Skocz do zawartości

dziury przy łączeniach deski barlineckiej


cowall

Rekomendowane odpowiedzi

siema siema,

 

Zwracam się do Was z pytaniem, czy dziury widoczne na zdjęciach przy łączeniach boków deski barlineckiej (łączenia w systemie bezklejowym z zamkiem 5GS), to efekt którego nie można wyeliminować bo taka po prostu jest deska, czy jest źle ułożona i z tego wynikają te dziury?

 

 

post-130415-0-27596700-1450351140_thumb.jpg

post-130415-0-42664400-1450351148_thumb.jpg

post-130415-0-20908700-1450351156_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie powinno tak być...mam deski Kährsa i takiego efektu nie mam , a tu jest dość mocno widoczny- może jakieś naprężenia czy coś...tak na prawdę to u ciebie można o to czymś zahaczyć (choćby przesuwając krzesło/mebel/itp/itd) i uszkodzić powierzchnię bardziej/oderwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to jest bezklejowo, a to da się teraz odpiąć i na nowo ułożyć? nic z tych mocowań sie nie urwie/ ukruszy?

Wiesz, ja Ci nic nie zagwarantuje, bo nie ukladalem tych desek z takim mocowaniem, natomiast te panele, ktore montowalem, mozna swobodnie rozebrac zaczynajac od konca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda jakby tam w ogóle nie było żadnych połączeń... Deski obcięte z długości?

Inaczej różnica wysokości nie byłaby możliwa.

Jeśli deska w fabryce jest spartolona to możliwe. Osobiście parę razy spotkałem się z czymś takim przy układaniu paneli ale nie w takiej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to jest bezklejowo, a to da się teraz odpiąć i na nowo ułożyć? nic z tych mocowań sie nie urwie/ ukruszy?

W teorii możliwe w praktyce raczej ciężko odzyskać 100% bez zniszczeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli deska w fabryce jest spartolona to możliwe. Osobiście parę razy spotkałem się z czymś takim przy układaniu paneli ale nie w takiej ilości.

byłem wczoraj pokazać tą podłogę innemu gościowi i jego diagnoza jest jednoznaczna- deska jest nierówna. Złożyłem reklamacje w barlinku ale i tak problem pozostaje, teraz chyba będę próbował mimo wszystko zmusić układacza do zdejmowania tego co jest krzywe i układania jeszcze ra, chociaż układacz uważa że to jest drewno i takie musi być ;]

Wrzucam kolejne fotki gdzie widać że deska nie jest prosta, zwróćcie uwagę że z jednej strony schodzi się do końca a z drugiej odstaje, oprócz tego jest nierówna. 

post-130415-0-18213000-1450425577_thumb.jpg

post-130415-0-77001200-1450425592_thumb.jpg

post-130415-0-42531100-1450425601_thumb.jpg

post-130415-0-38165100-1450425613_thumb.jpg

post-130415-0-75094200-1450425626_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo obczajam, o co kaman w tym ostatnim zdjeciu. Po ulozeniu 90m2 paneli zachowalbym jednak ostroznosc w reklamacji, bo w kilku miejscach podobnie i u mnie sie zrobilo, a byl to wynik nieprostoliniowego ulozenia pierwszych paru rzedow - im dalej, tym wieksze rozbieznosci sie robily, wiec musialem przekladac na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo obczajam, o co kaman w tym ostatnim zdjeciu. Po ulozeniu 90m2 paneli zachowalbym jednak ostroznosc w reklamacji, bo w kilku miejscach podobnie i u mnie sie zrobilo, a byl to wynik nieprostoliniowego ulozenia pierwszych paru rzedow - im dalej, tym wieksze rozbieznosci sie robily, wiec musialem przekladac na nowo.

ostatnie zdjęcie to 2 deski wyjętę przeze mnie z pudełka i przyłożone do siebie, leżą na płaskim podłoża i widać że nie są równe. Tam gdzie są największe nierówności to trzeci czy czwarty rząd układania. We wtorek ma przyjść serwis z Barlinka więc zobaczymy co stwierdzą. Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest tolerancja wymiaru wg. producenta?

