Skocz do zawartości

Kubica na tory!


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

Obstawiam , że Robert ten sezon musiał brać w byle czym , żeby się po prostu  wjeździć. Przyszły sezon to będzie jednak Racing Point. Takie moje prognozy na początku sezonu 🤣. Z młodym Strollem się dogaduje a ze starym tez było widać intensywnie prowadzone rozmowy 😆.

Obecna forma Williamsa jeszcze słabsza niż zeszłoroczna i nadzieja tylko w tym, że bolid jeszcze nie odkryty jeśli chodzi o osiągi i że ma potencjał . W tej chwili to jest F2.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam , że Robert ten sezon musiał brać w byle czym , żeby się po prostu  wjeździć. Przyszły sezon to będzie jednak Racing Point. Takie moje prognozy na początku sezonu . Z młodym Strollem się dogaduje a ze starym tez było widać intensywnie prowadzone rozmowy .
Obecna forma Williamsa jeszcze słabsza niż zeszłoroczna i nadzieja tylko w tym, że bolid jeszcze nie odkryty jeśli chodzi o osiągi i że ma potencjał . W tej chwili to jest F2.
a wyścig live dostępny będzie w tvp sport (otwarty kanał), tyle że od 45 minuty wyścigu... .. takie są warunki licencji.. dobre i to

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zaskoczenia nie było ... ostatni sklasyfikowany

 

ale ... dla mnie plus że Ci co mówili że nie da rady całego wyścigu przejechać mylili sie ...

 

to co pierwsze koty za płoty ... może do połowy sezonu ogarną się i coś pokażą ... choć na punkty to nie ma co liczyć ... będą to będą ... nie bedzie to nie bedzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy na wyścigu czyli gdzie jest Williams. O dziwo Robert zadowolony oczywiscie nie z wyniku ale z faktu przejechania całego dystansu. Wynika z tego, że chyba tego najbardziej się obawiał wiec teraz jedno zmartwienie mniej. 

Coś tam odkryli i byli sami zszokowani - czyli znowu gdzie jest Williams🤪.

Bolid na wyścigu odnotował gorszy czas niż Stroll w zeszłym roku - gdzie jest ...Ok maja co robić a Robert pokaże się z lepszej strony od części europejskiej. Na razie cały weekend dla George'a.

A propo niego - trochę mnie niepokoi jego postawa tak jak by młody miał już ciśnienie na lidera . Najpierw słowa „nasza strona garażu zrobiła dobra robotę „ a później puścił info ze wiedza co jest złe i co muszą poprawić ,  nawet rzucił terminem co Robert skontrował że rok temu wiedzieli i się cały sezon męczyli ... 

Robert jechał dzisiaj  padaką trzeba to uczciwie przyznać i dziwnym trafem w kwailifikacjach nie ciął tarek ... 

Będą części będą wyniki bardziej reprezentatywne .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, stig napisał:

Robert jechał dzisiaj  padaką trzeba to uczciwie przyznać i dziwnym trafem w kwailifikacjach nie ciął tarek ... 

tarek nie cięli bo się elementy zużywają, nie mają zapasów, a muszą przetrwać do europejskiej części...

Niestety pośpiech w wytwarzaniu części z włókna słabo wpływa na ich trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardziej zszokowany wypowiedziami Roberta. Chyba tylko on wiedział przez co dzisiaj się przeprawiał ...

Myślę , że duży ciężar spadł mu z barków i teraz będzie o wiele lepiej. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
obawiam się że na kolejny sezon odstawia Roberta na boczny tor jako rezerwowego lub wogole nie przedłuża kontraktu, choć to nie do końca jest jego wina jeżdżąc najsłabszym autem z zawsze gorszym zestawem części (Russel ma pierwszenstwo)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, DZIDA napisał:

obawiam się że na kolejny sezon odstawia Roberta na boczny tor jako rezerwowego lub wogole nie przedłuża kontraktu, choć to nie do końca jest jego wina jeżdżąc najsłabszym autem z zawsze gorszym zestawem części (Russel ma pierwszenstwo)
 

No i ekipa raczej słabo przygotowana do wyścigu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rwIcIk napisał:

No to było wiadomo, po spotkaniu bolidu Rusella z pokrywą studzienki.

 

Tylko teraz pewnie jak wyprodukują nową podłogę i monokok to

zostawią jako rezerwowy, a Robert dalej będzie męczył się połatanym.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TADA napisał:

Tylko teraz pewnie jak wyprodukują nową podłogę i monokok to

zostawią jako rezerwowy, a Robert dalej będzie męczył się połatanym.

