Skocz do zawartości

Kubica na tory!


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia ‎09‎.‎07‎.‎2017 o 07:16, kevlar napisał:

Na pewno już zauważyli jak Robert przyciąga kibiców i media. Może jakiś poważny sponsor się pojawi i trochę pchnie tą historię z powrotem do przodu.

na pewno medialnie Kubica byłby bardziej atrakcyjny niż nawet Alonso o którym się również spekuluje w kwestii przejścia do Renault....

jeżeli chodzi o umiejętności to pewnie słabiej od Alonso by wypadł (sprawność jednak nie ta)

jeżeli chodzi o kwestie finansowe to Robert na pewno duuuuużo tańszy by był od Alonsa

jeżeli chodzi o kwestie wiedzy technicznej i wyczucia auta i jego konfiguracji to wydaje mi się że Robert wygrywa z Alonso w tej kwestii

 

Wiec IMO więcej argumentów za Robertem niż Alonso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10/07/2017 o 15:28, DZIDA napisał:

 

Wiec IMO więcej argumentów za Robertem niż Alonso

Za Ferdkiem ciągnie się jeszcze jedna fama - jest ponoć dość konfliktowy i powoduje napiętą atmosferę w zespole, a odchodzi z każdego zespołu w aurze konfliktu. Absolutnie nie ujmuje to nic jego umiejętnościom, bo osobiscie uważam, że on i Hamilton to aktualnie dwaj najlepsi kierowcy w stawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mom zdaniem to tylko formalność i Renault F1 do ostatniej możliwej będzie zwlekać z informacją, że Robert Kubica weźmie udział w testach na Hungaroringu. Z informacją będą czekać do ostatniego dnia kiedy trzeba ostatecznie zgłosić kierowców, którzy będą reprezentować zespół.

Dlaczego tak myślę:

- po poprzednich testach w Renault byli zadowoleni,

- po poprzednich testach gruntownie przebadali Roberta w swoim ośrodku (jeśli by nie mieli planów, to po co by to robili?),

- po wczorajszych testach, Ci którzy widzieli coś, piszą że po kierownictwie Renault F1 widać było zadowolenie,

- okazało się, co potwierdza sam Robert, że kwestie fizyczne nie są problemem,

- przeprowadzono test 5-sekund, który potwierdził, że Robert jest samodzielnie w stanie w 5 s ewakuować się z bolidu.

- wg. informacji prasowych, na testach w czerwcu RK był szybszy niż etatowy kierowca testowy Siergiej Sirotkin. Na symulatorze Robert uzyskuje lepsze czasy niż obaj kierowcy wyścigowi Renault.

Wnioski: szefostwo zadowolone, Robert zadowolony i gotowy jazdy. Teraz trzeba czekać na oficjalną informację o testach Roberta na Węgrzech :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Manx napisał:

Mom zdaniem to tylko formalność i Renault F1 do ostatniej możliwej będzie zwlekać z informacją, że Robert Kubica weźmie udział w testach na Hungaroringu. Z informacją będą czekać do ostatniego dnia kiedy trzeba ostatecznie zgłosić kierowców, którzy będą reprezentować zespół.

Dlaczego tak myślę:

- po poprzednich testach w Renault byli zadowoleni,

- po poprzednich testach gruntownie przebadali Roberta w swoim ośrodku (jeśli by nie mieli planów, to po co by to robili?),

- po wczorajszych testach, Ci którzy widzieli coś, piszą że po kierownictwie Renault F1 widać było zadowolenie,

- okazało się, co potwierdza sam Robert, że kwestie fizyczne nie są problemem,

- przeprowadzono test 5-sekund, który potwierdził, że Robert jest samodzielnie w stanie w 5 s ewakuować się z bolidu.

- wg. informacji prasowych, na testach w czerwcu RK był szybszy niż etatowy kierowca testowy Siergiej Sirotkin. Na symulatorze Robert uzyskuje lepsze czasy niż obaj kierowcy wyścigowi Renault.

