Skocz do zawartości

Do zdjęciowych oglądaczy, Skoda 1.8T


MalibooWLKP

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego czy nie daje Ci do myślenia że tak bogato wyposażone auto z bardzo mocnym silnikiem i dość młode kosztuje tyle co dobrze utrzymana Fabia czy AG. Ja uważam że zakup tego egzemplarza to proszenie się o kłopoty.

 

Nie jestem znawcą, ale ile przepraszam ma kosztować 12-letnia Octavia, która ostatnie 80tyś km zrobiła na gazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-octavia-1-8-turbo-gaz-sekwencja-climatronic-bezwypadkowy-ID6ygytp.html

 

Takie cuś mnie w zasadzie pasuje, czego się obawiać, czemu dokładniej się przyjrzeć?

 

Mi się podoba. Pojechałbym obejrzeć, przejechać się, odłożyć stosowną kwotę na kupkę na naprawę skrzyni jak padnie (można odłożyć wirtualnie, w sensie mieć świadomość kosztów), a jak wszystko ok to kupować.

Auto nie ma jednostki TDI, ma gaz, ma automat więc nie jest w targecie przeciętnego Kowalskiego co może tłumaczyć cenę. 

 

Co do check-engine - sporo aut z LPG widziałem z takim błędem, co nie zmieniało faktu, że auto jeździło dobrze. Raczej bym się ucieszył, że gość tego nie ukrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czyli co, mam nie szukać sobie samochodu? Czy jak?

 

Ciekawa retoryka.

Jak wiesz lepiej to po co pytasz?9600 1.8 T z 2004r to jest bardzo niska cena, co mam Ci wytłumaczyć, że ktoś się nie zna i nie wie po ile chodzą, ale ogłoszenie potrafi sobie wrzucić?Jak małe dziecko...czarów w motoryzacji nie ma i cena zawsze z czegoś wynika, z resztą jak wszędzie.

Akurat Octa I świetnie trzyma cenę i to kasa na 1.6 bez gazu z tych lat. Tak wygląda prawda, oczywiście Ty masz swoją i rzucasz takimi tekstami:


Jak ja kocham takie rady "dołóż kwotę", a cholera tak to dojedziemy do 30 tys i tak się dowiem, że ciągle za mało...

Skoro argumenty do Ciebie nie docierają to po co pytasz?Jedź oglądaj i kupuj jak się podoba.

 


Może się ktoś wypowie merytorycznie, gdzie w Skodzie zaglądać?

 

Chcesz merytorycznie?

Wszędzie. Jak w każdym innym 12 letnim samochodzie, skupiłbym się na silniku, stanie turbiny i automacie, oraz na standardowych miejscach dla rdzy w tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kocham takie rady "dołóż kwotę", a cholera tak to dojedziemy do 30 tys i tak się dowiem, że ciągle za mało...

Może się ktoś wypowie merytorycznie, gdzie w Skodzie zaglądać?

 

Zacznij do zajrzenia do instrukcji i sprawdzenia co oznacza świecąca się kontrolka w kształcie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kocham takie rady "dołóż kwotę", a cholera tak to dojedziemy do 30 tys i tak się dowiem, że ciągle za mało...

Może się ktoś wypowie merytorycznie, gdzie w Skodzie zaglądać?

Kupujesz 12 letnie auto trzeba je doklad nie sprawdzic co Ci mamy ze zdjec wywrozyc? Mowia Ci ze jest za tanie. Choc ja bym wolal o polowe mlodsze nawet nizszej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij do zajrzenia do instrukcji i sprawdzenia co oznacza świecąca się kontrolka w kształcie silnika.

 

A czy ta lamka nie zapali sie zawsze po przekreceniu stacyjki zanim odpali sie silnik? Bo na zdjeciu silnik chyba zgaszony hmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-octavia-1-8-turbo-gaz-sekwencja-climatronic-bezwypadkowy-ID6ygytp.html

 

Takie cuś mnie w zasadzie pasuje, czego się obawiać, czemu dokładniej się przyjrzeć?

Kumpel dzwonił, podobno gość zdziwiony bo mu się telefon urywa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałbyś tę skodę w ciemno ze świecącym się czekiem? :)

 

mam taką od 2,5 roku. co prawda 1.6, ale to nie ma znaczenia. check potrafi sie zaświecić, jak np przy ruszaniu dodam za mało gazu i mi zgaśnie. albo jak sie za szybko na gaz przełączy jak jest zimno. także są to pierdoły, które sie kasuje w kilka sekund. było nawet tak, ze nie miałem czasu skasować jakiegoś błędu, jezdziłem tak miesiąc i samo sie skasowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taką od 2,5 roku. co prawda 1.6, ale to nie ma znaczenia. check potrafi sie zaświecić, jak np przy ruszaniu dodam za mało gazu i mi zgaśnie. albo jak sie za szybko na gaz przełączy jak jest zimno. także są to pierdoły, które sie kasuje w kilka sekund. było nawet tak, ze nie miałem czasu skasować jakiegoś błędu, jezdziłem tak miesiąc i samo sie skasowało

 

Ale zdajesz sobie sprawę, że może ale nie musi być błahostka?

Tutaj akurat (podobno) świeciła się od "spalania stukowego" co wcale takie błahe nie jest i może oznaczać wiele rzeczy.

