Skocz do zawartości

Wymiana pompy paliwa CCS


Szrot

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, kilka miesięcy temu zakupiłem CCS ze swapem na 1.2 8v z palio. Niestety pompa paliwa najprawdopodobniej umiera w moim cieniasie i muszę ją wymienić. Chciałem to zrobić ostatnio - dźwignąłem klapkę pod tylnym siedzeniem i moim oczom ukazał się zbiornik z białym plastikowym krążkiem do którego mocowany jest pływak. Zastanawia mnie jednak jak wyciągnąć z niego pompę paliwa? Cały ten krążek ma szpilki odwrócone do góry - da się go ściągnąć tylko wpychając go w zbiornik, natomiast nie potrafię do tego dojść jak to wszystko ściągnąć by wymienić pompę, która jest tam gdzieś z boku umiejscowiona w zbiorniku, skoro nie da się tego krążka wyciągnąć ? Podrzucam zdjęcie jaki typ zbiornika mam:

275979889_1_1000x700_bak-paliwa-fiat-cin

 

Może ktoś mnie poinstruuje jak wyciągnąć, z niego pompę bo chyba jestem zbyt nierozumny by do tego dojść.. Z góry dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli kolega jeszcze sobie nie poradzil, to opisze to krok po kroku, jako uzupelnienie Steffana i Bolekate ;)

Tak po kolei:

1. Odlaczasz wtyczki, odkrecasz weze

2. Odkrecasz plywak - ten jakby mniejszy okrag w tym duzym plastikowym, najlepiej szeroki srubokret, mlotek I lekko bic w te dwa plastikowe wypusty, odwrotnie do kierunku wskazowek zegara. Powinno sie wykrecic jak sloik

3. Jak juz wyciagniesz ta "tubke", to odkrecasz wszystkie nakretki - klucz 7 - z wyczuciem, bo latwo ukrecic, tak jak pisali koledzy wd40 moze pomoc

4. Po odkreceniu zdejmujesz ta blaszana oslone co byla pod nakretkami. I nastepnie juz pod katem wyciagasz caly plastikowy koszyk. Tam jest juz pompa - odczepiasz dolny koszyczek, myjesz wszystkie syfy, odkrecasz wezyk i wtyczki, I zakladajac nowa pompe skladasz wszystko w odwrotnej kolejnosci.

Przepraszam za brak polskich znakow, ale moj tablet jest jakis niedorobiony :D

Sent from my Full AOSP on Rk29sdk using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.