Wnioski: szefostwo zadowolone, Robert zadowolony i gotowy jazdy. Teraz trzeba czekać na oficjalną informację o testach Roberta na Węgrzech :)

ale jak renault medialnie zyska na tym - przecież przez pół wyścigu realizatorzy będą pokazywać Roberta i to jak sobie radzi - sponsorzy renault będą tylko ręce zacierać :] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, DZIDA napisał:

ale jak renault medialnie zyska na tym - przecież przez pół wyścigu realizatorzy będą pokazywać Roberta i to jak sobie radzi - sponsorzy renault będą tylko ręce zacierać :] 

a i owszem.. wystarczy popatrzeć ile czasu rozmawiano o Robercie w ostatnich transmisjach z wyścigów F1 na zagranicznych kanałach i ile o Robercie się pisze na zagranicznych stronach poświęconych F1 i sportowi w ogóle. Efekt promocyjny gigantyczny. Przychodzi mi do głowy tylko powrót Schumachera do Mercedesa - to te budziło ogromne zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Manx napisał:

a i owszem.. wystarczy popatrzeć ile czasu rozmawiano o Robercie w ostatnich transmisjach z wyścigów F1 na zagranicznych kanałach i ile o Robercie się pisze na zagranicznych stronach poświęconych F1 i sportowi w ogóle. Efekt promocyjny gigantyczny. Przychodzi mi do głowy tylko powrót Schumachera do Mercedesa - to te budziło ogromne zainteresowanie.

tu pewnie efekt byłby porównywalny.... w końcu ni co dzień zawodnik po takiej kontuzji wraca do ścigania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, DZIDA napisał:

tu pewnie efekt byłby porównywalny.... w końcu ni co dzień zawodnik po takiej kontuzji wraca do ścigania ...

Nie tylko, kwestia tego, że po tak poważnej kontuzji, ale też nie byle jaki zawodnik. W Polsce możemy niektórzy być nieobiektywni w ocenie RK , bo jest "nasz", ale na zachodzie bardzo wiele osób uważa, że Robert to jeden z najlepszych kierowców jaki pojawił się w F1 w ostatnich kilkunastu latach. Eksperci, kibice z innych krajów bardzo go cenią. Często na forach portalach zagramanicznych piszą że jeden z lepszych, jeden z najszybszych, że gdyby nie wypadek to byłby mistrzem świata. Kubica to jest "marka" wśród kibiców F1. Fajnie się czyta, jak o rodaku tak piszą :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Manx napisał:

Nie tylko, kwestia tego, że po tak poważnej kontuzji, ale też nie byle jaki zawodnik. W Polsce możemy niektórzy być nieobiektywni w ocenie RK , bo jest "nasz", ale na zachodzie bardzo wiele osób uważa, że Robert to jeden z najlepszych kierowców jaki pojawił się w F1 w ostatnich kilkunastu latach. Eksperci, kibice z innych krajów bardzo go cenią. Często na forach portalach zagramanicznych piszą że jeden z lepszych, jeden z najszybszych, że gdyby nie wypadek to byłby mistrzem świata. Kubica to jest "marka" wśród kibiców F1. Fajnie się czyta, jak o rodaku tak piszą :ok:

niom :ok: 

w każdym razie ja kibicuję bo byłoby to wydarzenie..... ewenement ..... na skalę krajową......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, DZIDA napisał:

niom :ok: 

w każdym razie ja kibicuję bo byłoby to wydarzenie..... ewenement ..... na skalę krajową......

 

I w końcu może z powrotem były by wyścigi w naszej tv. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kalkstein napisał:

potwierdzili ze odzyskal licencje i ze (podobno) alonso zartowal bye bye palmer

przed chwilą w '11' padło coś w stylu plotek z padoku jakoby to był ostatni wyścig PAL.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę uważnie doniesienia o Kubicy. Też jestem pełen nadziei. Ale wiem ,że F1 nic nei jest pewne , jeśli nei jest ogłoszone oficjalnie. Już sam szum Kubica- Renault jest dal nich dobra reklamą. Oby te plotki się potwierdziły. Nie zaważając na to jaka jest obecnie F1 wróciłbym z pewnością do oglądania. Co do tego roku w bolidzie jestem sceptyczny ale od 2018r kto wie i niekoniecznie w Renault choć do tego teamu mam sentyment i bardzo chętnie widziałbym Roberta właśnie u nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dla schłodzenia naszego entuzjazmu, głos zabrał szef Renault F1 - Cyril Abiteboul. Z wypowiedzi wynika że niezaleznie od wyników testów na Węgrzech, Joylon Palmer dojeździ do końca sezonu, a RK jest potencjalną opcją do rozważenia na 2018. http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/2017/07/abiteboul-palmer-pojedzie-gp-belgii-kubica-moze-byc-opcja-2018/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Manx napisał:

Dziś dla schłodzenia naszego entuzjazmu, głos zabrał szef Renault F1 - Cyril Abiteboul. Z wypowiedzi wynika że niezaleznie od wyników testów na Węgrzech, 

Trudno.

