Skocz do zawartości

Kubica na tory!


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

Co nie zmienia faktu, że było by świetnie. Chyba jednak wolę go na torze :jem:

Tory są bardziej przewidywalne :)

Ale przede wszystkim, bez względu na rodzaj wyścigów, byleby dostał się do zespołu z porządnym budżetem :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Taka ciekawostka.

Miałem ostatnio kontakt z ludźmi zajmującymi się szeroko rozumianym supportem sportowców wszelkiej maści...

Jeden z nich twierdził, że jeden z elementów Kubicy, dzięki, któremu ma przewagę na torze nad innymi jest to, że wykonuje mniejsza niż przeciętny Kowalski liczbę mrugnięć powieką na sekundę.

Informacja z "drugiej ręki" ale źródło raczej wiarygodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Może jakieś testy w f1?

Robert nie raz mówił, że jeżeli nie będzie w stanie na stałe jeździć w F1, to nawet nie będzie próbował, testował itp. Z tego co kojarzę mówił, że to dlatego, żeby nie robić sobie smaka na to, na co nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebąkuje się o 8 rundach WRC. A ostatnio nawet pojawiło się info, że już od Meksyku.

Na razie niestety nie ma żadnych przesłanek by traktować tą wiadomość jako coś innego niż zwykła plotka, bo nie ma żadnych potwierdzeń, żadnych konkretów. Spotkałem się z taką informacją kilka dni temu na FB - ktoś zapytał na fanpage Lotosu o dalszą współpracę RK i Lotosu i czy to prawda z tymi 8 rundami. W odpowiedzi ktoś z Lotosu odpowiedział, że rozmowy zmierzające do znalezienia dla obu stron najlepszego rozwiązania w zakresie dalszej współpracy nadal się toczą. W sumie jest to dość optymistyczna informacja, bo oznacza, że jest szansa na jakieś starty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Za onet.pl :

Robert Kubica wraca na tor. Wystartuje w 12-godzinnym wyścigu

http://eurosport.onet.pl/motorowe/robert-kubica-wraca-na-tor-wystartuje-w-12-godzinnym-wyscigu/8s8vf3

Dobrze, że coś pojeździ. Na razie tylko jeden start, ale może to jakiś nowy początek - tym razem w GT.  To też ciekawa droga by była - fajnie byłoby zobaczyć Roberta w Le Mans :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i całkiem dobre czasy kręci. 

Może lepsze to niż WRC? Sceptycy nie mają pożywki do narzekania.

Na popularnych portalach narzekają, że 2 razy samochód popsuł :facepalm:

 

Kręcił naprawdę fajne czasy i widać że był zadowolony ... szkoda tylko, że ten samochód tak strajkował (swoją drogą to trochę rumpel - podobno najstarszy SLS jaki brał udział w wyścigu), ale lepsze i to niż nic. RK któremuś z dziennikarzy zdradził, że teraz zostaje w Mugello, bo jego znajomy kupił sobie Lamborghini GT3 i będą je testowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na popularnych portalach narzekają, że 2 razy samochód popsuł :facepalm:

 

Kręcił naprawdę fajne czasy i widać że był zadowolony ... szkoda tylko, że ten samochód tak strajkował (swoją drogą to trochę rumpel - podobno najstarszy SLS jaki brał udział w wyścigu), ale lepsze i to niż nic. RK któremuś z dziennikarzy zdradził, że teraz zostaje w Mugello, bo jego znajomy kupił sobie Lamborghini GT3 i będą je testowali.

 

gdzieś czytałem że to Prokop sobie tego SLS-a kupił więc awaria to nic dziwnego (prywatny zakup, prywatny star w świeżo kupionym aucie)

ale fakt faktem widać żę jeżeli by Kubica miał dobre auto i zaplecze techniczne to mógłby nawojować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś czytałem że to Prokop sobie tego SLS-a kupił więc awaria to nic dziwnego (prywatny zakup, prywatny star w świeżo kupionym aucie)

ale fakt faktem widać żę jeżeli by Kubica miał dobre auto i zaplecze techniczne to mógłby nawojować...

Też czytałem, że to nowy zakup Prokopa. Fajnie, że gość może się tak bawić :)

Bardzo możliwe że taka właśnie przyczyna, że dobrze nie poznali samochodu :ok: Zespół się uczy wyścigów, Prokop uczy się wyścigów .

