Jump to content
Sign in to follow this  
Gregor_BS

Michelin Alpin A4 vs. Nokian WRD4 205x60x16 które ?

Recommended Posts

Mam te Alpiny A4 tyle, że 225/45/17 i śmiało mogę je polecić. Teraz jeżdżą już 4 sezon( 35kkm) bieżnika mają ok 5mm. Odpukać nie miałem jeszcze poślizgu, ani sie nie zakopałem. Co innego jak miałem Alpiny A1.

Na nokianach WRD3 jezdziłem na 16 tkach i również je mogę polecić.

Obie opony dosyć ciche jak na zimówki

moja historia - wahanie pomiędzy GY UG9, Michały Alpin, Conti TS 850, WRD4 - ponieważ miałem TS 830 wcześniej i były naprawdę super skłaniałem się na początku nad TS 850 ale przez ochy i achy to zamówiłem Nokiany i okazało się że wpadają w dziwne wibracje (to nie kwestia wyrażenia kół - sprawdzone) i są głośne.  po 1 km oddałem - zastąpione Conti TS 850 - jak na razie jest super.

rozmiar 205/55 R16, auto ze zdjęcia.

Sava Eskimo HP

Te same właściwości, a dużo cichsza i tańsza.

Jeżdżę w tym sezonie na Nokian WRD4 205x60x16. Na śniegu nie miałem okazji przetestować. Na suchym ok, ciche, dobre hamowanie, może trochę mniej precyzyjne w zakrętach niż Michelin Alpin PA3 na których jeździłem wcześniej. Na mokrym bardzo dobre hamowanie, przyspieszenie i kierowalność. Trochę szumią przy większej ilości wody na drodze. Z wyważeniem nie było żadnych problemów (chociaż produkcja rosyjska, czego trochę się obawiałem).

Jak napisałem, wcześniej jeździłem na Michelin Alpin PA3, które na suchym i mokrym zachowywały się nie gorzej od opon letnich. Na śniegu nie były złe, ale jeździłem na lepszych. Po 7 sezonach pomimo małego zużycia bieżnika musiałem zmienić bo przestały być okrągłe, czego nie dało się skompensować wyważeniem.

zrobiłem juz kilka km na WRD4 i póki co jest dobrze. Cichutkie, opory toczenia niskie. na zeszłym tankowaniu wypluło mi najlpszy wynik spalania do nowości (32kkm) Na mokrym są rewelacyjne.Nie powiem jak wygladają w śniegu bo tego jak na lekarstwo, ale producent grozi ze właśnie tam czuja sie najlepiej więc powinno być dobrze ;) 

dzisiaj pojezdzilem na tych nokianach po sniegu i powiem Ci, ze sa zdecydowanie lepsze od poprzeniczek

abs sie zalaczal jak mocno depnalem w hamulec

moim zdaniem calkiem ok

a balem sie;), ze bede kiepskie jak poprzedniczki...

Mam podobny dylemat. WR D4 - z letnich Nokianow w drugim samochodzie jestem bardzo zadowoly, ale czy to prawda, ze te WR D4 szybko sie zuzywaja?