzo sue ceni a za malo za to daje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.