Chyba się to wszystko dość szybko działo, bo dla Roberta nie było fotela (nie zdążyli odlać), a dla Martina przygotowali jakiś, z którego po treningach tuż przed wyścigiem podobno nie było do końca zadowolony. Oby były jeszcze jakieś kolejne starty - jak RK w akcji, to dobre i to :)

 

A Prokop chyba widzi, że w WRC coś więcej osiągnąć niż dotychczas osiągnął będzie mu trudno i chyba szuka alternatyw - w styczniu startował Toyotą w Dakarze, a teraz przyszła pora na tor :hmm:

 

Teraz z jakimś tajemniczym znajomym RK testuje Lamborghini GT3. W zeszłym roku brał udział w testach Lamborghini Huracan GT3 przygotowywanego do pucharu Lamaborghini. Trzebaby jakąś plotkę wypuścić w świat - np, że puści do żyda fiestę a przesiada się do GT3  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teraz z jakimś tajemniczym znajomym RK testuje Lamborghini GT3. W zeszłym roku brał udział w testach Lamborghini Huracan GT3 przygotowywanego do pucharu Lamaborghini. Trzebaby jakąś plotkę wypuścić w świat - np, że puści do żyda fiestę a przesiada się do GT3  :phi:

RK na torze czuje się, jak ryba w wodzie. Jest bardzo powtarzalny, a im szybszy sprzęt, tym lepiej dla niego, bo mam wrażenie, że on przy wyższej prędkości ma inny poziom koncentracji. Takich kierowców potrzebują bogaci właściciele dobrych sprzętów, więc dlatego Prokop go namówił na start.  Niejeden się znajdzie, który zapuka do drzwi Roberta i poprosi o zajęcie miejsca w fotelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RK na torze czuje się, jak ryba w wodzie. Jest bardzo powtarzalny, a im szybszy sprzęt, tym lepiej dla niego, bo mam wrażenie, że on przy wyższej prędkości ma inny poziom koncentracji. Takich kierowców potrzebują bogaci właściciele dobrych sprzętów, więc dlatego Prokop go namówił na start.  Niejeden się znajdzie, który zapuka do drzwi Roberta i poprosi o zajęcie miejsca w fotelu.

a ja bym wolał żeby mercedes po obejrzeniu go w tym SLS-ie gdzieś go wsadził do fabrycznego teamu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem, że to nowy zakup Prokopa. Fajnie, że gość może się tak bawić :)

Bardzo możliwe że taka właśnie przyczyna, że dobrze nie poznali samochodu :ok: Zespół się uczy wyścigów, Prokop uczy się wyścigów .

Chyba się to wszystko dość szybko działo, bo dla Roberta nie było fotela (nie zdążyli odlać), a dla Martina przygotowali jakiś, z którego po treningach tuż przed wyścigiem podobno nie było do końca zadowolony. Oby były jeszcze jakieś kolejne starty - jak RK w akcji, to dobre i to :)

 

A Prokop chyba widzi, że w WRC coś więcej osiągnąć niż dotychczas osiągnął będzie mu trudno i chyba szuka alternatyw - w styczniu startował Toyotą w Dakarze, a teraz przyszła pora na tor :hmm:

 

Teraz z jakimś tajemniczym znajomym RK testuje Lamborghini GT3. W zeszłym roku brał udział w testach Lamborghini Huracan GT3 przygotowywanego do pucharu Lamaborghini. Trzebaby jakąś plotkę wypuścić w świat - np, że puści do żyda fiestę a przesiada się do GT3  :phi:

 

czyli podobny problem jak miał RK w rajdach: brak doświadczenia w tego typu serii (u Prokopa) oraz brak budżetu na porządne auto i zaplecze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym wolał żeby mercedes po obejrzeniu go w tym SLS-ie gdzieś go wsadził do fabrycznego teamu

Toto Wolf nie raz mówił, że gdyby Robert chciał, to w Mercedesie zawsze znajdzie się dla niego fabryczny Mercedes w DTM.

 

 

czyli podobny problem jak miał RK w rajdach: brak doświadczenia w tego typu serii (u Prokopa) oraz brak budżetu na porządne auto i zaplecze

 

Nigdy nie wyczytałem, żeby Prokop narzekał na budżet (główny sponsor Prokopa - firma Jipocar to duża czeska firma logistyczna, będąca własnością Prokopów)  ;) . To że nie kupił nowego top-spec samochodu to obstawiałbym, że też z rozsądku - do nauki nie potrzeba od razu najlepszego samochodu. 

Pamiętam, że jakiś czas temu taki wyścigowy SLS był do sprzedania w Polsce i kosztował o ile pamiętam circa 1,2 mln zł.

