Skocz do zawartości

Bravo do oceny


Rekomendowane odpowiedzi

ładnie, a sprawdziłeś progi czy nie rdzewieją? ;]

maro -Twój jakiś felerny był. ;]

Kot- piękne auto - co do tempomatu- odkreć osłonę kolumny kierownicy najpierw dolną potem górną - powinna być luźna kostka CC biała prostokątna 2 cm na 5mm :phi:

Potem matentka- wpinasz i przekręcasz na "on- gotowe- nic nie trzeba gmerać w kompie :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@kartonik jezdzilem tym przez 6 miesiecy. Wytrzymalem 12 tys km. Sprzedalem ze strata finansowa i dziura w psychice. Jedyny plus to 8-10L/ lpg przy jezdzie autostradowej .

 

Mozna to rozwazyc, jezeli auto do miasta I stania w korkach :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna to rozwazyc, jezeli auto do miasta I stania w korkach :ok:

 

Moim zdaniem nie. Bravo to bardzo przeciętny samochód ze swoimi wadami. Mało wygodne siedzenia, mało miejsca z tyłu, kiepski podłokietnik, słaba ergonomia, niski zwis z przodu sprawiają, że do stania w korkach i tłuczenia się po krawężnikach jest sporo lepszych samochodów. Bravo ma sens tylko z T-Jetem, albo z mocnym dieslem, wtedy jest w tym samochodzie coś, po co warto go mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukając sporta mialm okazję zasiąść do zwykłej wersji. Bez porównania.

Imho jak brać to przynajmniej z pakietem sport - super fotele,

i silnikiem, który mimo wszystko jakoś się odpycha.

 

fotele jeszcze można zmienić i boczki, pół biedy, silnik już gorzej

Były wersje dynamic, takie zwykłe ale z tjetem 150KM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy możecie się wypowiedzieć w kwestii tego ogłoszenia/auta

 

http://otomoto.pl/oferta/fiat-bravo-1-4-t-jet-120km-bezwypadkowy-serwisaso-1wlsc-super-stan-ID6yD65P.html

 

W sobotę będę jechał go obejrzeć a mam ponad 500km.

Może ktoś oglądał ,widział lub zauważy coś dziwnego.

 

Szkoda tylko że niema tego lepszego audio.Ale niema jakiegoś dużego wyboru w t-jetach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze bravo z t-jet na all  to 26900zł.Też z 2010r

Wydaje mi się że takie ceny są.

Do szczęścia brakuje jeszcze jakiejś felgi i wyposażenie wersji sport.

 

M32 mam teraz w cromie 190ps 440Nm ma na liczniku 235tyś i nic się nie dzieje.

Po prostu od razu zaaplikuję ceramizer.Możecie się śmiać ale sprawdzone parę razy i jeśli chodzi o skrzynie to znacznie przedłuża jej żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy możecie się wypowiedzieć w kwestii tego ogłoszenia/auta

 

http://otomoto.pl/oferta/fiat-bravo-1-4-t-jet-120km-bezwypadkowy-serwisaso-1wlsc-super-stan-ID6yD65P.html

 

W sobotę będę jechał go obejrzeć a mam ponad 500km.

Może ktoś oglądał ,widział lub zauważy coś dziwnego.

 

Szkoda tylko że niema tego lepszego audio.Ale niema jakiegoś dużego wyboru w t-jetach

 

Niepokojąco ma mało płynu w zbiorniczku płynu chłodzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie wiem czy mam lepsze audio ale uważam że to co jest gra bardzo fajnie.

Po drugie nie jestem pewien czy w 2010 były skrzynie m32. Trzeba sprawdzić po vin.

Kot- to przedlift z 2010 r więc siedzi tam na 1000% M32.

Lift był w czerwcu 2010 a skrzynie M32 zniknęły gdzieś od sierpnia 2010 ( norma Euro 5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze bravo z t-jet na all  to 26900zł.Też z 2010r

Wydaje mi się że takie ceny są.

Do szczęścia brakuje jeszcze jakiejś felgi i wyposażenie wersji sport.

 

M32 mam teraz w cromie 190ps 440Nm ma na liczniku 235tyś i nic się nie dzieje.

Po prostu od razu zaaplikuję ceramizer.Możecie się śmiać ale sprawdzone parę razy i jeśli chodzi o skrzynie to znacznie przedłuża jej żywotność.

Szczerze - ten cermiazer teraz pomoże jak umarłemu kadzidło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczery możesz być i powinieneś.O to właśnie chodzi.

Ja sprawdziłem w praktyce.

Nie naprawi zepsutej skrzyni  i nie wyciszy wyjących łożysk.

Lejąc go do zdrowej skrzyni przedłuży jej życie.

Tak czy siak jak dojdzie do kupna to wymienię olej na selenie + ceramizer.

