Jump to content
Sign in to follow this  
rusala

wałki do t-jeta

Recommended Posts

Dziś miał być piękny dzień odpalenia t-jeta. Powoli szło do przodu czujnik po czujniku ale od zakręcenia rozrusznikiem niepokoił nas dziwny dźwięk z silnika. Zaczęliśmy sprawdzać i wyszło nam, że wcięcie do halla na wałku jest 90 stopni przestawione :( Na koniec zdjęliśmy pokrywę i od razu widać było że ze ssącymi jest chyba coś nie tak. Generalnie nawet na czuja nie było kompresji na żadnym cylindrze więc pewnie co najmniej 8 zaworów do wymiany. Dupy wołowe jesteśmy, że nie sprawdziliśmy no ale do głowy mi nie przyszło, że ktoś złożył rozrząd 180 stopni odwrotnie (patrząc po wale) bo tak to wygląda - jakby ktoś zrobił zgodnie z procedurą gdzie tłok 1 i 2 są równo ale pewnie szły w odwrotne strony niż powinno być. Nie wiem, dziwna sprawa bo żadnych śladów ani nic. No dobra to tyle słowem wstępu.

Skoro muszę całość i tak rozebrać to pomyślałem, że włożę przy okazji ostrzejsze wałki. Wszędzie doradzane są te z Punto 1 1.2 16V 86KM. Czy to tylko zbieg okoliczności, że chwilowo nie ma ich nigdzie czy rzeczywiście ciężko je dostać? Jeżeli tak to jakie inne byście polecili? Nie bardzo chce mi się po dzisiejszej przygodzie wertować wszystkie możliwe manuale. I przy okazji pytanie czy można przełożyć całą pokrywę czy trzeba zmienić wałki i koło pasowe?

dorwać wałki z p1 86 w bdb stanie to graniczy z cudem chyba. sam szukałem takich wałków i tez nigdzie nie było, a nie mialem czasu czekac pół roku az sie łaskawie pojawią na aukcjach.

Tak też myślałem. A jakieś inne łatwiejsze do dostania? Patrzyłem na Świątka ale dawać ponad 2 kafle za same wałki mi się nie uśmiecha za bardzo.

W polowie lutego bede mial walki PI 86KM na sprzedaz  :oki:

W polowie lutego bede mial walki PI 86KM na sprzedaz  :oki:

tego świątka wkładasz?

cyknął byś foto dla porónania, jak się ma krzywka jednego do druiego, chym? :)

Skoro muszę całość i tak rozebrać to pomyślałem, że włożę przy okazji ostrzejsze wałki. Wszędzie doradzane są te z Punto 1 1.2 16V 86KM. Czy to tylko zbieg okoliczności, że chwilowo nie ma ich nigdzie czy rzeczywiście ciężko je dostać? Jeżeli tak to jakie inne byście polecili? Nie bardzo chce mi się po dzisiejszej przygodzie wertować wszystkie możliwe manuale. I przy okazji pytanie czy można przełożyć całą pokrywę czy trzeba zmienić wałki i koło pasowe?

napisz na giełdzie, że kupisz i może się ktoś zgłosi. NIe wszyscy na allegro od razu wystawiają.

albo bierz od Karana w lutym...

Karan jest bogaty to z Ciebie nie zedrze :hehe:

a te wałki i tak sa warte max 5zł wiecej, niz serie 80/82  ;]