Tu gra rolę nie tylko kondycja Roberta, ale i cała machina sponsorska. Na oba aspekty przygotowań do udziału w F1 potrzeba czasu.

Ale szansa na przyszłość w F1 jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje że jeśli testy Roberta na Hungaroringu wyjdą pomyślnie to zastąpi Palmera wcześniej. Renault potrzebuje doświadczonego kierowcy, który na pewno pomoże w rozwoju nowej konstrukcji a zarazem przyciągnie sponsorów. 

 

To jest ostateczny test, tor jest kręty i jest odpowiedni żeby sprawdzić sprawność Roberta. Trzymam kciuki i już się nie mogę doczekać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28/07/2017 o 21:59, Novy81 napisał:

A mnie się wydaje że jeśli testy Roberta na Hungaroringu wyjdą pomyślnie to zastąpi Palmera wcześniej. Renault potrzebuje doświadczonego kierowcy, który na pewno pomoże w rozwoju nowej konstrukcji a zarazem przyciągnie sponsorów. 

Też tak myślę - renault potrzebuje doświadczonego kierowcy do przygotowania nowego samochodu. Wydaje mi się, że Roberta rzucą na odcinek kierowcy testowego, żeby popracował nad samochodem na przyszły rok. Plus tego byłby taki, że jakby go za rok uczynili kierowcą wyścigowym Renault F1 miałby większe szanse na dopracowany samochód, a przede wszystkim na samochód który odpowiada jego upodobaniom. Uważam, że  to też bardzo dobry układ.

Szef Renault powiedział, że Palmer dojeździ do końca sezonu, bo widocznie przynosi dobrą kasę od sponsorów. Skoro powiedział, że Palmer dojeździ, no to ja myślę, że tu się  już nic w temacie nie zmieni i Robert poczeka na posadę kierowcy wyścigowego do nowego sezonu. Jest i tak dobrze :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Manx napisał:

Skoro powiedział, że Palmer dojeździ, no to ja myślę, że tu się  już nic w temacie nie zmieni i Robert poczeka na posadę kierowcy wyścigowego do nowego sezonu. Jest i tak dobrze :ok:

No i w środę Robert musi napykać km żeby dostać super licencję :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Manx napisał:

Szef Renault powiedział, że Palmer dojeździ do końca sezonu, bo widocznie przynosi dobrą kasę od sponsorów. Skoro powiedział, że Palmer dojeździ, no to ja myślę, że tu się  już nic w temacie nie zmieni i Robert poczeka na posadę kierowcy wyścigowego do nowego sezonu. Jest i tak dobrze :ok:

w F1 nie takie rzeczy były mówione i potem okazywały się zagrywkami politycznymi. Tam gdzie są duże pieniądze jest duża polityka i nie można wszystkiego rozumieć wprost, bez analizy kontekstu, bez innych wypowiedzi, czy wreszcie bez tła marketingowego.

Jasne, że PAL wnosi do zespołu spory budżet, ale myślisz że Olimp nie będzie w stanie uzupełnić tego do końca roku? Oni zapłacili za testy w starym bolidzie, mają dość głębokie kieszenie i kasa nie jest problemem.

Nie można też zapominać o otoczeniu i czasie, zostało zrobione za dużo w zbyt krótkim czasie przed przerwą wakacyjną żeby to była zaplanowana gra na przyszły sezon.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie wydaje ze za duzy rozmach jak na przyszly sezon... oczywiscie dzieki temu juz teraz marketingowo korzystaja bo wiecej w mediach o nich niz o ferrari czy mercu ;)

Wysłane z otwieracza do konserw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, DZIDA napisał:

Tez mi sie wydaje ze za duzy rozmach jak na przyszly sezon... oczywiscie dzieki temu juz teraz marketingowo korzystaja bo wiecej w mediach o nich niz o ferrari czy mercu ;)

Wysłane z otwieracza do konserw...
 

Marketingowo korzystają i korzystać będą. Jestem przekonany, że dla podkręcenia szumu we wrześniu znów zorganizują jakiś test. Ba - na pewno w tymsezonie padnie kilka wypowiedzi oficjeli Renault, w których to będą niedomówienia - będzie to dla mediów okazja do spekulacji, więc będą pisać o Renault. Ważne by pisali.

chciałbym, żeby było inaczej, ale wydaje mi się dosć mało prawdopodobne by Robert wsiadł jako etatowy kierowca wyścigowy jeszcze w tym sezonie. Ja myślę, że by wsiadł gdyby Palmer z jakiegoś powodu nie był w tanie jechać (np. z powodów zdrowotnych, dozbierałby jeszcze 7 punktów karnych)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Manx napisał:

