Skocz do zawartości

Klapa bagażnika sama się otwiera C4 coupe


Hanzo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam mały problem z zamkiem w klapie bagażnika w C4 (3d).

Po otworzeniu drzwi z pilota słychać również, że otwiera się zamek bagażnika. Skutek tego jest taki, że klapę można otworzyć bez naciskania klamki.

Jeżeli samochód ruszy i zamki w drzwiach zablokują się automatycznie, na desce pojawia się kontrolka informująca o otwartych "drzwiach".

Gdzie szukać przyczyny? Jakieś proste rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam mały problem z zamkiem w klapie bagażnika w C4 (3d).

Po otworzeniu drzwi z pilota słychać również, że otwiera się zamek bagażnika. Skutek tego jest taki, że klapę można otworzyć bez naciskania klamki.

Jeżeli samochód ruszy i zamki w drzwiach zablokują się automatycznie, na desce pojawia się kontrolka informująca o otwartych "drzwiach".

Gdzie szukać przyczyny? Jakieś proste rozwiązanie?

 

Sprawdz wiazke pomiedzy klapa a dachem, w takim gumowym peszlu.

Kable sie tam lamia i zaczynaja sie rozne cyrki z wycieraczka, czy otwieraniem klapy.

Byla na to akcja serwisowa, u mnie wymieniali cala wiazke za free w ASO :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem tak na szybko i zauważyłem, że nie działa klamka w klapie.

Po delikatnym odciągnięciu obudowy klamki, mikroprzełącznik zaczyna reagować i otwiera zamek.

Dodatkowo po delikatnym pociągnięciu za obudowę klamki i otworzeniu samochodu z centralnego klapa się nie otwiera.

Wygląda na to, że będzie to wina mikroprzełącznika w klapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem tak na szybko i zauważyłem, że nie działa klamka w klapie.

Po delikatnym odciągnięciu obudowy klamki, mikroprzełącznik zaczyna reagować i otwiera zamek.

Podobnie jest w P307. Problem u mnie pojawia się tylko zimą podczas mrozu. Tylko u mnie jest wtedy problem z zamknięciem bagażnika. Zagięty cienki drucik do odciągania stycznika klamki wożony w bagażniku załatwia problem:) A że do bagażnika zaglądam rzadko to temat naprawy na razie odciągam w czasie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że na razie wystarczyło "przeczyszczenie" tego mikrostyku. Jak dotąd działa dobrze, jak zacznie powtarzać się w przyszłości pewnie trzeba będzie wymienić na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.