Skocz do zawartości

Kubica na tory!


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Ozarek napisał:

Co Cię tak dziwi? Toto wielokrotnie powtarzał, że chciałby mieć KUB w kręgu Mercedesa i zdaje się, że znaleźli na to sposób ;)

Nie znamy kulis przygotowań, które pewnie trwają od miesięcy. A teraz powoli wypływają konkretne kroki i zaangażowanie znanych osób :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rwIcIk napisał:

Nie znamy kulis przygotowań, które pewnie trwają od miesięcy. A teraz powoli wypływają konkretne kroki i zaangażowanie znanych osób :ok:

z tego co wiadomo, to po testach na Węgrzech KUB miał lojalke z Renault, jak się rozpędziła karuzela silnikowa, to go z niej zwolnili.

Teraz wróble w padoku ćwierkają o prywatnych testach Williamsa ze STR i KUB, zobaczymy ile w tym prawdy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Ozarek napisał:

 

Teraz wróble w padoku ćwierkają o prywatnych testach Williamsa ze STR i KUB, zobaczymy ile w tym prawdy.

Teraz wiadomo czemu Williams zwleka z ogłoszeniem składu na sezon 2018.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17/09/2017 o 21:11, TADA napisał:

Najnowszy wywiad Cezarego Gutowskiego z Robertem Kubicą.

http://www.przegladsportowy.pl/motosporty/formula-1,robert-kubica-ucina-spekulacje-dotyczace-jego-przeszlosci,artykul,816655,1,474.html

 

Robert nieco schładza nastroje jeśli chodzi o testy w Williamsie.

 

W ogóle to mam takie przemyślenie. Jak ten gość już na dobre przejdzie na sportową emeryturę, to powinien zostać dyplomatą. Serio.

Doskonale potrafi trzymać język za zębami. Coś wie ale nie powie, mówi enigmatycznie i nie da się podejść nawet najbardziej zaufanym dziennikarzom, z którymi się kumpluje. Już wiele razy było tak, że krążyły jakieś spekulacje, które były tak dobrze ugruntowane, że to musiała być prawda. Kubica w wywiadzie przekonywująco, pozbawił je wiarygodności, powiedział że to nic, nie ważne, w ogóle to jakieś lanie wody. Ludzie przestawali news poważnie traktować. Mijało parę dni i te  spekulacje okazywały się prawdą. To jest też talent :)

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Filmik z testu

https://sport.tvn24.pl/f1,116/kubica-testowal-bolid-williamsa-w-tajemnicy,780771.html

 

No i jeszcze podobno jest problem z ubezpieczeniem.

Gdy wróci do F1, być może będzie musiał zwrócić odszkodowanie jakie dostał po wypadku, które m.in. obejmowało to, że nie będzie miał możliwości powrotu do F1.

Ale widać, że mimo to, ciągnie go na tor :ok:;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Roger Benoit, bardzo doświadczony dziennikarz, który od czterech dekad śledzi wyścigi Formuły 1 nie ma wątpliwości. Powrót Roberta Kubicy w Williamsie to na tym etapie już ledwie formalność. - Brakuje oficjalnego potwierdzenia - dowodzi na łamach szwajcarskiego "Blicka".

 

http://www.przegladsportowy.pl/motosporty/formula-1,robert-kubica-w-williamsie-formula-1,artykul,823034,1,474.html?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=fanpage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedowierzanie jak on to robi ;]

 

"I have no idea how he's driving, first of all,"

"To be honest, I cannot do what he's doing, driving with only one hand.

"It's impossible for me to believe that he will not suffer with some of the races with this car that we're driving that is a lot more difficult physically.

"I really respect what he's doing, it's just amazing. But it's impossible to believe that he will not have some issues."

 

https://www.autosport.com/f1/news/132619/massa-raises-doubts-over-kubica-and-di-resta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co on, biedny, ma mówić?

W 2009 po wypadku na Hungaro podobno rozpłakał się do słuchawki prosząc, żeby w ostatnich wyścigach sezonu nie zastępował go Kubica. Coraz bardziej otwarcie mówi się, że w 2011 Robert miał już wstępny kontrakt z Ferrari i od 2012 miał zastąpić Felippe. Do trzech razy sztuka...;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2017 o 17:16, OldHorse napisał:

A co on, biedny, ma mówić?