 

Krawiec

Wiesz, jesli to jest tak naprawde panel, tylko z wykonczeniem drewnianym, to tolerancja powinna byc bardzo mala - na tyle mala, by przy wiekszych powierzchniach takich problemow nie bylo, bo przeciez zamki nie beda lapac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec trzymam kciuki żeby Barlinek stanął na wysokości zadania i pomógł rozwiązać problem.

no mam nadzieję że nie będą robić problemów, na tą chwilę mogę powiedzieć że po moich prośbach przyspieszyli termin rozpatrywania mojej reklamacji i przyjadą na oględziny w poniedziałek popołudniu. Dam znać jakie będzie ich stanowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema siema,

 

Zwracam się do Was z pytaniem, czy dziury widoczne na zdjęciach przy łączeniach boków deski barlineckiej (łączenia w systemie bezklejowym z zamkiem 5GS), to efekt którego nie można wyeliminować bo taka po prostu jest deska, czy jest źle ułożona i z tego wynikają te dziury?

 

Jak dla mnie to jest to wada desek (różna grubość). Niemniej podczas układania można było je dobierać tak, żeby poszczególne pasowały do siebie wysokością. Tak się robi dla siebie, a dla kogoś to się robi tak jak na załączonych obrazkach. Chociaż nie, tacy fachowcy nawet dla siebie robią na odwal się. Mnie kiedyś uparcie jeden przekonywał, że nie da się odpływu od WC zrobić sztywnymi rurami, a tylko harmonijką - On ma tak w domu od 5 lat i działa. Podziękowałem Panu za współpracę, przyszedł inny z "workiem" kolanek itp. i dopasował jak z puzzli.

 

Tu trochę podobna sytuacja - można było dopasować, a teraz to już za późno. Według mnie nie rozbierze się tego bez częściowych strat w materiale, zatem:

 

Opcja łatwa: Przyzwyczaić się i zażądać sporej obniżki ceny

Opcja trudna: Zmusić do przełożenia na koszt wykonawcy / sprzedawcy wraz z pokryciem strat w materiale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Opcja łatwa: Przyzwyczaić się i zażądać sporej obniżki ceny

Opcja trudna: Zmusić do przełożenia na koszt wykonawcy / sprzedawcy wraz z pokryciem strat w materiale

Z tego co pamiętam to deskę barlinecką można cyklinować. Czyli nie trzeba ani się przyzwyczajać ani przekładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest to wada desek (różna grubość).

 

Na to wygląda. Mam położoną deskę sporo tańszą od barlineckiej i aż takich atrakcji nie było. Co do układania bezklejowo vs. na klej, to początkowo miałem bezklejowo, ale skrzypienie na łączeniach (zaczęło się po jakimś czasie od ułożenia) spowodowało, że przełożyłem podłogę na klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to deskę barlinecką można cyklinować. Czyli nie trzeba ani się przyzwyczajać ani przekładać.

 

Można cyklinować, ale z reguły tylko raz. Poza tym to będzie IMO opcja droższa i gorsza niż dwie zaproponowane. Opcję cyklinowania warto zostawić na za kilka lat gdy będzie się chciało odświeżyć podniszczoną podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisze ze szczegółami jaki jest finał, otóż w poniedziałek wieczorem przyjechał Pan z barlinka (szacun bo jechał do mnie aż z kielc). Jak przyjechał to byłem do niego nastawiony, że będzie szukał dziury w całym i za wszelką cenę próbował mi udowodnić że nie ma dziur. Ale bardzo sie pomyliłem, bo przyjechał człowiek który powiedział że Barlinek stawia na jakość i zadowolenie klienta, a te dziury u mnie to jest odchylenie dalekie od ich norm i standardów! Więc policzył ilość dziur, porobił zdjęcia i zaczął rozbierać podłogę. No i jak ją zaczął rozbierać to pokazał mi że to nie jest wina deski tylko złego ułożenia tzn. nie zapięte były te plastikowe zamki 5GS. A czemu nie zapięte? Bo mój układacz zamiast je zapinać przy każdej desce, dopychał kolejną deskę i albo mu nie dopychało bo wypadało poza ząbkiem deski, albo wkładał pod takim kątem deskę że ten plastikowy zamek 5gs przygniatał.

Barlinek poszedł dalej w kierunku pozytywnego zaskakiwania mnie, mianowicie jako rozwiązanie problemu zaproponował 100 dodatkowych zapięć 5gs i 5 paczek deski! Mój układacz przełożył jeszcze raz całą podłogę i nie ma żadnych dziur, wszystko jest tak jak powinno  :)

Dziękuje Wam bardzo za pomoc, nie ukrywam że Wasze opinie dodały mi pewności że tak nie może być (zwłaszcza że układacz mi wmawiał, że to jest drewno i będzie ono tak wyglądało, drugi którego wziąłem aby rzucił okiem, podobnie gadał  :phi:  )

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda jakby tam w ogóle nie było żadnych połączeń... Deski obcięte z długości?

