Skocz do zawartości

mam ochote na wiertarke...


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

co się kreci wysoko - max moc powyżej 7000obr/min

0-100km/k < 8s

można kupić do 30kPLN

nadwozie i rocznik bez znaczenia

 

to ze honda to wiem co jeszcze?

 

C4 VTS kreci sie do 7,2kRPM, ale do 100km/h ma ponad 8s.

Xsara VTS jest lzejsza, wiec powinno byc troche lepiej.

Jeszcze chyba Corolla TS powinna sie zalapac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clio ciut za male

 

to c4 mi sie podoba. powiesz cos wiecej?

 

Jezdze od 4 lat i ponad 70kkm i nic zlego sie z nim nie dzieje :ok:

Auto jest niestety stosunkowo ciezkie i to czuc w osiagach, trzeba krecic powyzej 4kRPM i wtedy jak na moje potrzeby zbiera sie calkiem fajnie :ok:

To nie jest typowy hot hach a raczej dosc szybki i wygodny kompakt, ze spora iloscia miejsca w srodku.

Silnik ma naprawde przyjemny dzwiek, zawieszenie troche utwardzone, hamulce daja rade.

Spalanie z calego okresu mam na poziomie 8,5ltr :ok: Trasa ok 7, autostrada 9-10, miasto 10-12. Podobniez LPG lyka bez problemu,.

Plusem VTSa jest, ze ma  zawsze w zasadzie pelne wyposazenie, ze skretnym bixenonem, dwustrefowa klima, tempomatem, przyzwoitym audio itp.

Najwiekszy minus, to krotka skrzynia 5-biegowa, przy wyzszych predkosciach robi sie glosno.

PS. Jak to w PSA nie ma tez problemow z rdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c4 vts bardzo fajny jest, no i wrc bylo :)

te corolle/celici ts to chyba dosc wolne sa, pamietam ze wiele razy tdi po malych modach nie dawaly rady

jest jeszcze clio II sport, moje krecilo sie do 7200 chyba, ale to juz stare auto, moze clio III 2.0 na (145kW (197KM) @ 7250 obr./min)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co się kreci wysoko - max moc powyżej 7000obr/min

0-100km/k < 8s

można kupić do 30kPLN

nadwozie i rocznik bez znaczenia

 

to ze honda to wiem co jeszcze?

 

 

Ja bym nie szukał dalej, EP3 i już na wstępie jedzie w miarę przyjemnie. Pomodzisz trochę na ~ 220-240 i będzie już całkiem spox. Poza tym to pancerne auta są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie szukał dalej, EP3 i już na wstępie jedzie w miarę przyjemnie. Pomodzisz trochę na ~ 220-240 i będzie już całkiem spox. Poza tym to pancerne auta są.

 

W zasadzie każda topowa wersja Civica spełnia wymagania :ok: (MB6 ma chyba 8.5s do 100) więc można szukać od 4 do 7 generacji, albo szukać Integry DC2, ale na super zadbaną sztukę to nie ma co liczyć z taką kasą, tak samo z EP3.

 

Osobiście to bym sobie poszukał Civica EG6, EG9, EK4/ Ferio EK4 :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie każda topowa wersja Civica spełnia wymagania :ok: (MB6 ma chyba 8.5s do 100) więc można szukać od 4 do 7 generacji, albo szukać Integry DC2, ale na super zadbaną sztukę to nie ma co liczyć z taką kasą, tak samo z EP3.

 

Osobiście to bym sobie poszukał Civica EG6, EG9, EK4/ Ferio EK4 :ok:

 

Za 30 tyś mozna już szukać EP3 przedliftowego. W starsze rdzewiejące trupy bym się nie bawił. Choć EK4 jest świetne, ale znaleźć w dobrym stanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazda Rx8 kręci się do prawie 10 000rpm. Za 1500 euro kupisz motorszadena i nowy fabryczny silnik :) Wymiana jest banalna.

 

Tylko ile to to pali benzyny i oleju :bzik:

Niby ciekawe auto i dużo tego nie jeździ, ale robić remont co 80-100kkm, albo kupować drugi silnik to trochę przesada :no:

 

Jeszcze jest np. Almera GTI i głowica z SR20VE :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licz się z tym, że jak kupisz już sobie taką fabrycznie przygotowaną wiertarkę, po po max pół roku będziesz się rozglądał za czyms więcej. Lepiej przygotuj się zawczasu na dłubnięcie silnika oraz hamulców i zawieszenia. Pod tym kątem szukałbym silnika wysokoobrotowego - z największym/najtańszym potencjałem na dłubnięcie: ostrzejsze wałki, mocniejsze wtryski i dolot, wydech, modyfikacje mapy zapłonu itp. Otrzymasz w rezultacie fajnego killera, ale to nie są tanie rzeczy.

