Skocz do zawartości

Szumy na wolnych po puszczeniu sprzęgła


dawiddawidowski

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas pracy na wolnych słychać delikatne, że  coś szumi natomiast po wciśnięciu sprzęgła jest cisza.

Biegi wchodzą normalnie, sprzęgło pracuje poprawnie, nie ślizga... co może być przyczyną? Fiat 1.4 16v + 5speed

Objawy jak na poniższym nagraniu :hmm: Trzeba mocno podkręcić audio...

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZHh6Z1mK8iI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożysko oporowe skrzyni biegów

Łożysko oporowe po puszczeniu sprzęgła? Raczej łożysko na wałku sprzęgłowym lub coś w samej skrzyni...

Mam to samo w foce - mechanik oglądał i stwierdził, że to po prostu duże zużycie skrzyni. Podczas jazdy tego nie słychać, więc zamierzam z tym jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko oporowe po puszczeniu sprzęgła? Raczej łożysko na wałku sprzęgłowym lub coś w samej skrzyni...

Mam to samo w foce - mechanik oglądał i stwierdził, że to po prostu duże zużycie skrzyni. Podczas jazdy tego nie słychać, więc zamierzam z tym jeździć.

To samo mialem w lanosie,kupilem  sprzeglo wymienilem kpl bo bylo slabe ale dodatkowo byl szum na 1-2-3 biegu,czy wyzszy tym mniej ,po wcisnieciu sprzegla nastepuje rozłaczenie skrzyni biegow,wtedy byla cisza. Opinia mechanikow lozysko w skrzyni,jezdzilem z tym 5 lat i auto nadal jezdzi :) u nowego wlasciciela,wiec jak Ci delikatny szum nie przeszkadza to to zostaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Krisker

przerabialem to w lanosie- niby TTM tak mial mieć, 3 lata przejeździłem aż dzień przed wyjazdem na urlop się wysrało tak jakby ktoś grochu w skrzynię wsypał, po wymianie cisza, w renówkowej skrzyni JB też szumiało, przy robocie gdzie zrzucałem skrzynię przy okazji wymienione i cisza :skromny: -koszt łożyska w granicach 5 dych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Krisker

przerabialem to w lanosie- niby TTM tak mial mieć, 3 lata przejeździłem aż dzień przed wyjazdem na urlop się wysrało tak jakby ktoś grochu w skrzynię wsypał, po wymianie cisza, w renówkowej skrzyni JB też szumiało, przy robocie gdzie zrzucałem skrzynię przy okazji wymienione i cisza :skromny: -koszt łożyska w granicach 5 dych. 

Kolego jestes w bledzie oporowe sprzęgła hałasuje gdy masz wcisniete sprzęgło,łożysko skrzyni gdy masz wcisniete sprzeglo nie halasuje bo skrzynia jest rozlaczona,w tym przypadku jak kolega pisze to na 100% walnięte jest łożysko w skrzyni.Tez myslalem ze to sprzeglo na poczatku ale mechanicy mnie naprostowali,a ze sprzeglo tez bylo do wymiany to po wymianie kpl gdy nadal lozysko halasowalo to juz nie moglo byc innej opcji jak ta o ktorej mowili mechanicy czyli lozysko skrzyni biegow :) i 5 lat z tym jezdzilem Krisker wiec olej sprawe i jezdzij dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd pamiętam to w Matizie często słyszałem coś podobnego na mrozie, auto do tej pory jeździ na org sprzęgle 140kkm i nic się nie dzieje. Teoretycznie może być luz na mocowaniu samego łożyska do widełek sprzęgła i też będzie hałasowało. chociaż bardziej będzie to przypominało "drżenie". Coś takiego mam w P2 1,2 16v, przegazówka na postoju z załączonym sprzęgle na "luzie" do ok 4krpm i przy schodzeniu z obrotów w pewnym zakresie wydobywa się "drżenie" z skrzyni. Stawiam na łożysko, tym bardziej że sprzęgła w tych autach do najtrwalszych nie należą ;) obecnie mam 131kkm, mam nadzieje że do wiosny dojeżdże bo przy takiej pogodzie nie zamierzam nie robić nic chyba że z przymusu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@r1sender na logikę to trochę dziwne, przecież przy zwolnionym pedale to łożysko kręci się bez obciążenia a są nawet konstrukcje w których w takim wypadku wcale się nie obraca :hmm:

W ukladzie, w którym łozysko się nie kręci przy zasprzęgleniu (jest odsunięte od słoneczka), będzie ciche. Natomiast jeżeli rzeczywiście jest lekko dociśnięte i napędzane, to jeżeli nie ma już smaru i jest lekko zużyte, rzeczywiście może halasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy daje najczęściej zużyte łożysko na wałku sprzęgłowym. Mam auto po wymianie sprzęgła (razem z łożyskiem oporowym+nowy olej) i jak było słychać tak słychać dalej. Szum jest cichy, więc nie robiłem tego. Jak się nasili to zmienię kilka łożysk, bo w moim aucie skrzynie miały z tym problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ukladzie, w którym łozysko się nie kręci przy zasprzęgleniu (jest odsunięte od słoneczka), będzie ciche. Natomiast jeżeli rzeczywiście jest lekko dociśnięte i napędzane, to jeżeli nie ma już smaru i jest lekko zużyte, rzeczywiście może halasować.

 

Tylko, że wtedy obciążone czyli przy wciśniętym pedale sprzęgła powinno jeszcze bardziej hałasować :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.