Skocz do zawartości

Który garnek...


bb_maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, więc mamy postanowienie noworoczne na 2016 - powrót na moto  ;]

jakie to będzie moto, to rozkminka na inny temat, z założenia coś uniwersalnego, na szosę, do miasta, itp. - bez szaleństw

po mojej poprzedniej przygodzie z motocyklem rozstałem się też z kaskiem i właśnie od tego zaczynamy temat  :ok:

wśród kandydatów mamy (budżet w okolicy 6 stów):

- AGV K3

- AGV Skyline 

- Shark s700s

- HJC IS-17

ważne, zależy mi żeby był bezpieczny, wyglądał dobrze i...miał blendę  ;]

wcześniej używałem AGV Skyline właśnie, więc ten kask jest mi w miarę znany (plusy znam, z minusów, trochę w nim...piszczało...)

ale z tego właśnie powodu, że znam jego mocne i słabe strony no i rozmiar, plus dobra skorupa i blenda, biorę go poważnie pod uwagę

Shark i HJC mają przewagę w postaci Pinlocka, w AGV w zestawie o ile dobrze pamiętam nie było

jeśli macie jakieś opinie (najlepiej własne) na temat powyższych, lub innych typów, to zapraszam do komentowania

:piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc mamy postanowienie noworoczne na 2016 - powrót na moto  ;]

jakie to będzie moto, to rozkminka na inny temat, z założenia coś uniwersalnego, na szosę, do miasta, itp. - bez szaleństw

po mojej poprzedniej przygodzie z motocyklem rozstałem się też z kaskiem i właśnie od tego zaczynamy temat  :ok:

wśród kandydatów mamy (budżet w okolicy 6 stów):

- AGV K3

- AGV Skyline 

- Shark s700s

- HJC IS-17

ważne, zależy mi żeby był bezpieczny, wyglądał dobrze i...miał blendę  ;]

wcześniej używałem AGV Skyline właśnie, więc ten kask jest mi w miarę znany (plusy znam, z minusów, trochę w nim...piszczało...)

ale z tego właśnie powodu, że znam jego mocne i słabe strony no i rozmiar, plus dobra skorupa i blenda, biorę go poważnie pod uwagę

Shark i HJC mają przewagę w postaci Pinlocka, w AGV w zestawie o ile dobrze pamiętam nie było

jeśli macie jakieś opinie (najlepiej własne) na temat powyższych, lub innych typów, to zapraszam do komentowania

:piwko:

 

mam HJC FG-17 i jest spoko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na Nolan N86. Bardzo fajny garnek, dobry aerodynamicznie, dobra wentylacja, jedynie co to troszkę za krótka blenda jak dla mnie i mogła by być ciemniejsza (dłuższą i ciemniejszą mam w Airochu Force). W swoim zaklajstrowałem silikonem otwory na nolanowski komunikator bo mam zewnętrzny Interphone F5MC i jest jeszcze ciszej. Pinlock działa idealnie, bardzo łatwo zdjąć szybkę do czyszczenia. Polecam. Jak masz jakieś pytania to śmiało :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie w necie jest niewiele opinii dotyczących agv a jeśli już są, to nie są zbyt przychylne  :hmm:

coś konkretnie możesz zarzucić marce? mi ciężko się odnośić, bo był to mój pierwszy i jedyny kask, który używałem i poza wspomnianym wcześniej piszczeniem/świszczeniem nic kiepskiego nie odnotowałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na Nolan N86. Bardzo fajny garnek, dobry aerodynamicznie, dobra wentylacja, jedynie co to troszkę za krótka blenda jak dla mnie i mogła by być ciemniejsza (dłuższą i ciemniejszą mam w Airochu Force). W swoim zaklajstrowałem silikonem otwory na nolanowski komunikator bo mam zewnętrzny Interphone F5MC i jest jeszcze ciszej. Pinlock działa idealnie, bardzo łatwo zdjąć szybkę do czyszczenia. Polecam. Jak masz jakieś pytania to śmiało :)

 

Nolan wydaje się być ciekawą opcją, jednak z jakąś sensowną grafiką to już mocno przekracza budżet...(ok. 900 zeta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie mam kask zrobiony przez AGV i sprzedawany pod marką Dainese DA530. Cennikowo życzyli sobie za niego 1599 więc nie był specjalnie tani...

Powiedzmy, że użytkowałem go dość intensywnie, bo przejechałem w tym sezonie 18,500km w większości w mieście czyli zakładałem go i zdejmowałem kilka razy dziennie, ale moim zdaniem to żadne usprawiedliwienie :oslabiony:

Lista zarzutów:

1. nosek dał się zdjąć i włożyć dwa razy, później wypadał, po którejś nieudanej próbie wepchnięcia go tak żeby się trzymał się połamał i teraz trzyma się na kropelce...

2. uszczelki szyby ciągle odchodzą i trzeba je poprawiać

3. gumowa krawędź widoczna na zdjęciu też obłazi z przodu przy szczęce

4. rozerwało się wnętrze gdzieś w połowie sezonu mniej wiecej...

 

1fz9fIn.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista zarzutów:

1. nosek dał się zdjąć i włożyć dwa razy, później wypadał, po którejś nieudanej próbie wepchnięcia go tak żeby się trzymał się połamał i teraz trzyma się na kropelce...

2. uszczelki szyby ciągle odchodzą i trzeba je poprawiać

3. gumowa krawędź widoczna na zdjęciu też obłazi z przodu przy szczęce

4. rozerwało się wnętrze gdzieś w połowie sezonu mniej wiecej...

 

 

 

To czemu go nie reklamujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to rzeczywiście słabo z tym Dainese... w sumie to jak sobie przypominam, z moim agv z noskiem był dokładnie ten sam problem... nosek dość szybko przestał trzymać i zaczął żyć własnym życiem zazwyczaj poza kaskiem  :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo, jakieś słabe/mocne strony?

:piwko:

Wentylacja OK, nie jest za ciężki, nie paruje i nie sprawia wrażenia taniochy. Ja latam w HJC RPHA ST i powiem szczerze ze w "macaniu" nie czuć różnic jakościowych. Może odrobinkę za jasna blenda ale to chyba wszystkie HJC tak mają. Żonka przesiadła się z SHARK`a S900 i już do "rekina" nie chce wracać. Na hałas nie narzeka. Na dalsze latanie i tak zakładamy stopery albo słuchawki douszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzając bezpośrednio jeden po drugim HJC i Shoei, Shoei jest wyraźnie przyjemniejsze, a jednak w czymś co dotyka głowy i twarzy to dość istotne ;] mi najwygodniej jest w Schubercie S2 Sport i to pewnie będzie mój kolejny garnek ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Pamiętajmy że mowa jest o kasku za ponad 2 tys.

 

Nie wiem czy w przypadku akcesoriów do moto cena to jakikolwiek wyznacznik jakości. Z tego co coraz częściej widzę, nie ma to żadnego znaczenia, ale to moja subiektywna obserwacja.

 

Mam LS2 i Szubiego i dzieli jest przepaść cenowa. Czy ta przepaść cenowa jest uzasadniona? Wg mnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.