Skocz do zawartości

Wymiana silnika / remont


halny

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie

W zasadzie pytanie adresowane do fanów BMW. Pacjent BMW E83 X3 2006  silnik 2.0D 150KM. Objaw: ropulec zamiast oleju którego "nie ubywa", utrata kompresji na cylindrach (odpowiednio 27,25,25,23) DPFa brak (wyjęty).

Czy ktoś z szanownych kącikowiczów spotkał się z podobnym problemem - wszystko wskazuje na remont ew wymianę silnika

Znaleźliśmy firmę koło Nowego Sącza (wymiensilnik.pl) ale opinie w necie i allegro czasem nie są miarodajne. A oferta brzmi "za pięknie" ;)

Może macie namiar na firmę w miarę bliskiej odległości od Z-nego ?

 

Pozdro

 

EDIT: miał klasyczne objawy dla tego typu silników czyli branie oleju itp, niby turbinę zregenerowali ale wychodzi na to, że "nie do końca" w każdym razie wskazuje wszystko na to że to problemy wskazujące na remont (szlify pierścienie, panewki tłoki itp)

 

EDIT2: Wstępne oględziny bez wdawania się w detale - remont

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wymiensilnik.pl jest kolo mnie robia mase aut i widac nawet takie za pół bańki.ostatnio jakies ferrari i lambo stało wiec chyba mozna zaryzykowac

 

Ja kojarzę że to na Krynicę się jedzie i to "cygańska okolica" mieszane uczucia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPF-a brak, bo go fabrycznie nie było czy po drodze coś modzone z usuwaniem :hmm:

Jakiś powód dostawania się ropy do oleju musi być i nie jest to na pewno słaba kompresja :)

Panowie.. objaw jest konkretny - kwestia rozbebeszenia padliny i sprawdzenia czy remont czy loteria z zakupem silnika - wszystko wskazywałoby na remont ale zakup silnika też pasi rozważyć mimo loterii. A gdybanie czy to spowodował wywalony DPF jest bez sensu bo to sprawa ewidentnie tłoków/panewek/uszczelniaczy itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@

 

jak dla siebie tobym najpierw rozebrał silnik i zobaczył dlaczego tak się dzieje, wymiana silnika to loteria ;)

No to jest oczywiste. Tylko bierzemy różne opcje pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie motor do wymiany to,

 

nasuwa się jedno rozwiazanie... jezeli nie jesteście do auta przywiązani.

 

Wymienić, Tanio. I sprzedać. Szybko.

Uhm. Dzięki. Nie moja opcja. Ale też auto nie moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Niezupełnie bez sensu, bo chwilę po wymianie może być powtórka z rozrywki :skromny:

 

Akurat te modele mają dwie standardowe przypadłości - klapki które się urywają i wpadają w cylindry i gwarantują remont lub wymianę silnika, albo turbinę lub problemy własnie z tłokami itp sprawami - co powoduje właśnie taki a nie inny problem - branie oleju a w konsekwencji to co własnie tego doświadczyliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wtryski lały, to i tłoki załatwiły a te z kolei tuleje. Przejrzałem na szybko stronę tego zakładu z NS. W wiekszości przypadków podaja za przyczyne awarii lejace wtryski i itp. Gdyby nie koncern Audi&VAG to poszli by z torbami dawno pewnie, a tak to pewnie leca na 2 zmiany :chipsy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem nawet rozrządu nie opłaca się wymieniać, a lepiej wsadzić silnik z Anglika - częsta opcja ostatnio z tego co słyszę ;)

 

Zerkałem na uczciwe angielskie oferty na razie wychodzi 1200 z hakiem tych ichniejszych wariotów (funtów) za cztery tłoki pierścienie itp itd oczywiście ceny online

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze. Są silniki, które słabo się remontują (np. właśnie BMW N47).

Wg nomenklatury to jest M47 ale ciekawe jest to, że wg różnych źródeł to wersja n2 a inne pokazują inne oznaczenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno M47? Ten w którym pękały wały korbowe? Jeśli to ten sam, to miałem w rodzinie Bawarie w tym motorem. Oprócz pęknietego wału :facepalm:  w nie długim czasie poleciała pompa wtryskowa. Wtrysk sterujący też był wymieniany/regenerowany. Jeśli chodzi o takie elementy jak pompy wtryskowe, wtryskiwacze do BMW to jest w mojej okolicy taki jeden szpec który żyje z reanimowania BMW. Widziałem u niego rejestracje z różnych zakątków PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kojarzę że to na Krynicę się jedzie i to "cygańska okolica" mieszane uczucia...

to nie jest na glownej drodze z N.Sacza do Krynicy tylko bardziej na Grybów.Jakos cyganów tam nie zaobserwowalem ale uprzedzam ze o firmie nic nie wiem,napewno na internecie sa jakies opinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno M47? Ten w którym pękały wały korbowe? Jeśli to ten sam, to miałem w rodzinie Bawarie w tym motorem. Oprócz pęknietego wału :facepalm:  w nie długim czasie poleciała pompa wtryskowa. Wtrysk sterujący też był wymieniany/regenerowany. Jeśli chodzi o takie elementy jak pompy wtryskowe, wtryskiwacze do BMW to jest w mojej okolicy taki jeden szpec który żyje z reanimowania BMW. Widziałem u niego rejestracje z różnych zakątków PL.

Dokładnie co podałem, to nie mój pojazd tylko kumpla. Mnie na bejce nie stac ;] Rzuć jakimś kontaktem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest na glownej drodze z N.Sacza do Krynicy tylko bardziej na Grybów.Jakos cyganów tam nie zaobserwowalem ale uprzedzam ze o firmie nic nie wiem,napewno na internecie sa jakies opinie

Na necie czytałem - "fifty-fifty" generalnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.