Skocz do zawartości

Do wróżbitów BMW


prebek

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłeś cenę, nie samochód. Teraz poszukaj, gdzie tkwi druga rata za niego, bo ta w ogłoszeniu jest pierwszą.

Jeśli w dzwonie-weź kumatego lakiernika niech obejrzy i wtedy zadecydujesz, jeśli w przebiegu-jak dobrze zrobiony wał na cofce ciężko będzie Ci znaleźć, ale wielu po prostu podrabia tylko książki. Pamiętaj, że nic nie stoi na przeszkodzie, by ten samochód miał ponad 300 czy 400 tys faktycznego nalotu, w obecnych czasach, nie jest to żaden wyczyn w 4 lata.

Istnieje jeszcze opcja, że został przytargany z leasingu, na słupa bez Vatu, wtedy może być to najdotkliwszy wydatek dla Ciebie.

Oczywiście tematy pokroju zastawy bankowe/kradzieże również bym sprawdził, bo można się niemiło zdziwić, znajomego "czarnuchy" o 6 rano wyciągali z łóżka, po czym samochód spędził pół roku na parkingu policyjnym niszczejąc na maxa (opony, turbina, zarysowania), bo się okazało, że kupił kradzionego.

Przy niskiej cenie w 99.9% przypadków jest haczyk, głupcem sprzedający nie są, wiedzą co jelenia wabi-CENA, a dopiero potem jak problemy się zaczynają to płacz i kombinacje.

Sprawdzić kompleksowo gdzie się da i tyle, chyba, że masz inny stosunek do swoich pieniędzy, wtedy saszetka, umowa na szybko i masz bmw. Wariacji co może być nie halo jest sporo, czasami stricte techniczne, w stylu skrzynia, silnik umierające, a czasami to gorsze, czyli prawne.

 

Bardzo ładnie napisane :)

Daję 5  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" jest to samochód bezwypadkowy , nie miał kolizji z innymi samochodami"

:)

 

Biorąc pod uwagę, że ceny na mobile za ten model są w przedziale 17.000-35.000 euro,

sprzedający za wypucowanie auta z chęcią kilka procent chce przytulić, to teraz pytanie właśnie co i gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie zainteresowałam się marką BMW. Wcześniej pisałam z jakiego powodu :).

To auto to raczej typowa "mina". Cudów nie ma, nie ma głupich Niemców, nie ma okazji - co najwyżej przy zmianie właściciela że w rodzinie można przytulić fajne niezajeżdżone auto.. Podobne auta w niemieckich serwisach stoją od 19 tyś euro. U Turków 5-8 tyś taniej - tylko bez gwarancji wiarygodności opisu.

Nie można się łudzić że handlarz zrezygnuje z zysku i odda za darmo z dobrego serca - z powodu że tanio kupił.

Osobiście wystrzegała bym się takich "okazji". IMHO szkoda czasu żeby poświęcać czas, km, nerwy, aby to "cudo fotograficzne" obejrzeć dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wszystkie powyższe (wg mnie cena też podejrzana) ,to mam pytanie : siedziałeś i jeździłeś w takiej 5tce ? z tego co kojarzę masz e65 730d - może być dla Ciebie duży szok po przesiadce na auto o klase niżej i o słabszym silniku ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta 5 to nie dla mnie, 

 

mam jeszcze Volvo i też daje radę

 

sytuacja z tym BMW: auto z D zakupione 4 lata temu do PL i teraz sprzedaż w PL 

w poniedziałek będę znał wyniki rozmów

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za godzinę będę 2km od tego komisu, ale jest jakby zamknięty. W tygodniu niestety 10-17 wyklucza sprawdzenie. Jak jesteś w Łodzi, chcesz pożyczyć miernik lakieru to daj znać, podjedziesz i sam sprawdzisz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wszystkie powyższe (wg mnie cena też podejrzana) ,to mam pytanie : siedziałeś i jeździłeś w takiej 5tce ? z tego co kojarzę masz e65 730d - może być dla Ciebie duży szok po przesiadce na auto o klase niżej i o słabszym silniku ... 

 

Dla mnie szokiem była przesiadka z mojej E39 530d 2000 rok do kumpla F11 520d 2012 rok. Więcej plastiku, bardziej "głucho", głośniej, beznadziejny dźwięk silnika.