W 2009 po wypadku na Hungaro podobno rozpłakał się do słuchawki prosząc, żeby w ostatnich wyścigach sezonu nie zastępował go Kubica. Coraz bardziej otwarcie mówi się, że w 2011 Robert miał już wstępny kontrakt z Ferrari i od 2012 miał zastąpić Felippe. Do trzech razy sztuka...;)

to, że KUB miał gotowe czerwone wdzianko to już kiedyś Domenicali potwierdził ;) zresztą sam KUB to między wierszami mówił po wypadku, ale teraz na to nie ma większych szans IMVHO.

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2017 o 20:11, Ozarek napisał:

to, że KUB miał gotowe czerwone wdzianko to już kiedyś Domenicali potwierdził ;) zresztą sam KUB to między wierszami mówił po wypadku, ale teraz na to nie ma większych szans IMVHO.

 

Mówiąc "do trzech razy sztuka" miałem na myśli wykopanie Felipe-baby z zespołu. ;)  Na czerwone wdzianko w 2018 szanse są zerowe, biorąc pod uwagę, że obaj kierowcy mają przedłużone kontrakty, a warunkiem VET było to, żeby drugim kierowcą pozostał RAI.

Edytowane przez OldHorse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2017 o 23:52, OldHorse napisał:

Na czerwone wdzianko w 2018 szanse są zerowe, biorąc pod uwagę, że obaj kierowcy mają przedłużone kontrakty, a warunkiem VET było to, żeby drugim kierowcą pozostał RAI.

generalnie KUB, w mojej ocenie, a chciałbym się bardzo pomylić, ma małe szanse na fabryczny zespół. Świetną szansa na fabrykę było Renault, które jest w fazie odbudowy, ale wiemy jak to się skończyło.

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny plusik. Szkoda że bez znaczenia większego dla decyzji Williamsa. Ale na pewno zauważalny przez Williams. 

Choć zapewne będzie miało znikomy lub żaden wpływ na decyzje. Ale za to cała medialna otoczka wokół Kubicy oraz Jego wyniki w testach  czy też współpraca z zespołem na pewno już może dać wiele Robertowi jeśli chodzi o angaż. Ale jeszcze to wielka niewiadoma. Inni też mają jakieś atuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojtala napisał:

true true

Wizerunkowo i marketingowo dla Williamsa by to była petarda

dodatkowo mieli by najbardziej miarodajne dane na temat możliwości Roberta oraz maksymalnych możliwości bolidu (bo Robert na pewno by wycisnął maxa z niego :])

 

Dodatkowo jeżeli po tym starcie Williams by go zatrudnił to poprawiło by to atrakcyjność i oglądalność F1 w całym przyszłym sezonie, a Robert i Williams z pewnością by w mediach zagościł na bardzo dużą skalę, wartą bądź co bądź miliony $.

 

Wg mnie Williams nie ma nic do stracenia zatrudniając Roberta a tylko bardzo dużo do zyskania: nie jest to zespół z czołówki F1, wiec o mistrzostwo raczej nie powalczy, zainteresowanie mediów by było gigantyczne (śmiem twierdzić że przez pierwszych kilka wyścigów w mediach by było Roberta i Williamsa więcej niż Mercedesa i Ferrari razem wziętych :] Ponadto Robert może naprawdę wyciągnąć z bolidu duże rezerwy (na czym i Stroll by skorzystał). A jeżeli w trakcie przyszłego sezonu stwierdza żę Robert jednak się nie sprawdza (choć wątpię) - zawsze się znajdzie jakiś kierowca wolny....

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby za RK stał jeszcze jakiś sponsor to byłoby już przyklepane a tak dalej wielka niewiadoma. 

Z drugiej strony trzymanie wolnego fotela kierowcy to opóźnianie rozwoju auta więc nie rozumiem do końca myślenia Williamsa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04/11/2017 o 13:52, Ozarek napisał:

Co oznacza, że Robert za kierownicę ;) Kontrkandydaci mają powazne mankamenty - Di Resta jest testowy i pewno pozstanie, bo do najszybszych nie należy. Wehrlein nie jest jeszcze tak doświadczony jak RK czu Di resta, a do tego jest za młody i tu może oponować Martini jako główny sponsor. Kwiat - w tym sezonie spisywał się tak fatalnie, że Toro Rosso go wysadziło i oddało jego bolid Gasly'emu. Jego jedynym atutem jest kasa, którą może przynieść.