Natomiast kupa frajdy jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, tylko po zakupie takiej Hondy, można iść dalej z mocą a z VTS co zrobisz? wkładkę K&N i praktycznie nic poza tym. No jeszcze wydech i może wałki.

 

A to jest jakis obowiazek, zeby to dlubac? :hehe:

Ja jezdze 4 lata i nawet przez mysl mi to nie przeszlo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem do dlubania mam innego ciekawszego i nie plastika. To mam wozic tylek moejej zony a minie rozweselac podczac wkrecania na obr i przypominac do czego sluzy lewarek miedzy przednimi siedzeniami

 

Frajdę z jazdy to i lekki Swift GTI Ci zapewni, też się kręci wysoko ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem do dlubania mam innego ciekawszego i nie plastika. To mam wozic tylek moejej zony a minie rozweselac podczac wkrecania na obr i przypominac do czego sluzy lewarek miedzy przednimi siedzeniami

No to może zapytaj żony, co jej się podoba i jaki samochód sprawi jej frajdę. Bo może się okazać, że opinie na ten sam temat będą diametralnie różne.

Skoro wspominasz o frajdzie z jazdy, to czy rzeczywiście wysoko kręcący się silnik jest podstawowym kryterium frajdy? A może dobry zawias i świetne prowadzenie się? Może popatrz na mocne kompakty bądź deko mniejsze samochody jak Swift, Focus ST, Fiesta ST, Clio Sport, Peugeot jakiś, Citro VTS?

Ale ja bym zaczął od zapytania żony, skoro to ma być samochód dla niej.

 

Ja cały czas szukam wozidłą dla żony, bo mi narzeka, że obecna Corolla jest za stara i za wolna. I zgadzam się z nią, bo też chciałbym, aby moja żona jeździła samochodem nowoczesnym, bezpiecznym, dobrze wyposażonym i szybkim w znaczeniu "frajdy z jazdy" właśnie.

Właśnie przyglądamy się mocno Clio III GT z silnkiem 1.6 130KM - fajny zawias, fajne fotele, fajne wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie takie sobie, VTS od serii chyba jest niższy 10 czy 15mm. Podejrzewam, że dużo lepiej prowadziłby się np. na Bilsteinie B6, a już nie wspomnę B12+Pro Kit. Zawieszenie ogólnie w C4 nie jest złe, rzekłbym - sprężyste, bo ani miękkie ani twarde, ale do jazdy po torze potrzeba czegoś więcej :):ok: No i szkoda że nie ma rozpórek do C-czwórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zonie sie podoba

 

BMW er1 3d, e46 3d

Cytryna c4 3d

honada civic 3d

mazda 3

leon II

renault megan III 3d

impreza, legacy 4d

corolla TS

volvo s40 II i c30

 

jej waymaganie: ma byc nie slabsze niz jej poprzednia BMW e46 318ti oraz tylko manual

 

Z podanych to rozglądałbym za japończykami, ale z Mazdą 3 to chyba zwykłe 2.0 będzie z tym budżetem :hmm:

C30 też mi się podoba :ok:

 

Tylko w zestawieniu to już taki miszmasz się zrobił, bo nie wszystkie to wiertarki :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jezdzic a nie pod nim lezez. Czyli zadne swapy ani remonty. Do siedzenia w garazu mam ciekawsze auto

Honda to droga na skroty i wg mnie mocno przewartosciowana.

Toyota ts i c4 vts jest ciekawa

Nie mówię o SIEDZENIU w garażu. Kupujesz ładne rx8 z uwalonym piecem, kupujesz nowy w ASO za 15k i śmigasz 120k km. Oczywiście jak tym autem masz jeździć po bułki do sklepu i z dziećmi do przedszkola to odradzam. W 30k PLN mieścisz się z zapasem z fajnym, nietuzinkowym autem dającym mega fun z jazdy dzięki m.in. tylnemu napędowi, bdb własnościom trakcyjnym i nietuzinkowej stylistyce.Myślę że C4 słabo wypada w konfrontacji z Mazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kupujesz ładne rx8 z uwalonym piecem, kupujesz nowy w ASO za 15k i śmigasz 120k km

 

Ale to nie jest takie proste znaleźć ładną z silnikiem do remontu, jakiś czas temu przyglądałem się ofercie w Polsce to było kiepsko z wyborem.

 

Poza tym, co...kupujesz nowy silnik i potem zapominasz o jego obsłudze? Wg mnie to auto, którego stanu trzeba często doglądać, ale nie miałem więc nie wiem, jednak chętnie się dowiem :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie takie sobie, VTS od serii chyba jest niższy 10 czy 15mm. Podejrzewam, że dużo lepiej prowadziłby się np. na Bilsteinie B6, a już nie wspomnę B12+Pro Kit. Zawieszenie ogólnie w C4 nie jest złe, rzekłbym - sprężyste, bo ani miękkie ani twarde, ale do jazdy po torze potrzeba czegoś więcej :):ok: No i szkoda że nie ma rozpórek do C-czwórki.

tam jest właśnie b8 albo b12 :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest takie proste znaleźć ładną z silnikiem do remontu, jakiś czas temu przyglądałem się ofercie w Polsce to było kiepsko z wyborem.