 

Na plus spalanie i skrzynia, IMO jak na 12 lat różnicy to niezbyt wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ostatni przeglad na kosmiczne 1100 pln (w matizie mialem wieksze rachunki z aso) celem uwiarygodnienia cofnietego licznika, auto ma z 70 tysiecy zdjete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ostatni przeglad na kosmiczne 1100 pln (w matizie mialem wieksze rachunki z aso) celem uwiarygodnienia cofnietego licznika, auto ma z 70 tysiecy zdjete

 

dokładnie, za 1100zł to on wymienił olej i filtr oleju. W mojej e91 (2010r, 2.0 d) zapłaciłem za olej + filtr 790zł, za filtr powietrza 450zł, i za filtr paliwa coś ponad 500zł, wiec w f11 za 1100zł to wymienił tylko olej i tylko po to aby była ciągłość serwisowa, nic wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, za 1100zł to on wymienił olej i filtr oleju. W mojej e91 (2010r, 2.0 d) zapłaciłem za olej + filtr 790zł, za filtr powietrza 450zł, i za filtr paliwa coś ponad 500zł, wiec w f11 za 1100zł to wymienił tylko olej i tylko po to aby była ciągłość serwisowa, nic wiecej.

Te ceny za filtry to z ASO?

Kosmos po prostu,w aftermarkecie o jedno zero mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, za 1100zł to on wymienił olej i filtr oleju. W mojej e91 (2010r, 2.0 d) zapłaciłem za olej + filtr 790zł, za filtr powietrza 450zł, i za filtr paliwa coś ponad 500zł, wiec w f11 za 1100zł to wymienił tylko olej i tylko po to aby była ciągłość serwisowa, nic wiecej.

450 za filtr powietrza?rozumiem ze bmw ale te 1000 pln za filtry to pewnie z 1-1.5% wartosci tego samochodu :)

jak bmw to tylko z pakietami serwisowymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ceny za filtry to z ASO?

Kosmos po prostu,w aftermarkecie o jedno zero mniej.

 

tak, ceny z aso z wymianą, początek grudnia 2015r.

 

Auto ma mały przebieg, serwisowany był zawsze w aso i stwierdziłem że bez sensu wydam pare złotych więcej ale dalej będzie serwisowany w aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może lepiej zrobić samemu pieczątkę?

 

Jakbym miał auto dla siebie na pare lat to w ogole bym olal pieczątki, ale zakładałem przykład ze auto idzie niedługo na sprzedaż to trzeba zrobić wpis przebiegu w ASO... (tylko trochę strach zostawiać auto w ASO i nie być na hali przy wykonywaniu usługi, obcym lepiej patrzeć na ręce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ceny za filtry to z ASO?

Kosmos po prostu,w aftermarkecie o jedno zero mniej.

 

tak, ceny z aso z wymianą, początek grudnia 2015r.

 

Auto ma mały przebieg, serwisowany był zawsze w aso i stwierdziłem że bez sensu wydam pare złotych więcej ale dalej będzie serwisowany w aso.

cena robi wrazenie.taki rozszerzony przeglad[z wymiana plynu hamulcowego,chlodniczego,przeglad klimy] da sie opedzic za srednia krajowa?[oczywiscie mysle o sredniej Polski B,nie z AK :hehe: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena robi wrazenie.taki rozszerzony przeglad[z wymiana plynu hamulcowego,chlodniczego,przeglad klimy] da sie opedzic za srednia krajowa?[oczywiscie mysle o sredniej Polski B,nie z AK :hehe: ]

 

Na serwisie sprawdzili również stan klocków i pan doradca serwisowy do mnie dzwonił czy wymieniać przy okazji czy zostawić, z tego co pamiętam to cena była w granicach 850zł czy coś takiego, odmówiłem. Po odbiorze auta sprawdziłem sobie w domu stan klocków i na moje oko spokojnie zostało  jeszcze 40 % klocków.....

Wiec "duży" przegląd pewnie kosztuje ok 3tyś :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie szokiem była przesiadka z mojej E39 530d 2000 rok do kumpla F11 520d 2012 rok. Więcej plastiku, bardziej "głucho", głośniej, beznadziejny dźwięk silnika.

 

Na plus spalanie i skrzynia, IMO jak na 12 lat różnicy to niezbyt wiele.

 

Bo powinieneś się przesiąśc do 530 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, za 1100zł to on wymienił olej i filtr oleju. W mojej e91 (2010r, 2.0 d) zapłaciłem za olej + filtr 790zł, za filtr powietrza 450zł, i za filtr paliwa coś ponad 500zł, wiec w f11 za 1100zł to wymienił tylko olej i tylko po to aby była ciągłość serwisowa, nic wiecej.

