Jump to content

Klapa bagażnika sama się otwiera C4 coupe

Hanzo
 Share

Recommended Posts

Cześć.

Mam mały problem z zamkiem w klapie bagażnika w C4 (3d).

Po otworzeniu drzwi z pilota słychać również, że otwiera się zamek bagażnika. Skutek tego jest taki, że klapę można otworzyć bez naciskania klamki.

Jeżeli samochód ruszy i zamki w drzwiach zablokują się automatycznie, na desce pojawia się kontrolka informująca o otwartych "drzwiach".

Gdzie szukać przyczyny? Jakieś proste rozwiązanie?

Cześć.

Mam mały problem z zamkiem w klapie bagażnika w C4 (3d).

Po otworzeniu drzwi z pilota słychać również, że otwiera się zamek bagażnika. Skutek tego jest taki, że klapę można otworzyć bez naciskania klamki.

Jeżeli samochód ruszy i zamki w drzwiach zablokują się automatycznie, na desce pojawia się kontrolka informująca o otwartych "drzwiach".

Gdzie szukać przyczyny? Jakieś proste rozwiązanie?

Sprawdz wiazke pomiedzy klapa a dachem, w takim gumowym peszlu.

Kable sie tam lamia i zaczynaja sie rozne cyrki z wycieraczka, czy otwieraniem klapy.

Byla na to akcja serwisowa, u mnie wymieniali cala wiazke za free w ASO :ok:

• Like 1

Popatrzyłem tak na szybko i zauważyłem, że nie działa klamka w klapie.

Po delikatnym odciągnięciu obudowy klamki, mikroprzełącznik zaczyna reagować i otwiera zamek.

Dodatkowo po delikatnym pociągnięciu za obudowę klamki i otworzeniu samochodu z centralnego klapa się nie otwiera.

Wygląda na to, że będzie to wina mikroprzełącznika w klapie?

Popatrzyłem tak na szybko i zauważyłem, że nie działa klamka w klapie.

Po delikatnym odciągnięciu obudowy klamki, mikroprzełącznik zaczyna reagować i otwiera zamek.

Podobnie jest w P307. Problem u mnie pojawia się tylko zimą podczas mrozu. Tylko u mnie jest wtedy problem z zamknięciem bagażnika. Zagięty cienki drucik do odciągania stycznika klamki wożony w bagażniku załatwia problem:) A że do bagażnika zaglądam rzadko to temat naprawy na razie odciągam w czasie... 

Okazało się, że na razie wystarczyło "przeczyszczenie" tego mikrostyku. Jak dotąd działa dobrze, jak zacznie powtarzać się w przyszłości pewnie trzeba będzie wymienić na nowy.