Wczoraj czytałem o tym artykuł i się zastanawiałem dlaczego ta podłoga nie została założona Robertowi przed piątkowym treningiem skoro była dla niego, a wiadomo było, że jego bolid ma problemy? Może wcale nie mieli zamiaru jej zakładać Robertowi i teraz tak mówią? Jak się czyta różne artykuły, to wynika z nich, że dość dziwnie traktują Roberta i rozwiązywanie jego problemów. Tak jakby na siłę promowali Georga nie dając obu zawodnikom takich samych maszyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janusz napisał:

Jak się czyta różne artykuły, to wynika z nich, że dość dziwnie traktują Roberta i rozwiązywanie jego problemów. Tak jakby na siłę promowali Georga nie dając obu zawodnikom takich samych maszyn.

Tak właśnie jest - kontrakt z Mercem na silniki obejmuje również "szkolenie" kierowcy wskazanego przez Merca - czyli w tym wypadku Russela. W końcu nie przypadkowo testował on również Mercedesa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Russelem jest bardziej tak że ma jeździć w teamie B zaopatrywanym przez Merca i się uczyć i czekać . Tylko , że Bottas ma najlepszy sezon w karierze choć ciężko się  dziwić jak w obwodzie czekają Occon i właśnie  Russel. 

Caly czas mam nadzieję, że ten sezon dla Roberta tez jest nauką i potwierdzeniem dla tych którzy wątpili czy da radę .

To co wyprawia Williams ostatnio to wciąż zadziwia - wydaje się że gorzej być nie może a tu po raz kolejny w dół . 

Edytowane przez stig
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Latifi potwierdza trudne prowadzenie bolidu Willamsa

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK” – mówi Michael Latifi, podkreślając, że auta Williamsa nie da się porównać w żaden sposób do samochodu Force India, którym Nicholas miał okazję jeździć wiele razy w ubiegłym sezon.

https://powrotroberta.pl/2019/06/latifi-bolid-tak-trudny-w-prowadzeniu-ze-potrzeba-dodatkowego-treningu.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciekawe co dalej ...

Wywiad z Rosbergiem

https://sport.tvp.pl/43507984/nico-rosberg-docenil-roberta-kubice-zaatakuje-i-tym-razem


– Znam Roberta, od kiedy miałem dwanaście lat. Miałem najlepszy, najbardziej profesjonalny gokart na świecie. A tu… przyjechał chłopak z tatą z Polski z jakimś byle jakim gokartem i mnie od razu pokonał. Taki miał talent.

– To wielka rzecz, że znowu jest w Formule 1. Wszyscy musimy docenić, co zrobił, by tu być. To czego dokonał jest jednym z największych osiągnięć o jakich słyszałem. Po takim wypadku i operacjach znowu jest w F1. To fenomenalne. Oczywiście, chcielibyśmy widzieć go na lepszych pozycjach, ale ma bardzo zły samochód. Najgorszy w stawce. Możesz w nim zająć ostatnie albo przedostatnie miejsce.

– Robert musi być spokojny. Musi się zbliżać do George’a. Już mu się to zdarzało. I w kwalifikacjach, i podczas wyścigów miewał dobre tempo. Zaufajcie mi, Robert to dobry gracz, który zawsze atakuje. Zaatakuje i tym razem.
 

Oby ;)

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku mają problemy posiadać identyczne auta. Chodzi o update’y. Coś tam mimo wszystko modyfikują, ale za nim trafi do drugiego auta to już wchodzi kolejna poprawka a tych małych jest pewnie dużo . Druga sprawa , że nie wszystkie pewnie działają i są częścią większego (oby) pakietu. Wiec totalny misz masz a priorytet wiadomo kogo auto. 

Ciekawsza była wypowiedź gościa z Renault który mówił jak Mercedes dostarcza jednostki klienckie - dany zespół praktycznie ich nie dotyka. Dwóch gości z

Merca się przy nich krząta a sterowanie jednostką (słynne już tryby silnika) są pod ścisła ich i fabryki kontrolą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
3 godziny temu, SorenLorenson napisał:

Przestał grać w "gierki" Claire i jej chyba trochę pokrzyżował plany "negocjacyjne" na przyszły sezon. To dobrze, należało jej się.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, SorenLorenson napisał:

I uważam że bardzo dobra decyzja - nie wyglądało to dobrze jak Robert ciągle był ostatni i tracił w oczach kibiców. Pokazali że nie chcą dalej brać udziału w takim festiwalu błędów i pomyłek jak Williams, płacąc za to grubą kasę. Przy okazji dla innych zespołów (w F1, w innych seriach) jest to dobitny sygnał że ambicją Kubicy nie jest samo bycie W F1 za wszelką cenę, tylko chce jeszcze się pościgać, coś wygrywać.

