Skocz do zawartości

SuperB III Kombi - za i przeciw.


Colliber

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Z nowym rokiem nowym krokiem.

Ponieważ e39 z końcem roku odeszła do krainy wiecznych łowów nastąpiła potrzeba zakupu nowego auta.

W oko wpadła mi SuperB Kombi trzeciej generacji.

Wiem, że auto świeże ale może macie jakieś uwagi/doświadczenia z poprzednim modelem?

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityka Skody jest dziwna. W 2012 roku na zwykłą Fabię 1.4 w jakimś tam środkowym pakiecie wyposażenia bez żadnych dodatków (poza lakierem) czekałem chyba 3 miechy.

 

Ale to nie oni jedyni, w tym roku na Astrę IV do produkcji czekałem prawie 4 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Z nowym rokiem nowym krokiem.

Ponieważ e39 z końcem roku odeszła do krainy wiecznych łowów nastąpiła potrzeba zakupu nowego auta.

W oko wpadła mi SuperB Kombi trzeciej generacji.

Wiem, że auto świeże ale może macie jakieś uwagi/doświadczenia z poprzednim modelem?

 

Dziękuję

 

Ja jeździłem autem testowym przez dwa dni, ale jeszcze wersją 5D. Największa wadą był silnik TDI, nie jechał i miał mało elastyczną charakterystykę. Poza tym auto poprawne, na tyle, że zdecydowałem się na zakup wersji z noPb ;)

Jeździło mi się znacznie lepiej niż poprzednią generacją, auto duże, wygodne, bardzo dobrze wyposażone (L&K), dsg w końcu działa dość płynnie. Auto o ciekawym designie, w tym segmencie nie znalazłem ciekawszego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dziwne to troche. Skoda jest popularnym producentem sprzedaje tego duzo a trzeba czekac. Dla mnie to nie do zaakceptowania. A wynika to z czego?

 

1. Za male moce produkcyjne?

2. Maja nas gdzies i sprzedaja wiecej w innych krajach

3. Bo tak i juz. a dziwne bo by sprzedali wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dziwne to troche. Skoda jest popularnym producentem sprzedaje tego duzo a trzeba czekac. Dla mnie to nie do zaakceptowania. A wynika to z czego?

 

1. Za male moce produkcyjne?

2. Maja nas gdzies i sprzedaja wiecej w innych krajach

3. Bo tak i juz. a dziwne bo by sprzedali wiecej.

 

IMHO zbyt duży popyt, co zresztą Skoda wykorzystała i podniosła niezapowiedziane ceny na Superb :( .

Z innymi markami jest podobnie, ojciec na Sportage jak wchodziła czekał 6m, na Accorda też się kiedyś ok pół roku czekało.

Na Superb jak się dowiadywałem w październiku to od 2 do 5m. Wersja którą wybrałem miała być dostępna w kilka tygodni, bo podobno jest mniej popularna (L&K 280KM) i szybciej ją zrobią, ale jak doszło do zamówienia (grudzień) to zrobiło sie juz 4m ale podobno to max termin.

Pytanie jeszcze jak dany importer zamawia auta, VAGa zamawia się pod klienta, a np Subaru czy Hondy już nie, więc jak jest dany kolor i wersja w EU to jest dość szybko dostępny. Tak przynajmniej kiedyś było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO zbyt duży popyt, co zresztą Skoda wykorzystała i podniosła niezapowiedziane ceny na Superb :( .

Z innymi markami jest podobnie, ojciec na Sportage jak wchodziła czekał 6m, na Accorda też się kiedyś ok pół roku czekało.

Na Superb jak się dowiadywałem w październiku to od 2 do 5m. Wersja którą wybrałem miała być dostępna w kilka tygodni, bo podobno jest mniej popularna (L&K 280KM) i szybciej ją zrobią, ale jak doszło do zamówienia (grudzień) to zrobiło sie juz 4m ale podobno to max termin.

Pytanie jeszcze jak dany importer zamawia auta, VAGa zamawia się pod klienta, a np Subaru czy Hondy już nie, więc jak jest dany kolor i wersja w EU to jest dość szybko dostępny. Tak przynajmniej kiedyś było.

To troche dziwne bo na VW golfa sie nie czeka mozna brac z placu a to numer 1 wsrod kompatow w EU. A na Skode trzeba czekac. Ja bym zwiekszyl zatrudnienie i produkowal wiecej, ewentualnei rozbudowal farbyke. Na Pezota 208 4 miesiace na 308 podobnie. Ceeda mozna brac z placu. Focusa podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troche dziwne bo na VW golfa sie nie czeka mozna brac z placu a to numer 1 wsrod kompatow w EU. A na Skode trzeba czekac. Ja bym zwiekszyl zatrudnienie i produkowal wiecej, ewentualnei rozbudowal farbyke. Na Pezota 208 4 miesiace na 308 podobnie. Ceeda mozna brac z placu. Focusa podobnie.