Martin się poduczy jazdy wyścigowej, zespół się nauczy samochodu, specyfiki wyścigów i będą śmigać  :ok: Martin idzie w dobrym kierunku - Robert mówił w wywiadzie, że jak udzielił Martinowi kilku lekcji, to ten poprawił się o 3 s na okrążeniu  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo nie mogłem znaleźć odpowiedniego, a też dotyczy startów Kubicy- macie jakieś streamy do oglądania na żywo wyścigów z udziałem Roberta?

Niestety nie, bo nikt nie wie gdzie i kiedy Robert będzie następnym razem startował  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym na to. RK wielokrotnie mówił, że nie interesują go testy i treningi w bolidzie F1.

Zna swoje ograniczenia i bez perspektywy startów na wysokim poziomie do F1 zbliżać się nie ma zamiaru.

Inna sprawa, że RK nie 'zna' obecnych opon więc odniesienie też będzie trudne, choć to już nie jego rola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielokrotnie mówił ale teraz sytuacja mogła się trochę zmienić bo chyba nie ma nic lepszego do roboty. Może trochę przewartościuje swoje ambicje i jednak się skusi, a może to być początek czegoś większego w przyszłości. Fajnie jak by jednak Pirelli z taka propozycja wyszło a Robert by spróbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie liczyłbym na to. RK wielokrotnie mówił, że nie interesują go testy i treningi w bolidzie F1.

Zna swoje ograniczenia i bez perspektywy startów na wysokim poziomie do F1 zbliżać się nie ma zamiaru.

Inna sprawa, że RK nie 'zna' obecnych opon więc odniesienie też będzie trudne, choć to już nie jego rola.

 

Niekoniecznie. Teraz nie za bardzo ma co robić, więc może być to dla niego dobra opcja. W f1 coraz częściej mówią o zabudowanych kokpitach, więc może znajdzie się miejsce dla jego ręki  :hmm:  wiem wiem, bardzo daleko posunięte spekulacje, ale dobrze jest trzymać się lioderów. 

Do testów opon nie potrzebny jest kierowca, który zna obecne ogumienie, tylko gość, który potrafi zrobić 50 równych okrążeń, a Kubica jest w  tym świetny-właśnie dla tego już jako 13to latek pracował dla magnetti marelli, potem został testerem bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Cos się zaczyna dziać :)

 

Robert Kubica wraca na tor Spa-Francorchamps wraz z Renault i zespołem Duqueine Engineering, aby wystąpić w piątej rundzie pucharu Renault Sport Trophy

http://f1.dziel-pasje.pl/F1_news-22980-Kubica_wraca_na_tor_wyscigowy_wraz_z_Renault.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Można zobaczyć, że Kubica wyszczuplał i wywnioskować, z komentarzy wyczytać, że przygotowuje się do czegoś poważniejszego :)

 

wybór, dla kierowcy kalibru RK, jest dość ograniczony. WEC albo DTM.

Tak czy inaczej fajnie, że wraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos się do tych enduransowych serii zaczyna zbliżać więc może faktycznie WEC będzie grane. Może po tej zabawie z Prokopem w SLSie złapał bakcyla na długodystansowe serie i zaczyna go to kręcić z braku lepszych opcji albo mu przypadło do gustu takie ściganie. Przynajmniej można długo posiedzieć za kółkiem i powalczyć to co Robert lubi najbardziej ;)   Wyścig DTM trwa zdecydowanie za krótko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie super że gdzieś zaczyna startować. Talentu nie brakuje. Są niestety ograniczenia. Z tym się chłopak boryka. Coś w mediach mignęło że miał jakiś zabieg. Tak kilka miesięcy temu. Może to faktycznie nieco odblokowało Roberta. Zresztą sam Robert w tym czasie był jakoś taki mocno optymistycznie nastawiony do życia. Czyli jakieś plany były. Daj Boże zeby się zrealizowały bo szkoda takiego talentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos się zaczyna dziać :)

 

Robert Kubica wraca na tor Spa-Francorchamps wraz z Renault i zespołem Duqueine Engineering, aby wystąpić w piątej rundzie pucharu Renault Sport Trophy

http://f1.dziel-pasje.pl/F1_news-22980-Kubica_wraca_na_tor_wyscigowy_wraz_z_Renault.html

 

 

Troszkę więcej. 

 

http://powrotroberta.blogspot.com/2016/09/robert-kubica-pojedzie-renault-sport-rs.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.