Te same skrzynie w oplu zdychały znacznie częściej,były na oleju GM.

W fiacie na seleni jeździły znacznie dłużej.

Nie mam specjalnego sentymentu do producentów oleju ale tu zaleję to co powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te same skrzynie w oplu zdychały znacznie częściej,były na oleju GM

 

W mojej byłej już astrze hula do tej pory bez najmniejszych problemów, a już jest nalatane 270 tkm   :ok:

Cały czas na oleju GM'a czerwonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczery możesz być i powinieneś.O to właśnie chodzi.

Ja sprawdziłem w praktyce.

Nie naprawi zepsutej skrzyni  i nie wyciszy wyjących łożysk.

Lejąc go do zdrowej skrzyni przedłuży jej życie.

Tak czy siak jak dojdzie do kupna to wymienię olej na selenie + ceramizer.

Te same skrzynie w oplu zdychały znacznie częściej,były na oleju GM.

W fiacie na seleni jeździły znacznie dłużej.

Nie mam specjalnego sentymentu do producentów oleju ale tu zaleję to co powinno.

 

ztcp kolega Rado_d jak jeszcze miał Bravo, to też mu zalał ceramizer do skrzyni, a łożyska i tak padły i to po jakimś śmiesznym przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczery możesz być i powinieneś.O to właśnie chodzi.

Ja sprawdziłem w praktyce.

Nie naprawi zepsutej skrzyni  i nie wyciszy wyjących łożysk.

Lejąc go do zdrowej skrzyni przedłuży jej życie.

Tak czy siak jak dojdzie do kupna to wymienię olej na selenie + ceramizer.

Te same skrzynie w oplu zdychały znacznie częściej,były na oleju GM.

W fiacie na seleni jeździły znacznie dłużej.

Nie mam specjalnego sentymentu do producentów oleju ale tu zaleję to co powinno.

problem w tym że nie kupujesz nowego to raz a dwa - skrzynia ma wadę konstrukcyjną- za wąskie bieżnie łożysk i co by nie robić wcześniej czy później padnie.

Miałem ten problem wiec temat rozpoznany na 200%- także twierdzenia, że mało oleju że złej marki olej brak wymiany inne u speców wzbudzają tylko uśmiech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


problem w tym że nie kupujesz nowego to raz a dwa - skrzynia ma wadę konstrukcyjną- za wąskie bieżnie łożysk i co by nie robić wcześniej czy później padnie.

Miałem ten problem wiec temat rozpoznany na 200%- także twierdzenia, że mało oleju że złej marki olej brak wymiany inne u speców wzbudzają tylko uśmiech.

 

Nie wiem co mam ci poradzić.

Może mam spuścić olej ze skrzyni żeby też na pewno padła.Bo nie do końca wiem o co ci chodzi.

Robię na co dzień przy autach i mniej więcej znam typowe problemy w tym z tą skrzynią.

Dałem ci przykład że mam ją w aucie które ma ok 440Nm i przeżyła ze mną jakieś 50tyś a wcześniej nie wiem ile,w każdym bądź razie poprzedni właściciel nie chwalił się naprawą skrzyni.

To że tobie padła to mi też musi?

Było u mnie 1.5dci które zdechło przed pierwszym rozrządem(100tyś)-panewki-typowa wada konstrukcyjna.

Mój szwagier ma w tym samym dci ponad 160 i .....jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pisz co chcesz- ja tylko zmierzam do jednego -że cokolwiek z tą skrzynią nie zrobisz pad łożysk masz pewny- kwestia jest jednego - czy wychwycisz te dźwięki czy się do tego hałasu przyzwyczaiłeś.

Sam napisałeś- nie masz auta od nowości i nie wiesz co było robione- na forum Bravo praktycznie każde auto z M32 w granicach 100 tkm ma łożyska do wymiany.

Objawy- wyje ale jak już wyje tak że to słyszysz to tym bardziej po ptokach.

prosty test- auto na podnośnik silnik odpalasz i włączasz biegi- jakiekolwiek jęki i wycia - łożyska do wymiany.

U mnie zaczęło się przy ok 60 tkm mimo wymiany oleju po 40 tkm. Oczywiście selenia.

Serwis który robił mi skrzynię powiedział jedno- M32 ma wadę konstrukcyjną i nic z tym nie zrobisz - praktycznie każda skrzynia po 80 tkm nadaje się do naprawy a kwestia tego czy to wychwycisz to kwestia wytłumienia auta i tego że np kupisz już z wyjącą skrzynią i wydaje Ci się że dźwięki takie są normalne.

Ja miałem auto od nowości i zmianę dźwięku wychwyciłem przy około 60 tkm . Serwisowi diagnoza co to jest.. zajęła 20 tkm.

mam foty łożysk jak chcesz to wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.