Z placu pewnie bierzesz, to co dealer sobie zamówił. Golfa nie zamawiałem, więc nie wiem, ale zastanawiałem się nad Passatem, dealer powiedział, że nie ma czegoś takiego jak magazyn centralny i sprawdzają co jest. Wybieram to co chce a oni składają zamówienie w fabryce, AFAIR czekało się ok 4m.

Z Ceedem też się kiedyś czekało kilka miesięcy.

Moce produkcyjne to jedno ale IMO kluczowa jest to kwestia ekonomiczna. Fabryki oczywiście za kredyty można pobudować, ludzi pozatrudniać a co jak za 3-6 lat jednak spadnie zapotrzebowanie na auta ?

Poza tym, myślisz że ile % ludzi rezygnuje bo trzeba czekać 4-6m i to w przypadku wielu modeli ?

IMHO nie więcej niż 10%, ludzie jak się na coś zdecydują i napalą to już te 3-4m zazwyczaj czekaj. Choć oczywiście to nie reguła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troche dziwne bo na VW golfa sie nie czeka mozna brac z placu a to numer 1 wsrod kompatow w EU. A na Skode trzeba czekac. Ja bym zwiekszyl zatrudnienie i produkowal wiecej, ewentualnei rozbudowal farbyke. Na Pezota 208 4 miesiace na 308 podobnie. Ceeda mozna brac z placu. Focusa podobnie.

wlascicilem Skody jest VW

jak ktos nie chce czekać to kupi droższego VW, taka polityka VW, pozatym Skoda nie moze sie lepiej sprzedawać niz VW ;)

jak kiedys mialem wymioty na widok Octavii 1 i Fabii 1 to teraz nawet moglbym miec Octavie 2 FL czy SuperB

 

zerknij na naszego lokalnego dealera Skody

http://www.bednarek.com.pl/sklep/wszystkie_nowe3.aspx?34_127_0_0_-1_9999_-1_9999999_-1_9999_-1_9999999_0

 

nawet nie ma aut w promocji bo i tak ktos je kupi

a na VW czy Seata duze upusty.,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem wczoraj liftbackiem 2.0 TDI DSG i powiem, że największe zastrzeżenia mam chyba do skrzyni. Silnik jak to czterocylindrowy diesel warczy ale da się przeżyć, zawieszenie ddc na prostym, równym odcinku nie generuje jakiś specjalnych różnic w prowadzeniu. W każdym razie BMW to to nie jest. A że ccc to rozważam wersję Style, ze sporym doposażeniem, odbiór miałby nastąpić kwiecień/maj. Po za tym straszna bida w wyborze kolorów, pięć czy sześć metalicznych to jak na klasę "premium" zdecydowanie za mało.

Pozdrawiam mobilnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 pięć czy sześć metalicznych to jak na klasę "premium" zdecydowanie za mało.

Pozdrawiam mobilnie...

Nie no zaraz to nie jest klasa premium :phi: Klasa premium to Lexus, Audi, Mercedes, BMW, Infinity, Volvo i oczywiscie Passat z tych nowszych po 2000 roku ale Superb? No litosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawie premium hi:

Bo tak jest. Skoda twierdzi że to premium, cała reszta świata wie że nie. Podobnie zresztą jak Passat, klasa D się rozrasta co nie czyni z niej klasy E.

Pozdrawiam mobilnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest. Skoda twierdzi że to premium, cała reszta świata wie że nie. Podobnie zresztą jak Passat, klasa D się rozrasta co nie czyni z niej klasy E.

Pozdrawiam mobilnie...

W Polsce GUS przyjmuje samochod luksusowy jest od 160k o ile dobrze pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

IMHO nie więcej niż 10%, ludzie jak się na coś zdecydują i napalą to już te 3-4m zazwyczaj czekaj. Choć oczywiście to nie reguła.

 

Dwa razy mi się zdarzyło że auto stało zarejestrowane i gotowe żeby nim odjechać a ja nie miałem czasu go odebrać. Epica chyba z półtora tygodnia czekała aż się wreszcie zjawię.  ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce GUS przyjmuje samochod luksusowy jest od 160k o ile dobrze pamietam.

Widać niepotrzebnie domagam się rabatu, bez niego ten SuperB z pewnością osiągnął by status luksusowego

Pozdrawiam mobilnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujesz subtelną różnice pomiędzy 157kpln po rabacie a 157 do rabatu?

Poza tym zakup auta to jedno a koszty jego eksploatacji to drugie. Ja nie kupuje aut dla sąsiadów tylko dla mnie jako woły robocze.