Williamsowi piknie utarli nosa, bo to oznacza koniec wykorzystywania Roberta jako "wybawiciela", który ma sprawić, że bolid zacznie jeździć. Nie oszukujmy się - to że go zatrudnili to dlatego że Robert jest dobrym kierowcą rozwojowym i inżynierom się z nim dobrze pracuje. Bez tego kasa od Orlenu by nie pomogła. Przy okazji utarli nosa Claire Williams przy negocjacjach z Latiffim na przyszły rok - nie będzie mogła chrzanić, że ma kolejkę takich co chcą dużo płacić za fotel w bolidzie i tym samym windować stawki.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także uważam to za dobrą decyzję Roberta. Nie zapomnę tego że dali mu szansę powrotu do F1. Oczywiście sami na tym skorzystali ale możliwe że Robert bez tego wymarzonego powrotu nie byłby nadal takim kierowcą jakim jest.

Trochę widać faworyzowanie Russela ale w świecie F1 to są normalne sprawy.

Trochę szkoda że na pierwszym miejscu w Williamsie są sprawy finansów a nie sportu... Idąc tą drogą mogą nawet pożegnać się z F1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
Wizerunkowa klapa zespołu. To jest F1. Królowa motorsportu i po raz kolejny zespół pokazuje swoje możliwości czyli tak jak zaczęli tak skończą - w garażu oglądając innych na torze.
Mówisz o tym sksowaniu bolidu na koniec? Ciekawe czy celowo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No to DTM z BMW - na razie testy.

"Chciałbym podziękować BMW Motorsport za danie mi szansy na przetestowanie BMW M4 DTM w Jerez. Już teraz nie mogę się doczekać sesji i poznania samochodu DTM z silnikiem turbo. Mogę sobie wyobrazić przyszłość w DTM. Szukam nowego wyzwania, a seria DTM z pewnością jest nim. Ma uznanych zawodników w stawce, a poziom sportowy jest ekstremalnie wysoki. Najpierw jednak muszę zobaczyć, jak pójdzie mi na testach" powiedział były kierowca BMW Sauber.

https://f1.dziel-pasje.pl/F1_news-29926-BMW_potwierdzilo_testy_Kubicy_w_DTM_.html

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to DTM z BMW - na razie testy.
"Chciałbym podziękować BMW Motorsport za danie mi szansy na przetestowanie BMW M4 DTM w Jerez. Już teraz nie mogę się doczekać sesji i poznania samochodu DTM z silnikiem turbo. Mogę sobie wyobrazić przyszłość w DTM. Szukam nowego wyzwania, a seria DTM z pewnością jest nim. Ma uznanych zawodników w stawce, a poziom sportowy jest ekstremalnie wysoki. Najpierw jednak muszę zobaczyć, jak pójdzie mi na testach" powiedział były kierowca BMW Sauber.
https://f1.dziel-pasje.pl/F1_news-29926-BMW_potwierdzilo_testy_Kubicy_w_DTM_.html
 
czyli pójdzie do Racing Pointa

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Prezes Orlenu mówi ze już wiadomo. Ponoć wiadomo to Alfa Romeo. 
juz potwierdzili... łącznie z tym że będą sponsorem tytularnym: alfa Romeo Racing Orlen

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2020 o 17:25, stig napisał:

Duża rzecz z tym tytularnym. W końcu zespół z zapleczem godnym F1. Jak dojdą do tego piątki i testy na których pokaże prędkość to będzie 👍Ponoć więcej info wieczorem.

A może też byc tak, że Giovinazzi w pewnym momenie tak wkurzy kierownictwo zespołu, że wyleci z fotela kierowcy wyscigowego, a wtedy Robert będzie naturalnym zastępcą  i znów będzie kierowcą wyścigowym ;) Potencjalnie w takiej sytuacji jedynym konkurentem mógłby być Mick Schumacher, jeżeli będzie notował w F2 lepsze wyniki niż w poprzednim sezonie (już raz straszyli Giovinazziego Schumacherem - Giovinazzi nie stracił posady, bo poprawił wyniki, a młodemu Schumacherowi nie szło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antonio jest z nadania Ferrari i ponoć jedno miejsce jest zarezerwowane. Prędzej obserwowalnym Kimiego choć wątpię żeby miało się coś zmienić w tym roku. Sezon 2021 tutaj już prędzej tym bardziej że sam Orlen ma chrapkę na pakiet większościowy i kupno prawdopodobnie tej ekipy. 
Co do Schumachera nic specjalnego na razie nie pokazał. Samo nazwisko czasem nie wystarczy patrz Bruno Senna,  Piquet Jr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.