Skocz do zawartości

Sprawdzanie ciśnienia spreżania-fiat uno 1.0fire 1999r


pacior1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, sprawdzałem ciśnienie sprężania w moim uniaczku, i niestety wyszło jak wyszło...Na 1 cylindrze około 12 kg/cm, na 2 niestety około 4 kg/cm-tu był złe podejście-silniczek krokowy przeszkadzał, na 3 i 4 cylindrze po 12 kg/cm.Dodałem 15ml oleju do cylindra nr2, po ponownym pomiarze wyszło tam 9,5 kg/cm-ten wynik 2 cylindra będe jeszcze powtarzał ale na 90 procent jest tam mniej,poza tym w książce sam naprawiam uno-wartości zalecane to około 9 jednostek nie ma napisanych jakich -więc u mnie powychodziło dużo.Pomiar robiłem odkręcając tylko pojedynczo świece, po wyjęciu uprzednim przekażnika pompy paliwa, pozostałe 3 świece były wkręcone-ale to chyba nie ma znaczenia.Czy ktoś z was robił ten pomiar, jakie powinny być wyniki?Dodam, że zrobiłem ponad 100tys km na gazie, łącznie ma 135.000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pomiaru powinny być wykręcone wszystkie świece i dobrze naładowany akumulator, tak zawsze stanowiły wszelkie instrukcje. Powinna także być otwarta maksymalnie przepustnica. Jest to istotne, bo pozostawienie pozostałych świec zmniejsza prędkość obracania silnikiem przez rozrusznik. A jezeli do tego masz mały/słaby akumulator, to może zaburzyć pomiar kolejnych cylindrów, bo obroty będą siadały z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego to co zmierzyleś to ciśnienie sprężania i ono powinno byc w miare równe na cylindrach i nie mniejsze niż bodajże 10 bar (czyli kg/cm2)

to 9 (bez jednostek) to zapewne doczytałeś stopień sprężania (a to nie to samo) i dla 1.0 wynosil bodajże 9,1:1 (to jest stosunek objetości max w cylindrze do objętości min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się kolego fenix- tak było napisane-stopień sprężania.Czyli moje pomiary wyszły w miare ok-poza jednym cylindrem.Natomiast, co wiąże się również z tym tematem , ściągnełem troche płynu chłodzącego ze zbiorniczka i jest on z ...olejem. Z tego co przeczytałem świadczy to o wydmuchanej uszczelce pod głowicą, ale auto żwawo przyspiesza i chodzi w miarę dobrze.Co o tym myślicie?Brać się za zdjęcie głowicy?Wymiana uszczelki?Planowanie głowicy?Nie chce iść w duże koszta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z olejem czy tłusty płyn (a to różnica).

a olej w jakim stanie?

ja bym jeździł dalej i sie nie przejmował.

co do wymiany UPG; 50zł planowanie, 100 -150 komplet uszczelek i śrub. wymiane zrobisz samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ten płyn z olejem rzeczywiście nie jest tłusty, od razu przyznam się i za to powinienem się pewnie zbiczować, że zrobiłem błąd-zalałem do uniaczka olej mineralny-rzadki strasznie jest-zrobiłem tak bo gdzieś ktoś powiedział że olej mineralny najlepszy do starszych aut.Wrócić do półsyntetyku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ten płyn z olejem rzeczywiście nie jest tłusty, od razu przyznam się i za to powinienem się pewnie zbiczować, że zrobiłem błąd-zalałem do uniaczka olej mineralny-rzadki strasznie jest-zrobiłem tak bo gdzieś ktoś powiedział że olej mineralny najlepszy do starszych aut.Wrócić do półsyntetyku??

Ja mam pod 300 tkm i cały czas na syntetyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mineralny z reguły jest gęstszy od półsyntetyku. zostaw już tak jak jest.

ps. tak czytam te wątki i mam wrażenie że kolega szuka dziury w całym... uno źle pali/za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali trochę więcej to fakt,ale nowy to on nie jest, są spore wycieki-standard-spod dekla zaworów, pewnie spod tej uszczelki UPG też MINIMALNIE, zobaczyłem zabarwienie płynu chłodzącego olejem i się z deka przejełem-płyn chłodzący cały wymieniałem półtora roku temu-tego koloru nie było,teraz jest, na youtube jest filmik też ze sprawdzeniem zbiorniczka płynu-ale tam to masakrycznie wygląda,zamiast płynu jest poprostu gęsty olej, u mnie płyn chłodzący jest zabarwienia kakao-a to różnica, NIE MAM NA RAZIE OBJAWU NIEBIESKIEGO KOPCENIA Z TYŁU.CZY POLECACIE JAKIŚ KONKRETNY MINERALNY CZY JAKIKOLWIEK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali trochę więcej to fakt,ale nowy to on nie jest, są spore wycieki-standard-spod dekla zaworów, pewnie spod tej uszczelki UPG też MINIMALNIE, zobaczyłem zabarwienie płynu chłodzącego olejem i się z deka przejełem-płyn chłodzący cały wymieniałem półtora roku temu-tego koloru nie było,teraz jest, na youtube jest filmik też ze sprawdzeniem zbiorniczka płynu-ale tam to masakrycznie wygląda,zamiast płynu jest poprostu gęsty olej, u mnie płyn chłodzący jest zabarwienia kakao-a to różnica, NIE MAM NA RAZIE OBJAWU NIEBIESKIEGO KOPCENIA Z TYŁU.CZY POLECACIE JAKIŚ KONKRETNY MINERALNY CZY JAKIKOLWIEK?

Kiedyś czytałem, że tylko mobil i elf mają czysto mineralne oleje a nie mieszane z syntetycznymi dodatkami.

Przy wymianie miałem wlany mobil, a później drobne ubytki uzupełniałem lotosem, bo akurat się trafił w dobrej cenie i jakoś też jeździ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok co do oleju, poszukam któregoś z nich, co natomiast poradzicie odnośnie tej głowicy, oczywiście robił bym sam pod okiem kogoś z praktyką, generalnie to zaczynać czy wstrzymać się z tym jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor itp to masz z zabrudzenia ukladu (m.in. rdza itp). przeczysc uklad chlodzenia to zobaczysz ile syfu wyleci. ja leje najtanszy i auto jezdzi. a wycieki w fire to w wiekszosci norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100 procent regularnie to ubywa płynu chłodzącego ze zbiorniczka wyrównującego-to może być kwestia nieszczelności np. na pompie-nie sprawdzałem tego,olej natomiast nie odbiega barwą od momentu zalania silnika...Przypatrzyłem się dymkowi z rury wydechowej-biały zwykły dymek, wymienię uszczelkę pod deklem zaworów, uprzednio lekko podpiłuję te nóżki pokrywy-podobno pomaga-tam najbardziej cieknie,jest jeszcze jeden objaw, czuć wyrażnie, po przejechaniu niewielkiego odcinka nawet, zapach oleju jakby z płynem taki tandem, to że czuć olej wynika z wycieków na kolektor wydechowy który szybko się grzeje no i olej wtedy daje zapach, generalnie mój uniak szybko się grzeje, choć robię naprawdę niewielkie kawałki.Oleju nie przybywa specjalnie ale i nie ubywa-może ubywa bardzo niewile-jest na środku bagnetu,a zalewając było trochę powyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.