Skocz do zawartości

Termin 30 dni na wbicie gazu w dowód - a jak przekroczę to co?


conra

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Przekroczyłem już termin 30 dni na wbicie gazu w dowód. Czy będę miał w związku z tym jakiś problem w urzędzie?

Nie ukrywam, że mam 250km do mojego urzędu komunikacji i dodatkowo muszę brać dzień wolnego i stąd ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie ma takiego przepisu.

Gdziekolwiek nie czytam to:

Ile mam czasu na zarejestrowanie w Wydziale Komunikacji instalacji gazowej po montażu?

 

Na wpis do dowodu rejestracyjnego mamy 30 dni - tak jak na wszelkie inne zmiany w dowodzie rejestracyjnym.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Hej,

Przekroczyłem już termin 30 dni na wbicie gazu w dowód. Czy będę miał w związku z tym jakiś problem w urzędzie?

Nie ukrywam, że mam 250km do mojego urzędu komunikacji i dodatkowo muszę brać dzień wolnego i stąd ten problem.

 

Nie ma sankcji tak samo jak za nieprzerejestrowanie auta w 30dni.

 


Z czego wynika ten termin?

 

Na zmiany w DR istotnych informacji o pojeździe jest 30.dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania technicznego nie zaliczy, to logiczne. Do kontroli drogowej wystarczy faktura od gazownika.

Zależy od osobnika po drugiej stronie.

Teoretycznie może zatrzymać DR. FV nie jest dla miśka dokumentem, który wpływa na cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Przekroczyłem już termin 30 dni na wbicie gazu w dowód. Czy będę miał w związku z tym jakiś problem w urzędzie?

Nie ukrywam, że mam 250km do mojego urzędu komunikacji i dodatkowo muszę brać dzień wolnego i stąd ten problem.

nie ma problemów w urzędzie

problem może być jedynie po roku jak zachodzi potrzeba zrobienia badania technicznego

jak nie zrobisz to w praktyce jeździsz autem bez ważnego badania technicznego a w przypadku wypadku pierwsze co robi ubezpieczyciel prosi o skan dowodu z ważnym badaniem technicznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemów w urzędzie

problem może być jedynie po roku jak zachodzi potrzeba zrobienia badania technicznego

jak nie zrobisz to w praktyce jeździsz autem bez ważnego badania technicznego a w przypadku wypadku pierwsze co robi ubezpieczyciel prosi o skan dowodu z ważnym badaniem technicznym

Guzik prawda.

Ja również spoznilem się w 30dnipwym terminie 'wybicia do dowodu gazu'. Po drodze skończył mi się przegląd. Pojechałem, zrobiłem, przedstawiłem dokumenty od gazu i diagnosta nie powiedział ani słowa. Pieczatka w dowodzie była a jedynie na potwierdzeniu odbycia przeglądu formatu A4 miałem wpisane w uwagach, że nie mam odpowiedniego wpisu w dowodzie odnośnie LPG.

Wysłane z mojego SOUL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzik prawda.

Ja również spoznilem się w 30dnipwym terminie 'wybicia do dowodu gazu'. Po drodze skończył mi się przegląd. Pojechałem, zrobiłem, 

Jestem ciekaw, ile zapłaciłeś za badanie techniczne: 100 zł, czy 160 zł?

1. Pytam, bo tam, gdzie zawsze robię, najpierw płacisz na podstawie wpisu w DR, a potem wjeżdżasz na kanał... W sytuacji, gdy nie miałbym wpisu "LPG" oszczędzałbym rocznie 60 zł?

2. W TVN Turbo "Uwaga Pirat" widziałem kiedyś scenkę, jak  :milicja: przy okazji przekroczenia prędkości zatrzymała DR za brak wpisu o instalacji LPG. Kłopot jest, bo trzeba jechać na cząstkowe badannie za 50 zł, ale globalnie się opłaca, jeśli się jeździ przepisowo kilka lat :)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, ile zapłaciłeś za badanie techniczne: 100 zł, czy 160 zł?

1. Pytam, bo tam, gdzie zawsze robię, najpierw płacisz na podstawie wpisu w DR, a potem wjeżdżasz na kanał... W sytuacji, gdy nie miałbym wpisu "LPG" oszczędzałbym rocznie 60 zł?

2. W TVN Turbo "Uwaga Pirat" widziałem kiedyś scenkę, jak :milicja: przy okazji przekroczenia prędkości zatrzymała DR za brak wpisu o instalacji LPG. Kłopot jest, bo trzeba jechać na cząstkowe badannie za 50 zł, ale globalnie się opłaca, jeśli się jeździ przepisowo kilka lat :)

Pozdr.

Zapłaciłem normalnie 162 złote jak za przegląd auta z LPG.

Wysłane z mojego SOUL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.