Skocz do zawartości

MAN przedni reflektor - klosz.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sobie reflektor z wozu MAN.

231787955_1_644x461_reflektor-man-l2000-

Z uwagi na zakurzone wnętrze trzeba by je wyczyścić.

Klosz jest zamoacowany sześcioma klipsami.

Z pewnością jest też jakieś uszczelnienie.

Nie wiem tylko jakie to uszczelnienie.

Czy jest tam uszczelka czy klosz jest tam dodatkowo wklejony?

 

Jak jest wklejony to dam sobie spokój ale jak jest złapany tylko tymi klipsami i uszczelniony zwykłą uszczelką to byłoby łatwiej.

 

Czy ktoś może podpowiedzieć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na uszczelce. Ostatnio podobny wymieniałem tylko ze w tgx. Po zdjęciu klipsów schodzi sam ;)

Dzięki. Tak więc będzie łatwiej.

W Straży Pożarnej mamy StarMAN i są tam właśnie "manowskie" reflektory. Po ponad dziesięciu latach wnętrza lamp są już zakurzone i lekko okopcone. Drobinki kurzu z pewnością osadzają się na żarówce, osłonie żarówki i innych rozgrzanych elementach, z pewnością te malutkie drobinku kurzu zwyczjanie się - nazwijmy to - wypalają i wnętrze robi się lekko okopcone.

 

Mamy nową ciężarówkę MAN, gdzie są te same reflektory i widać różnicę, zarówno czystość lamp jak i ich świecenie jest różne. W StarMAN jest o wiele gorzej.

Nowych lamp nikt nie będzie kupował ale sądzę, że po odkurzeniu powinno być lepiej.

 

Wóz jest niemal codziennie myty także na kloszczach osadziły się kamienne ślady po wodzie. Samo potraktowanie kloszy pastą polerską dało już dość spory rezultat.

Przez otwór żarówki wepchnąłem do wnętrza lampy drucik z papierowym ręcznikiem i lekko przetarłem niewielki fragment klosza od wewnątrz i widać, że okopcenie klosza jest.

Do tego sam odbłyśnik też jest okopcony i zakurzony.

 

A jeżeli można bez problemu zdjąc klosz to bardzo fajnie, bo będzie można wygodnie wyczyścić odbłyśnik i sam klosz z obu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy wyczyszczone. Różnica kolosalna.

Szklane klosze oraz odbłyśniki były pokryte kurzem i lekko okopcone. Z zewnątrz klosze były pokryte kamiennym nalotem po wodzie.

Odbłyśniki zostały oczyszczone, klosze od wewnątrz wytarte z kurzu i okopceń, a z zewnątrz wypolerowane polerką i pastą.

Lampy teraz wyglądają jak nowe i świecą o wiele lepiej.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.