Nie każdy błąd checka to pierdoła, którą da się usunąć elmem za 27zł...

W głowie też się powinien taki check zapalić, że samochód najtańszy z najtańszych w dobrym wyposażeniu idealny nie będzie i pół biedy jak parę pierdół do poprawy, gorzej jak troszkę grubszych, a 1.8 T pomimo swojej trwałości może pociągnąć po kieszeni, tak samo jak automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taką od 2,5 roku. co prawda 1.6, ale to nie ma znaczenia. check potrafi sie zaświecić, jak np przy ruszaniu dodam za mało gazu i mi zgaśnie. albo jak sie za szybko na gaz przełączy jak jest zimno. także są to pierdoły, które sie kasuje w kilka sekund. było nawet tak, ze nie miałem czasu skasować jakiegoś błędu, jezdziłem tak miesiąc i samo sie skasowało

nie no luzik, ja mialem 1,6 przez 100 tyskm i checka nigdy nie widzialem, nawet jak mi zgasl, ale interfejs jest wiec glowa spokojna, mozna kasowac.

Moze sie samo nie skasowalo ale sie zarowka przepalila ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę, że może ale nie musi być błahostka?

 

owszem. dlatego jakbym ja jechał ją oglądać, to bym zabrał kabel, laptopa i sprawdził co sie świeci. jak się skasuje błąd powaznej usterki i odpali silnik, to check zapala się od razu spowrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osz w sumie niesamowite szczęście mnie spotkało, to za tanie auto, z popsutym silnikiem i automatem, poszło w dobę od wystawienia.

 

 

to trzeba było jechać i kupować a nie dupe z pytaniami zawracać na forum

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osz w sumie niesamowite szczęście mnie spotkało, to za tanie auto, z popsutym silnikiem i automatem, poszło w dobę od wystawienia.

 

I po problemie.

 

 

Ale ja się nie znam.

Podziękuj nabywcy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wybawił Cię od problemów.

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Osz w sumie niesamowite szczęście mnie spotkało, to za tanie auto, z popsutym silnikiem i automatem, poszło w dobę od wystawienia.

 

No spełniony był podstawowy wyznacznik co jeśli jest spełniony cokolwiek to nie jest sprzedaje się szybko-CENA. Co było popsute, to tego nie wiesz, natomiast z góry założyłeś, że sprzedający jest idiotą i nie wie co sprzedaje i ile to warte. Ja po rozmowie z nim wiem, że idiotą nie jest. :skromny:

 


Ale ja się nie znam.

 

Oczywiście,  że nie. Bo gdybyś się znał i chciał kupić dobrą cenę, a nie dobry samochód to byś był u niego zanim byś usiadł do kompa cokolwiek napisać.

 

Kolejna sprawa, w autach "okazyjnych" najważniejsza kwestia to kalkulacja, bo czasami jak ktoś ma dostęp do części i w miarę rozsądnego cenowo mechanika opłaci się wziąć takie auto i naprawić-piszę tu o naprawach mechanicznych, bo okazje, ze względu na blacharkę to zazwyczaj kupa złomu, albo spawana z ćwiartek, albo spawana w pół, albo trzyma się wszystko na gumie do żucia i ostatnich płatkach rdzy przypominających blachę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ofkors nie. Ale ELM327 kosztuje ile teraz na allegro? 20-30PLN?? Wiec bez przesady...ten check moze byc wszystko a moze byc nic. Sprawdzenie tego zajmie 2 minuty.

 

Tak trochę OT - używał ktoś? Warte to coś? Wiem, że cena niewysoka i można zaryzykować, ale powiedzcie, jak się używało. Czy każdy z allegro podejdzie, czy jakis szczególny egzemplarz trzeba kupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie bezprzewodowe po BT czasami potrafią nie łączyć. Za wiele nim nie zdziałasz, tak w skrócie to tyle co kosztuje tyle nim zrobisz czyli niewiele...Podstawowe błędy sczytasz, z usunięciem już różnie, zmian wielkich tym nie poczynisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno błędów poduszek takim ELM327 nie ruszysz, ale do odczytu błędów jak znalazł. Naturalnie jakieś miękkie błędy typu sonda lambda skasujesz z poziomu telefonu. Generalnie za te pieniądze fajny gadżet, można odczytać sobie parametry pracy silnika itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę, że może ale nie musi być błahostka?

Tutaj akurat (podobno) świeciła się od "spalania stukowego" co wcale takie błahe nie jest i może oznaczać wiele rzeczy.

 

 

w najlepszym wypadku układ zapłonowy, ale nie wierze że nie sprawdzili świec, kabli czy cewki... może czujnik spalania stukowego, a może usterka mechaniczna, wyklepane gniazda zaworów/ upalone zawory itp... błahostka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T to fajny silnik dopóki wszystko jest z nim ok, więc bez VAG'a i najlepiej zlogowania dynamicznego za dużo nie dowiesz się.

Jak będziesz miał farta to kupisz, zrobisz jakieś duperele i będziesz latał. Jak nie to może pociągnąć po kieszeni wcale nie mniej niż 1.9TDI...

 

I nie demonizujmy tych 150KM, jedyny plus, że buda lekka, a tak to szału nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.