Inaczej różnica wysokości nie byłaby możliwa.

Ten zamek się blokuje jak układasz kolejny rząd. Przypuszczam, że zapomnieli pozamykać...

 

to pokazał mi że to nie jest wina deski tylko złego ułożenia tzn. nie zapięte były te plastikowe zamki 5GS.

Nie doczytałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisze ze szczegółami jaki jest finał, ...........

 

Sam układam takie podłogi i nie chciałem ganić twojego układacza.

Jak ktoś ma odrobinę!!! pojęcia to nie może spartolić Barlinka.

Nie da się . Nawet jak robi się trochę na chama też się nie da.To się tak dobrze i fajnie  układa że nie ma co robić.To nie są cienkie panele MDF czy tam HDF . To są grube dechy mające grube zamki i je uszkodzić to już na prawdę trzeba się moocnoo postarać.

 

A sama firma .. dobrze że ma taki gest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisze ze szczegółami jaki jest finał, otóż w poniedziałek wieczorem przyjechał Pan z barlinka (szacun bo jechał do mnie aż z kielc). Jak przyjechał to byłem do niego nastawiony, że będzie szukał dziury w całym i za wszelką cenę próbował mi udowodnić że nie ma dziur. Ale bardzo sie pomyliłem, bo przyjechał człowiek który powiedział że Barlinek stawia na jakość i zadowolenie klienta, a te dziury u mnie to jest odchylenie dalekie od ich norm i standardów! Więc policzył ilość dziur, porobił zdjęcia i zaczął rozbierać podłogę. No i jak ją zaczął rozbierać to pokazał mi że to nie jest wina deski tylko złego ułożenia tzn. nie zapięte były te plastikowe zamki 5GS. A czemu nie zapięte? Bo mój układacz zamiast je zapinać przy każdej desce, dopychał kolejną deskę i albo mu nie dopychało bo wypadało poza ząbkiem deski, albo wkładał pod takim kątem deskę że ten plastikowy zamek 5gs przygniatał.

Barlinek poszedł dalej w kierunku pozytywnego zaskakiwania mnie, mianowicie jako rozwiązanie problemu zaproponował 100 dodatkowych zapięć 5gs i 5 paczek deski! Mój układacz przełożył jeszcze raz całą podłogę i nie ma żadnych dziur, wszystko jest tak jak powinno  :)

Dziękuje Wam bardzo za pomoc, nie ukrywam że Wasze opinie dodały mi pewności że tak nie może być (zwłaszcza że układacz mi wmawiał, że to jest drewno i będzie ono tak wyglądało, drugi którego wziąłem aby rzucił okiem, podobnie gadał  :phi:  )

 

No i gitara. Masz prezent na Święta.  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pisze sie na AK, ze to ja mam pecha do fachowcow ;)

to ja musze opisac swojego fachowca bo sądze, że ten jeden mój przebija wszystkich Twoich  ;] oprócz paru zgrzytów związanych ze sprawami organizacyjnymi, to największa wtopa wyszła na tej podłodze, bo położył ją jak widać na zdjęciach i cały czas mi wmawiał że takie jest drewno. Później obrażony poprawił tą podłogę, a wieczorem kompletnie pijany zadzwonił do mnie i powiedział że mam się stawić o 8smej rano i przywieźć mu kasę za robote (nie skończoną). Zaczął wylewać jakieś swoje frustrację, także rozmowe z Panem zakończyłem. Ale Pan jest człowiekiem strasznie prymitywnym to przeszło mi przez myśl, że moja nieruchomość może być w niebezpieczeństwie bo przecież Pan ma do niej klucze. Także zaniepokojony pojechałem i zobaczyłem że dwie osoby kręcą się po moim mieszkaniu. Telefon na policje i sprawa załatwiona, Pan przyjechał zabrać swoje narzędzia bo stwierdził że nie będzie dłużej ze mną współpracował, natomiast wygrażał się że mam mu zapłacić reszte pieniędzy za nie skończoną pracę. I to taka przygoda z moim fachowcem, także ku przestrodze napisze że pan się nazywa Sławomir Radziejewski i nie polecam jego usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.