Skocz do zawartości

C4 1.6 HDI gaśnie chwile po odpaleniu.


Hanzo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Pojawił się dość irytujący problem z C4( 1.6 HDI 90KM).

W zeszły czwartek zostały wymienione wszystkie filtry, oleju, powietrza, kabinowy i paliwa.

W piątek wystąpił problem z odpaleniem samochodu. Silnik normalnie odpala ale po przejechaniu (na wstecznym) około 5-10m zgasł, nie dało się go potem ponownie odpalić bo padł akumulator, dopiero po pożyczeniu prądu i innego samochodu za 2 razem odpalił.

Kolejny raz tak samo było we wtorek, odpalił normalnie, kawałek przejechał i zgasł. Odpalił dopiero za czwartym razem po jakichś 5 minutach.

Potem w ciągu dnia nie było żadnych problemów. Nie pokazują się żadne kontrolki.

W kompie zapisane były dwa błędy, jedna świeca słabo grzeje i niski poziom paliwa (rezerwa się nie świeciła).

Macie jakieś pomysły co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam tak z ciekawości, jak się to sprawdza?

A może jakiś związek z tym problemem ma wymina filtra paliwa? Może gdzieś się delikatnie zapowietrza i przez to taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z mechanikiem, mówił, że w czwartek przy okazji wymiany filtrów robił diagnostykę i ciśnienie na listwie było OK.

Dziś rano po odpaleniu samochód postał bez ruszania i po chwili było lekkie "załamanie" w pracy silnika, ale nie zgasł. Potem normalnie wyjechał z garażu.

Mechanik raczej skłania się ku temu, że winna jest świeca żarowa która nie dogrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z mechanikiem, mówił, że w czwartek przy okazji wymiany filtrów robił diagnostykę i ciśnienie na listwie było OK.

Dziś rano po odpaleniu samochód postał bez ruszania i po chwili było lekkie "załamanie" w pracy silnika, ale nie zgasł. Potem normalnie wyjechał z garażu.

Mechanik raczej skłania się ku temu, że winna jest świeca żarowa która nie dogrzewa.

 

Zrób jak radzi MUZYK :)

A mechanikowi powiedz, że HDi i -20C normalnie się zachowuje BEZ żadnej świecy żarowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak radzi MUZYK :)

A mechanikowi powiedz, że HDi i -20C normalnie się zachowuje BEZ żadnej świecy żarowej :)

no to troszkę popłynęliśmy  :smirk:   bo przy -20 odpali ale przez pierwsze 60 sek praca silnika będzie daleka od ideału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skłaniam się ku temu, żeby wymienić świece żarowe. Z tego co zauważyłem problem występuje tylko rano, czyli po długim postoju. W czasie dnia kiedy samochód stoi na zewnąrz na tyle długo, że jest zimny odpala normalnie.

Raczej skłaniam się ku temu, że filtr zapowietrza się minimalnie. Może któryś przewód przy wymianie nie został załozony na filtr poprawnie.

Czy w filtrze są mocowane jakieś czujnki? Chodzi mi o miejsca gdzie może być coś niedociśnięte, niedokręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa był oryginalny Citroena, przynajmniej tak wyglądał.

Gdzieś wyczytałem, że może też być czujnki wody w paliwie, ale w niektórych samochodach go nie ma i wtedy jest zaślepka. Faktyczne tak jest.

Muzyk, a Ty gdzie jeździsz do warsztatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to troszkę popłynęliśmy  :smirk:   bo przy -20 odpali ale przez pierwsze 60 sek praca silnika będzie daleka od ideału

 

:)

zależy od egzemplarza :)

przy -25 poszarpywał, ale nie gasł i jechał normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze.

Dzwoniłem do innego warsztatu, polecanego na grupie warszawskiej. Diagnoza: trzeba wymienić wężyki bo często przy wymianie filtra się psują i zapowietrzają (wężyki 400 wymiana 100).

Muzyk, zajmują się u Ciebie we firmie takimi bzdetami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze.

Dzwoniłem do innego warsztatu, polecanego na grupie warszawskiej. Diagnoza: trzeba wymienić wężyki bo często przy wymianie filtra się psują i zapowietrzają (wężyki 400 wymiana 100).

 

 

Pierwsze słyszę :) to chyba jak się je szarpie a nie odpina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.