Skocz do zawartości

Tonący brzytwy sie chwyta - DAEWOO nexia


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

wstyd to krasc jak mawia moja tesciowa i tu akurat sie z nia zgadzam ;]

 

To tak na zlomie jak cos to dadzą na zis 500 pln.

 

A poniżej fotki złomka i felg alu za które dopłacają 100pln - ale na giełdzie myśle ze "ciut droze by poszły"

 

No i miejsca gdzie koleżnka ruda sie na dobre zadomowiła.

 

aluffelgi.jpg

P1030043.JPG

P1030045.JPG

P1030046.JPG

P1030048.JPG

P1030049.JPG

 

 

taka instalacja LPG - ktoś wie co to?

 

P1030050.JPG

 

i podłączenie reduktora: nie wiem czy widać ale jest chyba szeregowo przed nagrzewnicą

 

P1030054.JPG

 

Nie powiem że żonie nie pasuje i już każe mi sie go pozbyć :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dość mocno go żre ruda , ja bym nie robił rozrządu , ani olejów czy  filtrów wymieniał , tylko dojeździł  to do końca  

Też mam taki zamiar - no chyba ze zdążę go jeszcze sprzedać za 7/8 stów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z progów powoli zostaje łuszczący się lakier  ;]

Pod spodem pewnie coś takiego - 

 

Moze wystarczy że do wiosny dotrzyma - choć już w robocie jeden chciał odkupić ;l

 

BTW właśnie jak to jest teraz przy sprzedaży przed 6 miesiącami? Bo w ubezpieczeniach też się trochę nazmieniało 8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wystarczy że do wiosny dotrzyma - choć już w robocie jeden chciał odkupić ;l

BTW właśnie jak to jest teraz przy sprzedaży przed 6 miesiącami? Bo w ubezpieczeniach też się trochę nazmieniało 8]

Musisz wpisać w pit kwotę za jaką kupiłeś i za jaką sprzedałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BTW właśnie jak to jest teraz przy sprzedaży przed 6 miesiącami? Bo w ubezpieczeniach też się trochę nazmieniało 8]

możesz spokojnie , ale tylko 1 auto na 6 miesięcy , inaczej staniesz się handlarzem , a tą nexie pchaj póki możesz tam już progów nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dramatyzujcie, Nexia wygląda całkiem spoko i do tego w słusznej wersji nadwozia :oki: Co z tego, że progi się sypią? Czego się spodziewaliście po aucie za 1000zł z LPG, igły bez grama rdzy? IMO spokojnie dwa lata wytrzyma ;) Kluczowa sprawa czy jeździ bezproblemowo na LPG i zawsze odpala ;]

Sprawdzić hamulce, przewody hamulcowe (czy się nie kruszą w palcach) i jeździć aż się rozsypie ;] Rozrząd możesz wymienić, ale nie musisz  :phi: 

 


nexia 1.5 lpg oraz espero 1.5 to poczciwe auto,

 

Silnik 1.5 z Nexii (8V) a ten z Espero (16V) to zupełnie różne jednostki :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nexia 1.5 lpg oraz espero 1.5

to poczciwe auto, szkoda tylko ze strasznie koroduje

 

 

Zacne pojazdy. Święty Graal projektantów pojazdów - już po 12-15 latach ulegają biodegradacji.

Degraduje się wszystko - blacha, zawieszenie, hamulce, wnętrze. Deska rozdzielcza jest z dykty krytej skajem - a dykta się pod spodem wykrusza.

 

Jedyne, co się nie degraduje, to silnik.

Moja 1,5 8v przejechała 50 km bez płynu chłodzącego - na raty, bo gasł, jak się przegrzał. Jak wystygł, to dalej but.

Po naprawie przejechał jeszcze ze 100 tyś i nawet grama oleju nie palił. Rura wydechowa była do końca czysta od środka, że można było z niej jeść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacne pojazdy. Święty Graal projektantów pojazdów - już po 12-15 latach ulegają biodegradacji.

Degraduje się wszystko - blacha, zawieszenie, hamulce, wnętrze. Deska rozdzielcza jest z dykty krytej skajem - a dykta się pod spodem wykrusza.

 

Jedyne, co się nie degraduje, to silnik.

Moja 1,5 8v przejechała 50 km bez płynu chłodzącego - na raty, bo gasł, jak się przegrzał. Jak wystygł, to dalej but.

Po naprawie przejechał jeszcze ze 100 tyś i nawet grama oleju nie palił. Rura wydechowa była do końca czysta od środka, że można było z niej jeść.

nie miałeś aby lanosa w złotym kolorze i nie doktoryzowałeś się na foruim z ubytków oleju (uszczelniacze zaworowe?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie 2 lata , do przeglądu tylko 

 

Dziś pojechałem z dziećmi za miasto do rodzinki - całe 30 km w jedną stronę, na wszelki wypadek 90 nie przekraczałem co by w miarę kontrolować furę w razie W. Dałaa radę i to całkiem sprawnie - nawet mi się podoba takie coś że nie muszę się bać o to ze coś się stanie z moją "lalunią" tylko mogę ze stała prędkością przemierzać ulicę mojej aglomeracji nie zawracając sobie d....py jakimiś tam dziurami i progami :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałeś aby lanosa w złotym kolorze i nie doktoryzowałeś się na foruim z ubytków oleju (uszczelniacze zaworowe?)

Ale wcześniej miałem Nexię.

Ta nexia przeżyła tego lanosa i jeszcze potem nubirę - ojciec nią jeździł. Silniki 1,6 16v żarły olej aż miło.

Nexia była 2 razy cała lakierowana i zabezpieczona antykorozyjnie - dopiero wtedy przestała rdzewieć i wymagać zaprawek co roku.

Pamiętam do dziś, jak zawsze późną wiosną robiłem zaprawki. Najgorzej było z drzwiami od środka - korodowały na zgrzewie. Dopiero jak wlałem tam od środka podkład reaktywny a potem lakier - to przestało rdzewieć.

 

W Nexii można się było zdoktoryzować z walki z korozją, a w lanosie - z brania oleju. Ale przynajmniej nie rdzewiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojechałem z dziećmi za miasto do rodzinki - całe 30 km w jedną stronę, na wszelki wypadek 90 nie przekraczałem co by w miarę kontrolować furę w razie W. Dałaa radę i to całkiem sprawnie - nawet mi się podoba takie coś że nie muszę się bać o to ze coś się stanie z moją "lalunią" tylko mogę ze stała prędkością przemierzać ulicę mojej aglomeracji nie zawracając sobie d....py jakimiś tam dziurami i progami :phi:

 

Nexia dobrze bierze progi zwalniające - tylko trzeba powyżej 60 km/h jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexia dobrze bierze progi zwalniające - tylko trzeba powyżej 60 km/h jechać.

 

Dzis byłem w skarbowym opłacić strupka. I tak wczoraj od jednego pana w okienku dowiedziałem się ze mogę nic nie płacić bo do 1000 sie nie pałci, ale jemu srednia wychodzi z allegro około 3500 więc będzie jakieś 60 pln. A żeby nie płacić to muszę to jakoś udokumentować. Dzis stwierdziłem ze po prostu opłace bo nie mam czasu na foto pisanie itd ( po za tym syn mi sie rozchorował więc jeszcze mniej czasu mam) no i dzis z 60 w reku gotów do opłaty w okienki spotkałem panienke która wyceniła mi fure na 34 pln 8]:facepalm: . Normalnie załamka, ale nie dyskutowałem i grzecznie zapłaciłem. Kurcze co urzednik to inna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.