Skocz do zawartości

którego Pioneer'a ???


technix

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, szukam sobie radyjka z Bluetooth (ale głównie po to aby służyło jako zestaw głośnomówiący), z USB na froncie, napędem CD oraz multikolorem, no i myślałem już że mam IDEALNEGO kandydata -> http://www.audiopioneer.pl/pioneer-deh-x5800bt.html

 

Ale dziś znalazłem jeszcze takie coś ->  http://www.audiopioneer.pl/pioneer-deh-4800fd-deh-4800-fd-radioodtwarzacz-o-mocy-4-x-100-w-z-bluetooth-usb-i-aux-in-oraz-funkcja-ipod-iphone-direct-control-kompatybilny-z-systemem-android.html

 

Tylko zastanawia mnie co oznacza taki zapis:

 

z wbudowanym cyfrowym wzmacniaczem klasy FD 4 x 100W

 

Czy zatem on naprawę będzie blisko 2x "mocniejszy" od X5800BT?

Dodam, iż chcę żeby pracowało to z fabrycznymi głośnikami opla omegi  (NIE BOSE), gdyż mnie to zadowala raczej w zupełności, natomiast w przypadku modelu 4x100W jest napisane, że " *do radioodtwarzaczy serii FD tj. DEH-4800FD i MVH-280FD zalecane jest podłączanie głośników o mocy wejściowej 100W lub wyższej", czy to znaczy że będzie on u mnie poprawnie pracował? Nie "wypluje" głośników?

 

Dodatkowo, w przypadku obu modeli jest napisane, że mogą one bezpośrednio, bez wzmacniacza zasilać subwoofer, nie ukrywam, że myślę nad małym oryginalnym z Omegi Bose - czy to da radę? Czy radio się nie "spali"?

 

Który byście wybrali i dlaczego?

 

P.S. jeszcze jedno, rozumiem, że one będą lepiej grały od fabrycznego Siemens vdo 500E?

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam sobie radyjka z Bluetooth (ale głównie po to aby służyło jako zestaw głośnomówiący), z USB na froncie, napędem CD oraz multikolorem, no i myślałem już że mam IDEALNEGO kandydata -> http://www.audiopion...eh-x5800bt.html

 

Ale dziś znalazłem jeszcze takie coś ->  http://www.audiopion...em-android.html

 

Tylko zastanawia mnie co oznacza taki zapis:

 

z wbudowanym cyfrowym wzmacniaczem klasy FD 4 x 100W

 

Czy zatem on naprawę będzie blisko 2x "mocniejszy" od X5800BT?

Dodam, iż chcę żeby pracowało to z fabrycznymi głośnikami opla omegi  (NIE BOSE), gdyż mnie to zadowala raczej w zupełności, natomiast w przypadku modelu 4x100W jest napisane, że " *do radioodtwarzaczy serii FD tj. DEH-4800FD i MVH-280FD zalecane jest podłączanie głośników o mocy wejściowej 100W lub wyższej", czy to znaczy że będzie on u mnie poprawnie pracował? Nie "wypluje" głośników?

 

Dodatkowo, w przypadku obu modeli jest napisane, że mogą one bezpośrednio, bez wzmacniacza zasilać subwoofer, nie ukrywam, że myślę nad małym oryginalnym z Omegi Bose - czy to da radę? Czy radio się nie "spali"?

 

Który byście wybrali i dlaczego?

 

P.S. jeszcze jedno, rozumiem, że one będą lepiej grały od fabrycznego Siemens vdo 500E?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanawia mnie co oznacza taki zapis:

 

z wbudowanym cyfrowym wzmacniaczem klasy FD 4 x 100W

 

Czy zatem on naprawę będzie blisko 2x "mocniejszy" od X5800BT?

Będzie. Wzmacniacz cyfrowy potrzebuje minimalnego chłodzenia, ponieważ ma dużą sprawność, ale raczej posiada przetwornicę podwyższającą napięcie do 20V bo z 14V to raczej około 50W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściema nie, jednak kiedy czytasz 50W radio, realnie dostajesz maksymalnie rzeczywiste 20-22W.

Tutaj można spodziewać się 50, może 60W realnie.

O ich model by sprawdzić co to wogóle jest w Twojej furmance ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żeby oddał deklarowaną moc musi mieć wyższe napięcie zasilania, te na jedno napięcie to około 22-24V. Przy wysokiej sprawności wzmacniacza to jest potrzebna niewielka przetwornica na te kilka amper.

Rozumiem że podnosimy napięcie tym samym zwiększamy moc wyjściową a pobór prądu zostaje ten sam? Ciekawe rozumowanie ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież cały ten temat dotyczy wzmacniacza cyfrowego 100W w radioodbiorniku samochodowym i ja napisałem że to żaden problem, ponieważ z uwagi na dużą sprawność tego, jak i dzisiejszych przetwornic np. na LTC3780 do 98% to potrzeba niedużego prądu żeby napędzić głośniki samochodowe. Prądu popłynie tyle ile wynika z prawa Ohma. Przy oddaniu np. 25W(kanał) w analogowym, zniekształcenia pewnie są już max i radiatory grzeją, a w cyfrowym minimalne i jest zimny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziwi mnie to że nie stosują mocniejszych normalnych wzmacniaczy w radiach samochodowych. Przeciez nastąpiła już sporą minimalizacja i teraz zamiast wielkich napędów CD jest USB albo SD a resztę może zajmować pełnowymiarowy wzmacniacz np 4 kanałowy z możliwością mostkowania na maly dobry subwoofer o mocy rzeczywistej np 60-80 w RMS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.