 

Poza tym, co...kupujesz nowy silnik i potem zapominasz o jego obsłudze? Wg mnie to auto, którego stanu trzeba często doglądać, ale nie miałem więc nie wiem, jednak chętnie się dowiem :ok:

W Polsce nie ale w Niemczech jak najbardziej. Rx8 2004 wersja Revolution, buda bez rdzy, środek jak nowy, silnik na chodzie tylko kompresja kapeć kolega zapłacił ok 1300 euro. Za 30k brałbym jak Jay premiumy ;) No ale wiadomo, co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem Celica TS VVTLi ('99-'06)

192KM przy 7800obr.

 

jechałem i robi na mnie wrażenie

te silniki słyną z tego jak sie sypia...

 

Możliwe, tylko po zakupie takiej Hondy, można iść dalej z mocą a z VTS co zrobisz? wkładkę K&N i praktycznie nic poza tym. No jeszcze wydech i może wałki.

A co zrobisz w Hondzie? Myslisz, ze zainwestujesz 500PLN i dodatkowe 30 koni wyskoczy?

 

Ale to nie jest takie proste znaleźć ładną z silnikiem do remontu, jakiś czas temu przyglądałem się ofercie w Polsce to było kiepsko z wyborem.

 

Poza tym, co...kupujesz nowy silnik i potem zapominasz o jego obsłudze? Wg mnie to auto, którego stanu trzeba często doglądać, ale nie miałem więc nie wiem, jednak chętnie się dowiem :ok:

 

To właśnie jest proste.

Nie, nie zapominasz o jego obsłudze - serwisujesz zgodnie z zaleceniami producenta. Chyba dość logiczne, nie?

 

Corolla TS mogłaby być fajna:

albo z kompresorem http://olx.pl/oferta/toyota-corolla-ts-tte-225km-CID5-IDdqFNP.html#9879e49af6

Ile toto waży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobisz w Hondzie? Myslisz, ze zainwestujesz 500PLN i dodatkowe 30 koni wyskoczy?

 

Nie 500, ale jeśli autor zechciałby kiedyś bawić się w podniesienie mocy, i nie mam tu na myśli stożka czy popularnej parówy, to ma dostęp do wiedzy i części, bo szlaki jak zbudować mocne N/A czy turbo czy kompresor są już dawno przetarte na chyba wszystkie możliwe sposoby.

 

To właśnie jest proste.

Nie, nie zapominasz o jego obsłudze - serwisujesz zgodnie z zaleceniami producenta. Chyba dość logiczne, nie?

 

Nie w sensie, że nie otwieram maski tylko jeżdżę i oprócz dolewek oleju nic nie robię. Ten silnik kojarzy mi się z dosyć wysoką awaryjnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te silniki słyną z tego jak sie sypia...

 

A co zrobisz w Hondzie? Myslisz, ze zainwestujesz 500PLN i dodatkowe 30 koni wyskoczy?

 

 

To właśnie jest proste.

Nie, nie zapominasz o jego obsłudze - serwisujesz zgodnie z zaleceniami producenta. Chyba dość logiczne, nie?

 

Ile toto waży?

1210 kg wg autocentrum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny samochód który spełni twoje marzenie o kręceniu się wysoko a jednocześnie nie spowoduje finansowego załamania to Honda S2000. Dwulitrowy silnik kręci sie do 9000 obrotów a moc maksymalną ma przy 8700 o ile pamietam. Uważaj tylko na to by nie kupić amerykańskiej wersji z 2.2l. Ten się tylko do 8000 kręci.

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie takie silniki to raczej gatunek na wymarciu i ciezko bedzie cos znalezc mlodszego.

Śmiem się nie zgodzić. Nowy 5.2l V8 od Mustanga GT350 kręci się do 8000. Dobrze ponad 500 KM z 5.2l bez żadnych doładowań.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem się nie zgodzić. Nowy 5.2l V8 od Mustanga GT350 kręci się do 8000. Dobrze ponad 500 KM z 5.2l bez żadnych doładowań.

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

To faktycznie, mozna spokojnie przyjac ze nastepuje rozkwit takich silnikow ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny samochód który spełni twoje marzenie o kręceniu się wysoko a jednocześnie nie spowoduje finansowego załamania to Honda S2000. Dwulitrowy silnik kręci sie do 9000 obrotów a moc maksymalną ma przy 8700 o ile pamietam. Uważaj tylko na to by nie kupić amerykańskiej wersji z 2.2l. Ten się tylko do 8000 kręci.

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Budżet za mały :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.