Skocz do zawartości

KzAK Santa Fe


Pers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Proszę o ocenę auta z linku 

 

http://otomoto.pl/oferta/hyundai-santa-fe-2-4benzyna-z-gazem-lpg-skora-klimatronik-bezwypadkowy-po-oplatach-ID6ycHAZ.html

 

Widzicie może jakiś feler lub macie jakieś porady ? Nie znam się totalnie na tej marce i na SUVach.

Auto dla Cioci - ma w tej chwili Santa Fe 2004 silnik 2,4 i mazde 626 która właśnie padła i idzie na złom , a że podoba się jej i fajnie się jeździ rozgląda się za następnym  SF (potrzebują 2 aut) 

 

Oglądała na fotkach i jest na TAK - ale wiadomo fotki a życie to rózna sprawa , ja też za bardzo nie wiem na co patrzeć - jako ,że autko z mojego miasta (a ciocia z Łodzi i na weekend wpada do nas w odwiedziny) to jutro podjadę obejrzeć do tego komisu co i jak . 

 

Na co szczególnie zwrócić uwagę ?

 

Dziękuję z góry za wszelką pomoc 

 

ps. może ma ktoś na sprzedaż godne uwagi Santa Fe  ? Widziałem kiedyś na giełdzie ,ale nie mogę teraz odnaleść ogłoszenia (z Częstochowy było) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. komis

2. magiczny przebieg

3. LPG i silnik, ktory moze stwarzac problemy ale nie musi.

 

W tym przypadku szczelam, ze ma przebieg x2. Generalnie nawet nie jechalbym obejrzec.

 

Mam nie całe 5minut drogi tam , przejadę się - poprosiła mnie ,żebym obejrzał. Rodzinie się nie odmawia ;) 

Też sceptycznie podchodzę do aut z komisów (opinie o kupowaniu w Zawierciu i okolicach powoli zaczynają przypominać te z Płocka,Gniezna ... ) 

poszperałem trochę , wychodzi na to ,że rdzy nie powinno być nigdzie jak nie bity , zwrócić uwagę na napędy i wycieki  ... 

czyli w sumie nie ma chyba newralgicznych miejsc jakiś na które szczególnie trzeba uwage zwrócić 

Co do przebiegu, to na dwoje babka wróżyła - na innym portalu to samo SF przebieg 1kkm więcej ,a data ogłoszenia wcześniejsza (i plus 200zł w cenie też więcej)

 

pożyjemy zobaczymy  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na co szczególnie zwrócić uwagę ?

 

 

 

 

 

 

Dokładnie sprawdz czy akcyza jest zapłacona, w tym aucie to 18%. Zobacz papiery z butli LPG bo z opisu wychodzi że wymieniana już w pl, i jakiej firmy jest ta instalacja bo znając życie to może być jakiś wynalazek którego nikt w polsce nie będzie chciał naprawiać i regulować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie patrz moze lepiej na Kia Sorento w benzynie V6?

Autko nie dla mnie , tylko dla Cioci ,która uparła się na SF właśnie ,mają już jedno i stwierdziła ,że chce takie samo - oglądała już z 8 sztuk , dzisiaj pod Wawe pojechali i tylko kase wydali niepotrzebnie na paliwo,bo taki szrot tam był - na weekend wpadają w odwiedziny i wypatrzyli na necie ,że przy okazji może uda się autko kupić ;) 

 

Dokładnie sprawdz czy akcyza jest zapłacona, w tym aucie to 18%. Zobacz papiery z butli LPG bo z opisu wychodzi że wymieniana już w pl, i jakiej firmy jest ta instalacja bo znając życie to może być jakiś wynalazek którego nikt w polsce nie będzie chciał naprawiać i regulować.

 

OK  :oki:

 

O tej butli bym nie pomyślał . Swoją drogą zaczyna mi coś śmierdzieć - butla w PL a auto nie zarejestrowane u nas jeszcze ?

Dzięki za hinty  :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O tej butli bym nie pomyślał . Swoją drogą zaczyna mi coś śmierdzieć - butla w PL a auto nie zarejestrowane u nas jeszcze ?

Dzięki za hinty  :piwko:

 

Bo nie przejdzie przeglądu z butlą bez polskiej homologacji, sprawdź jeszcze tak jak pisał ktoś wyżej co to za instalacja i od kiedy zamontowana bo jak dawno i nie dbał ktoś o prawidłowy serwis to też w jakimś stopniu obniża sprawność silnika. Ogólnie to w miarę dobre i trwałe samochody

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? Widziałem kiedyś na giełdzie ,ale nie mogę teraz odnaleść ogłoszenia (z Częstochowy było) 

 

swojego czasu chciałem sprzedać ale żona się do santka przekonała i jeździ sobie w najlepsze  :ok:  Co do ogłoszenia.... Na zdjęciach jak to zwykle bywa bardzo ładnie wygląda, trzeba sprawdzić miernikiem ( w santa fe jest koło 80 mikronów ), silnik fajny choć trochę głośny z lpg nie ma najmniejszych problemów. Warto wymienić rozrząd (1200 zł) i koło pasowe  (od strony koła absolutnie nie powinny dochodzić żadne niepokojące dźwięki jeśli tak jest to auto na lawetę, bo jak padnie to mamy remont silnika gwarantowany ). u mnie sprzęgło wymieniane było w serwisie przy 160 tyś więc albo już jest po wymianie albo lada moment Cię to czeka. To tak na szybko jak byś miał jeszcze jakieś wątpliwości to pisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No autko fajne nawet.dlatego ciotka chce 2gie.pozycja za kolkiem i widocznosc na plus.do tego na lodzkich drogach suv sie sprawdza.Obejrze jutro to z komisu i napisze co i jak.

Ps.poza tym kolem pasowym zwrocic szczegolnie uwage na cos jeszcze?

Check lista na dzis:

Rdza

Naped

Wycieki

Papiery.czyli akcyza i inne

Lpg

Kolo pasowe

Co do przebiegu :ta kierownica powinna tak sie blyszczec jak psu klejnoty?

Tap tap tap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał takie auto - pamiętam, że zawoziłem go do serwisu Hultaja, po synchronizatory I i II biegu (w serwisie mówili, że jak często wozi się na haku w tym aucie, to konstrukcja skrzyni z uwagi na zbyt delikatną skrzynię nie wytrzymuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko obejrzałem i tak jak pisaliście  :facepalm:

 

opony do wymiany 

przerysowany bok 

z zawiechą też coś nie bardzo (jakoś krzywo stał - może mi sie zdawało ...) 

tarcze zardzewiale jakby z rok niejeżdzony

auto tak ustawione ,że na ew jazdę próbna trza by kilka godzin czekać (mały plac i totalnie zastawione)

do tego nie widziałem obok kierownicy przełącznika do napędów ,więc tak jak piszecie chyba bez AWD

 

nawet nie gadałem z sprzedawcą , to co zobaczyłem zniechęciło mnie skutecznie  :(

 

ps. ciotka uparła się ,że nie chce diesla - dziękuję za propozycję na prv  :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.