IMHO pora czekać na ogłoszenie informacji o zaangażowniu Roberta na nowy sezon :jump:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza, że Robert za kierownicę  Kontrkandydaci mają powazne mankamenty - Di Resta jest testowy i pewno pozstanie, bo do najszybszych nie należy. Wehrlein nie jest jeszcze tak doświadczony jak RK czu Di resta, a do tego jest za młody i tu może oponować Martini jako główny sponsor. Kwiat - w tym sezonie spisywał się tak fatalnie, że Toro Rosso go wysadziło i oddało jego bolid Gasly'emu. Jego jedynym atutem jest kasa, którą może przynieść.
IMHO pora czekać na ogłoszenie informacji o zaangażowniu Roberta na nowy sezon :jump:
Tez tak uważam. RK na pewno nie jest wolniejszy od innych dostępnych kierowców a dodatkowo moze bardzo pomoc przy rozwoju bolidu

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Manx napisał:

Co oznacza, że Robert za kierownicę ;) Kontrkandydaci mają powazne mankamenty - Di Resta jest testowy i pewno pozstanie, bo do najszybszych nie należy. Wehrlein nie jest jeszcze tak doświadczony jak RK czu Di resta, a do tego jest za młody i tu może oponować Martini jako główny sponsor. Kwiat - w tym sezonie spisywał się tak fatalnie, że Toro Rosso go wysadziło i oddało jego bolid Gasly'emu. Jego jedynym atutem jest kasa, którą może przynieść.

IMHO pora czekać na ogłoszenie informacji o zaangażowniu Roberta na nowy sezon :jump:

nie lekceważyłbym WEH wcale, w F1 poza umiejętnościami liczy się kasa. Mercedes może podbić stawkę i zamieszać w decyzji. Nie można zapominać, że Toto ma dobre kontakty w Williamsem a Mercedes dostarcza im jednostki. Mam tylko na dzieję, że tu mocno zaważy opinia o WEH od ForceIndia.

KVY to nie jest zły kierowca, ma spore plecy finansowe ale się całkiem zatracił po tych degradacjach, jeżeli dostałby stabilne i przyjazne środowisko to jego powrót do wysokiej formy jest całkiem realny.

Jeżeli Williams będzie stawiał na rozwój to potrzebuje technicznego kierowcy i wtedy KUB nie ma konkurencji w tym peletonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ostatnie ruchy z Renault pokazały co się liczy. Pojawił się deal silnikowy a na Sainza też się czaili. Co z tego, że ponoć większość w Enstone była za RK. Wiedzieli jakiego kalibru jest to kierowca który po przerwie obiadowej zaczyna pracować nad najnowszym bolidem...

Nic mnie nie zdziwi, ale mam nadzieję, że to wypali. Jeszcze nie tak dawno były to przecież mrzonki i pukałbym się w czoło.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Manx napisał:

Nowy dzień, to nowe wieści - Lotos podjął decyzję o wsparciu Roberta Kubicy, pod warunkiem, że ten podpisze kontrakt z Williamsem

Sport.PL

nie wieści tylko domysły, nie ma nic oficjalnego w tej kwestii i dopóki nie będzie to nie traktowałbym tego na wyrost.

Dziennikarze netowi muszą o czymś pisać, artykułu o KUB mają genialną klikalność więc cokilka dni jest kolejna porcja domysłów i ''ekspertów'' wrzucana...

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2017 o 10:14, Piotrek_lbn napisał:

To co:hmm:, już zamawiać kablówkę;]????

Ja już zamówiłem bilety na Hungaroring.;]

A jak KUB zostanie zaangażowany to zrzucam czerwone łachy i zamawiam Martini.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rwIcIk napisał:

Ja na Hungaroringu już byłem.

Może teraz Niemcy albo Włochy :yay:

 

Ja rozważałem jeszcze Austrię, ale ceny kosmos w stosunku do Węgier.

BTW w planach miałem już dawno, bez względu na KUB, ale teraz bardzo na niego liczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, DamU napisał:

Ja rozważałem jeszcze Austrię, ale ceny kosmos w stosunku do Węgier.

BTW w planach miałem już dawno, bez względu na KUB, ale teraz bardzo na niego liczę.

No właśnie. Już wyjazd na Węgry tani nie był. Ciekawe ile by kosztowały bilety i wycieczka gdzieś na zachód :hmm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.