Pozdrawiam mobilnie...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spojrzałeś choć w to co podlinkowałeś ?

Suma łączna 172 482,74

Plus podatek VAT 39 671,03

Suma łączna (z podatkiem VAT) 212 153,77

 

Gdzie jest tam cena 160kzl ?

Za 160kzł to masz SuperB w max wersji L&K 280KM 4x4, gdzie temu Mercedesowi pod każdym względem daleko.. Targując rabat, mamy cenę <140kzł - nie wiem czy na jaką średnią klasę C by to nawet starczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujesz subtelną różnice pomiędzy 157kpln po rabacie a 157 do rabatu?

Poza tym zakup auta to jedno a koszty jego eksploatacji to drugie. Ja nie kupuje aut dla sąsiadów tylko dla mnie jako woły robocze.

Pozdrawiam mobilnie...

Trudno co zrobic. Ja tez bym nie kupil dla sasiadow ot czuje subtelna roznice pomiedzy klasa E a  Superb. W BMW sa jakies pakiety serwisowe i wiesz jakie beda koszty przez 3 lub 5 lat  Pozniej leasing sie konczy i kupuje od Ciebie sasiad Jaya i on sie martwi. W Mercedesie nie wiem czy sa ale pewnie tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałeś choć w to co podlinkowałeś ?

Suma łączna 172 482,74

Plus podatek VAT 39 671,03

Suma łączna (z podatkiem VAT) 212 153,77

 

Gdzie jest tam cena 160kzl ?

Za 160kzł to masz SuperB w max wersji L&K 280KM 4x4, gdzie temu Mercedesowi pod każdym względem daleko.. Targując rabat, mamy cenę <140kzł - nie wiem czy na jaką średnią klasę C by to nawet starczyło.

 

Drugi nie ma tego zapisu. W AS ostatnim widzialem reklame kup klase E za cene C. Wiec dlatego wkleilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi nie ma tego zapisu. W AS ostatnim widzialem reklame kup klase E za cene C. Wiec dlatego wkleilem.

 

ale drugi ma się nijak do prawie najdroższej Skody (najmocniejszy silnik, 4x4, max wersja +prawie wszystko z opcji). Najtańszego Superba można wyrwać za ok 70kzł, czyli tyle co kompakt. Dobrze wyposażona E klasa z lepszym silnikiem i napędem to ponad 300kzł.

Reklamy swego czasu mówiły o aucie za połowę ceny ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem wczoraj liftbackiem 2.0 TDI DSG i powiem, że największe zastrzeżenia mam chyba do skrzyni. Silnik jak to czterocylindrowy diesel warczy ale da się przeżyć, zawieszenie ddc na prostym, równym odcinku nie generuje jakiś specjalnych różnic w prowadzeniu. W każdym razie BMW to to nie jest. A że ccc to rozważam wersję Style, ze sporym doposażeniem, odbiór miałby nastąpić kwiecień/maj. Po za tym straszna bida w wyborze kolorów, pięć czy sześć metalicznych to jak na klasę "premium" zdecydowanie za mało.

Pozdrawiam mobilnie...

 

Czyli mi się nie wydawało że DSG dziwnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mi się nie wydawało że DSG dziwnie działa.

 

imho to może być kwestia połączenia tego z tdi. Jeździłem kiedyś Passatem 170KM TDU z taką skrzynią to szarpał i działał 0-1. Ten nowy, ze Skody działał znacznie lepiej, płynniej, ale silnik powodował, że albo nie jechał albo wyrywał. W 2-letniej Octavii 1.8 i nowym Passacie 1.8 jeździło mi się znacznie lepiej. Może mocy nie było za dużo, więc nie jechał mega elastycznie, ale przy każdym depnięciu sobie całkiem dobrze radził. W korkach nie czułem też szarpania a na to jestem wyczulony, bo na codzień jeżdżę hydraulicznym automatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho to może być kwestia połączenia tego z tdi. Jeździłem kiedyś Passatem 170KM TDU z taką skrzynią to szarpał i działał 0-1. Ten nowy, ze Skody działał znacznie lepiej, płynniej, ale silnik powodował, że albo nie jechał albo wyrywał. W 2-letniej Octavii 1.8 i nowym Passacie 1.8 jeździło mi się znacznie lepiej. Może mocy nie było za dużo, więc nie jechał mega elastycznie, ale przy każdym depnięciu sobie całkiem dobrze radził. W korkach nie czułem też szarpania a na to jestem wyczulony, bo na codzień jeżdżę hydraulicznym automatem.

 

Dokładnie to samo zauważyłem, sprzedawca udawał karpia :) Mam DSG z benzyna i nie czuć zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.