Marketingowo korzystają i korzystać będą. Jestem przekonany, że dla podkręcenia szumu we wrześniu znów zorganizują jakiś test. Ba - na pewno w tymsezonie padnie kilka wypowiedzi oficjeli Renault, w których to będą niedomówienia - będzie to dla mediów okazja do spekulacji, więc będą pisać o Renault. Ważne by pisali.

taka opcja też jest tylko jeżeli będzie już miał papiery do jazdy, które zakładam zrobi teraz na testach, to jaki sens będzie miało wysyłanie na kolejne testy starym autem? Poza tym ryzykują, że ktoś go im podbierze. Ja wiem, że nie ma miejsc w konkurencyjnych kokpitach poza Renault, ale sytuacja z chorobą MAS daje jakąś furtkę dla KUB żeby na Spa pojawić się w Williamsie, który ma dobre kontakty z Mercedesem i Toto. To są naturalnei tylko spekulacje i luźne pomysły, ale świat F1 jest brutalny, jak nie ty to kto inny wykorzysta okazję za Ciebie. Renault wpakowało sporo środków i wysiłku w KUB i chcąc go zatrzymać dla siebie muszą działać zdecydowanie i szybko. Oni potrzebują topowego kierowcy, a KUB takim jest, dodatkowo jest dostępny od zaraz i za ułamek kwoty co reszta z górnej półki.

Renault chce się rozwijać i do tego potrzebuje topowego kierowcy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ozarek - zgodzę się z Tobą i przyznam, że się nawet dziwię, że nie widać oficjalnie żadnych sygnałów by renault zapewniło sobie wyłączność na Kubicę na przyszły sezon. Że też nie boją się, że ktoś go im podbierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Manx napisał:

@Ozarek - zgodzę się z Tobą i przyznam, że się nawet dziwię, że nie widać oficjalnie żadnych sygnałów by renault zapewniło sobie wyłączność na Kubicę na przyszły sezon. Że też nie boją się, że ktoś go im podbierze.

 

uważam, że Renault zrobiło i robi tyle dobrego dla RK , że on nawet nie rozważa startów w innym zespole. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Marcin79 napisał:

 

uważam, że Renault zrobiło i robi tyle dobrego dla RK , że on nawet nie rozważa startów w innym zespole. 

Też tak myślę. 

Aczkolwiek - Toto Wolf z mercedes miał przyznać ostatnio w wywiadzie dla Eleven Sports, że Mercedes się zagapił jeśli chodzi o Kubicę, a gdy już się ocknął, to było za późno, bo Robert był już po rozmowach z renault. Mam podejrzenie, że Roberta z Renault łączy jakaś umowa, o której milczą, a nie tylko umowa dżentelmeńska.

 

A sam Robert udzielił ciekawego wywiadu sport.pl

Wywiad z Robertem Kubicą w Sport.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert przejechał dziś podczas testów 142 okrążenia. Podczas wywiadu z Renault PR widać było, że Robert był bardzo zadowolony i rozluźniony. Powiedział że fizycznie nie jest zmęczony (co jest dobrym znakiem w kontekście jego ręki i tego wymagającego toru) - bardziej zmęczony był mentalnie, bo jak to określił, tyle się działo. Zdaniem Roberta bolidy podczas jego nieobecności bardzo się zmieniły, ale nowy RS17 polubił. Pod koniec wywiadu Robert podziękował kibicom (nawet przeprowadzająca wywiad kobieta z PR Renault byłą pod wrażeniem kibiców) za doping, zarówno na torze jak i w internecie i powiedział dość ciekawe "Myślę, że powinniśmy być zadowoleni i do zobaczenia wkrótce. To nie będzie łatwe, ale z każdym tygodniem to wszystko staje się bardziej realne. Udanych wakacji".

Popołudniu w internecie specjaliści chwalili równe tempo Roberta.

 

Jesli chodzi o twarde dane... czyli wyniki - na koniec dnia Robert osiągnął czwarty najlepszy czas dnia. Niby czasy z testów nie są miarodajne, bo zespoły mogą testować pod kątem innych warunków, no ale moim zdaniem czwarty czas to jest wynik.

