Skocz do zawartości

Miata wymiata


Florydzialski

Rekomendowane odpowiedzi

post-133705-0-64721900-1452603712_thumb.jpg

 

Okazuje się że do nowej Mazdy Miata daje się upchnąć V8:

https://www.facebook.com/flyinmiata/photos/a.223632916630.143433.175988061630/10153249000576631/?type=3&theater

https://www.flyinmiata.com/V8/ND.php

 

I to nie byle jaki V8, ale sześciolitrowca od Corvette o mocy od 430 do 525 KM. Taka rakietowa Miata osiąga setkę w 3.8 sekundy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gif1452262986-flyin.jpg

 

Okazuje się że do nowej Mazdy Miata daje się upchnąć V8:

https://www.facebook.com/flyinmiata/photos/a.223632916630.143433.175988061630/10153249000576631/?type=3&theater

https://www.flyinmiata.com/V8/ND.php

 

I to nie byle jaki V8, ale sześciolitrowca od Corvette o mocy od 430 do 525 KM. Taka rakietowa Miata osiąga setkę w 3.8 sekundy. 

Tak off-topic: wymiana żarówek to przez nadkole czy "wystarczy" odkręcić błotnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak off-topic: wymiana żarówek to przez nadkole czy "wystarczy" odkręcić błotnik?

 

Przez nadkole się da :oki: - oczywiście nie bez ubrudzenia się, ale nawet sporo miejsca jest po ogięciu przedniej części nadkola. Nawet koła nie trzeba zdejmować, wystarczy skręcić. 

 

Powyższe odnosi się do Mk3, co do wcześniejszych generacji to nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak off-topic: wymiana żarówek to przez nadkole czy "wystarczy" odkręcić błotnik?

Nie wiem jak Miata, ale w większości nowych samochodów sa LEDy których sie po prostu nie wymienia.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Miata, ale w większości nowych samochodów sa LEDy których sie po prostu nie wymienia.

 

W EU w większości nowych samochodów są żarówki halogenowe bądź ksenonowe - LED-y występują w niektórych modelach, ale na pewno nie jest to większość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W EU w większości nowych samochodów są żarówki halogenowe bądź ksenonowe - LED-y występują w niektórych modelach, ale na pewno nie jest to większość. 

 

Mercedes żony jest jak najbardziej samochodem z EU a nie ma ANI jednej nie-LED'owej żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to nie byle jaki V8, ale sześciolitrowca od Corvette o mocy od 430 do 525 KM. Taka rakietowa Miata osiąga setkę w 3.8 sekundy.

Marek masz w swojej corvette sześciocylindrowca V8? Jak to wygląda? :hmm:

 

Edit

Przepraszam źle przeczytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. V8 z tego co ludziki pisza wchodzi do kazdej generacji Miaty.

 

2. nie zmienia to faktu ze ogromna wiekszosc posiadaczy tego auta nie ogarnia w pelni mozliwosci najslabszego 1.6 ;)

 

Jako posiadacz Miaty z silnikiem 1.6 i (jeszcze) bez szpery - potwierdzam :D (dlatego też od przyszłego roku zamierzam pojeździć w pucharze Miaty i nauczyć się jeździć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GENIALNY motyw z tym V8 w Miacie. Ciekaw jestem, ile w sumie kosztuje taka NC V8 "on the road".

Zestawy Supercharger bądź tradycyjne turbo do oryginalnego silnika to też fajne gadżety.

 

Marek, a powiedz mi taką rzecz - czy w USA pojawiła się Mazda RX-8 z Wanklem i czy do niej są jakieś swapy na bardziej normalny silnik?

Ja raz czytałem o takim swapie na gratach z Hondy, ale projekt wyglądał na mocno niedokończony. A szkoda, bo RX-8 to bardzo ciekawa baza do takich zabaw. Tyle, że pewnie zbyt kosztowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane rX-8 sa bardzo tanie - jakiś czas temu przed moim osiedlem stała taka wyglądająca jak nowa - idealny lakier, zero zadrapań z cena $1999 OBO (lub najlepsza oferta) - podobno silnik był do remontu. Samochód miał 80 tys. mil, działająca klime i szesciobiegowego manuala.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.