Skocz do zawartości

połączenie dwóch łączników z krzyżowym


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Witka :)

 

Panowie mam problem , remontuje sypialnie i napotkałem dziwny problem :( chyba że już jestem zmęczony i nie myślę :)

Otóż mam dwa wyłączniki schodowe i jeden krzyżowy , podłączam pierwszy schodowy drugi krzyżowy i trzeci schodowy , mam taki dziwny temat iż jak włączę światło to wszystkimi mogę zgasić , ale jak np, zgasze krzyżowym to już nie mogę włączyć schodowym o co chodzi coś zle robię czy jest coś zrypane :) schemat jak poniżej tylko inne firmy 

 

https://www.google.pl/search?q=schemat+pod%C5%82%C4%85czenia+dw%C3%B3ch+%C5%82acznik%C3%B3w+schodowych+i+krzy%C5%BCowy&biw=1525&bih=734&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjpnuOt77bKAhVl4XIKHZ0ZAwMQ_AUIBigB&dpr=0.9#imgrc=uR8C5cp27FCc3M%3A

 

prosze o pomoc bo jutro chciałbym to ogarnąć :) dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz wiedzieć?

Czy schemat dobry? dobry

Czy to możliwe? Możliwe

Coś źle łączysz, podpowiem Ci Ze faza "zasilająca" musi wejść n a zacisk oznaczony symbolem L lub 1 Na łączniku schodowym i wyjść na lampę tez ze styku L lub 1 drugiego schodowego. .

Resztę styków łączysz jak na schemacie, ot tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz wiedzieć?

Czy schemat dobry? dobry

Czy to możliwe? Możliwe

Coś źle łączysz, podpowiem Ci Ze faza "zasilająca" musi wejść n a zacisk oznaczony symbolem L lub 1 Na łączniku schodowym i wyjść na lampę tez ze styku L lub 1 drugiego schodowego. .

Resztę styków łączysz jak na schemacie, ot tyle

A no chce wiedzieć to czy tak ma być , czy ja coś zle robie :) , jeśli to możliwe no to masakra , jak to zrobić dobrze aby działało , na tej samej zasadzie co dwa wyłączniki schodowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no chce wiedzieć to czy tak ma być , czy ja coś zle robie :) , jeśli to możliwe no to masakra , jak to zrobić dobrze aby działało , na tej samej zasadzie co dwa wyłączniki schodowe :)

 

Nie wiem, ale na Twoim schemacie brakuje chyba "mostka" widocznego na dole łącznika krzyżowego :hmm:  https://www.google.pl/search?q=schemat+pod%C5%82%C4%85czenia+dw%C3%B3ch+%C5%82acznik%C3%B3w+schodowych+i+krzy%C5%BCowy&biw=1525&bih=734&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjpnuOt77bKAhVl4XIKHZ0ZAwMQ_AUIBigB&dpr=0.9#imgrc=Vkavzs_A8CPHaM%3A

przecież taki jest sens tego rozwiązania, że z każdego punktu (a może ich być więcej, niż 3 pokazane na schemacie) można włączyć i wyłączyć obwód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale na Twoim schemacie brakuje chyba "mostka" widocznego na dole łącznika krzyżowego :hmm:  https://www.google.pl/search?q=schemat+pod%C5%82%C4%85czenia+dw%C3%B3ch+%C5%82acznik%C3%B3w+schodowych+i+krzy%C5%BCowy&biw=1525&bih=734&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjpnuOt77bKAhVl4XIKHZ0ZAwMQ_AUIBigB&dpr=0.9#imgrc=Vkavzs_A8CPHaM%3A

przecież taki jest sens tego rozwiązania, że z każdego punktu (a może ich być więcej, niż 3 pokazane na schemacie) można włączyć i wyłączyć obwód.

Schemat jest dobry. Obstawiam ze kolega pomieszal kable. Trzeba dobrze zidentyfikowac kable,oznaczyc a potem podlaczac. Trzeba miec  schematy przelacznikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK problem rozwiązany , zakumałem że schemat jest ok ale na wyłącznikach jest odwrotnie pozaznaczane :( masakra jak można tak wymyślić :( dzięki wielkie wszystkim za pomoc :) , zabudowa już się robi prace w sypialni idą do przodu :) , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.