Wyniki (najlepsze czasy dnia):

1. Vettel (Ferrari) 1:17.124

2. Norris (McLaren) 1:17.385

3. Raikkonen (ferrari) 1:17.842

4. Kubica (Renault) 1:18.572

5. Sainz jr. (Toro Rosso) 1:18.850

6. Kwiat (Toro Rosso) 1:19.116

 

Na koniec dnia rzecznik prasowy Renault F1, Andy Stobart, powiedział  "Jeśli chcielibyście zobaczyć Roberta Kubicę w wyścigu F1, to na waszym miejscu biletów ani na Spa, ani na Monzę jeszcze bym nie kupował". Można z tego wywnioskować, że w najbliższych dwóch wyścigach to mało prawdopodobne.... ale kto wie co dalej - wyścigów z końcówki sezonu nie wymienił :jem: Tak więc... a może to prawda, żę Renault rozpoczęło rozmowy z Palmerem, żeby wypłacić mu kasę i się z nim rozstać, a na tn fotel wsadzić kierowcę który punktuje. Być może przewidują że te rozmowy trochę potrwają. Info o wysadzaniu Palmera jest moim zdaniem dość prawdopodobne, bo kasa którą może przynieść zmiana jest spora. Renaul chciałoby być w top6 zespołów na koniec sezonu, bo to zapewniłoby 30 mln $ dochodu. Obecnie jest na pozycji 8, co oznacza tylko 18 mln $. Miejsce 6 wcale nie jest wielkim wyzwaniem - to tylko 10 pkt, ale przy niepunktującym Palmerze (jeden z 4 kierowców, który nie zdobył ani punktu) może to być awykonalne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Robert wykonał sporą robotę dla Renault - cały plan testów, jaki sobie Renault założyło, a przy okazji pojeździł, nauczył się nowego bolidu. W tym sensie już wrócił do F1 :ok:

A co dalej? To pewnie nadal otwarta kwestia i nie zależy tylko od jego możliwości, ale od wielu czynników, w tym finansowych.

Podejrzewam, że teraz musi sobie zapewnić sponsorów, by zacząć na poważnie myśleć o powrocie do ścigania się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wlaśnie oglądam sobie GP Australii z 2010r. i tak sobie patrzę, że z tamtego grona kierowców do dzisiaj jeżdżą jedynie: Vettel, Hamilton, Alonso, Massa i Hulkenberg. Myślicie, że jeśli Kubica jeździłby bez przerwy to miałby cały czas angaż do tej pory? Może jeśli nie miałby wypadku, jego kariera skończyłaby się naturalnie kilka lat temu i nawet nie byłoby opcji żeby jeździłby dzisiejszymi bolidami, a tak jakaś tam mała szansa jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jerzy napisał:

Wlaśnie oglądam sobie GP Australii z 2010r. i tak sobie patrzę, że z tamtego grona kierowców do dzisiaj jeżdżą jedynie: Vettel, Hamilton, Alonso, Massa i Hulkenberg. Myślicie, że jeśli Kubica jeździłby bez przerwy to miałby cały czas angaż do tej pory? Może jeśli nie miałby wypadku, jego kariera skończyłaby się naturalnie kilka lat temu i nawet nie byłoby opcji żeby jeździłby dzisiejszymi bolidami, a tak jakaś tam mała szansa jest ;)

Myślę, że jeździłby cały czas w fotelu, który zajmował po jego wypadku i zajmuje nadal Kimi ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jerzy napisał:

Wlaśnie oglądam sobie GP Australii z 2010r. i tak sobie patrzę, że z tamtego grona kierowców do dzisiaj jeżdżą jedynie: Vettel, Hamilton, Alonso, Massa i Hulkenberg. Myślicie, że jeśli Kubica jeździłby bez przerwy to miałby cały czas angaż do tej pory? Może jeśli nie miałby wypadku, jego kariera skończyłaby się naturalnie kilka lat temu i nawet nie byłoby opcji żeby jeździłby dzisiejszymi bolidami, a tak jakaś tam mała szansa jest

 

Pamiętaj, że wtedy RAI miał przerwę, a ROS odszedł sam, a nie został ''wypchnięty'' przez brak potencjału ;)

KUB po wyrzuceniu z akademii Renault przez Flavio długo czekał na szansę w F1 i zaczął dość nisko w zestawieniu zespołów, ale miał szanse na jazdę w topowym bolidzie, szkoda że do tego nie doszło.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
5 godzin temu, rwIcIk napisał:

Chodzą słuchy, że jeśli Massa zdecyduje się na sportową emeryturę i zespół go tam wypchnie, to na jego miejsce miałby trafić ktoś doświadczony: Alonso lub Kubica. W niektórych mediach mówi się, że Alonso może pozostać w McLarenie licząc na to, że McLaren z silnikami Renault wreszcie zacznie jeździć jak trzeba. Liczmy na to, że Frank Williams zdecyduje się na Roberta.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.