 

niekoniecznie - jak przywiózł swój olej i swoje mikrofiltry (kosztują w ASO kosmiczne pieniądze), to sama robocizna + filtr oleju i paliwa, są tanie - aż się zdziwiłem.

Jak z moją byłem w ASO, to zapłaciłem 800zł za maly przegląd - olej przywiozłem swój - z czego 400zł to był koszt przeglądu z filtrem oleju, jakimiś innymi pierdołami, a 400zl to koszt mikrofiltrów (filtrow przeciwpyłkowych ;])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym w ASO sam olej wymienił , pieczątka by była, a filtry już samemu... 45zł filtr + roboczogodzina 20zł u Mariusza ;]

 jak kupiłem forda który był serwisowany tylko w ASO to tez przy określonym przebiegu pojechałem na samą wymianę oleju do ASO(filtry sam wymieniłem)  żeby mieć  pieczatke to się nie zgodzili na podbicie jako kolejny przegląd. Powiedzieli ze sam olej to nie przegląd(niby racja) i nie mogą.  Poprosiłem żeby mi tylko poświadczyli ta wymianę z odnotowanym przebiegiem na wolnej stronie książki serwisiowej a w kolejnych latach olałem ten temat ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał auto dla siebie na pare lat to w ogole bym olal pieczątki, ale zakładałem przykład ze auto idzie niedługo na sprzedaż to trzeba zrobić wpis przebiegu w ASO... (tylko trochę strach zostawiać auto w ASO i nie być na hali przy wykonywaniu usługi, obcym lepiej patrzeć na ręce)

sprzedalem ostatnio auto 5 letnie, nówka funkiel, wychuchana... które ostatni serwis miało "u Mietka". sprzedałem to w 1,5 dnia (czyli 1 dnia rezerwacja, druga połowa - oględziny w warsztacie kupującego).

kilku Januszy jak się dowiedziało, że się pogniewałem na ASO (po tym jak zapłaciłem w 2014 roku za swiece i filtr kabinowy, które przy ostatnim przeglądzie okazały się nieruszane), to był to dla nich dealbreaker... bo książka niewypełniona... ale zdecydowana większość o dziwo była normalna :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim lub przedostatnim Motorze piszą, iż bmw 520 d ma dużą utratę wartości i pięciolatka wyceniaja na ok 70 tys zł. Cenę nowego określają na ok 200 tys zł.

za tyle to kupujesz 6-8 letniego GSa :) no za jakość się płaci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z jednej strony cena wydaje się zdecydowanie za niska - za tyle ciężko jest kupić przyzwoita F20 z tego rocznika a co dopiero F10. Z drugiej zaś strony może to tez wynikać z IMHO mało atrakcyjnej konfiguracji - brak automatu i te zupełnie podstawowe siedzenia z pewnością skreślają to auto w oczach wielu kupujących i być może tłumaczą dyskonto.

Motor 20d do normalnej jazdy jest wystarczający, nawet w aucie tej wielkości, natomiast po mieście nie będzie to IMO szczególnie przyjemna jazda - krótkie biegi wymuszają częste wachlowania a te skrzynie manualne niby są precyzyjne ale wymagają relatywnie sporej siły przy wrzucaniu biegów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bez przesady. jakie dyskonto?

auto które jako nowe kosztuje cennikowo 200k, po 5 latach (w przypadku wartości rezydualnej na poziomie alfa romeo) jest warte nadal jakieś 80 tysia. a tutaj mówimy o Wyznaczniku szacunku na dzielnicy, któremu daleko to tempa utraty wartości włoszki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedalem ostatnio auto 5 letnie, nówka funkiel, wychuchana... które ostatni serwis miało "u Mietka". sprzedałem to w 1,5 dnia (czyli 1 dnia rezerwacja, druga połowa - oględziny w warsztacie kupującego).

kilku Januszy jak się dowiedziało, że się pogniewałem na ASO (po tym jak zapłaciłem w 2014 roku za swiece i filtr kabinowy, które przy ostatnim przeglądzie okazały się nieruszane), to był to dla nich dealbreaker... bo książka niewypełniona... ale zdecydowana większość o dziwo była normalna :)

 

No i ja to popieram :ok: Kto mądry to nie patrzy czy są pieczątki z ASO :ok: , ale niektórzy tego oczekują... to zawsze jest na to sposób o którym wyżej pisaliśmy... wymiana oleju w ASO i pieczatka jest ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 jak kupiłem forda który był serwisowany tylko w ASO to tez przy określonym przebiegu pojechałem na samą wymianę oleju do ASO(filtry sam wymieniłem)  żeby mieć  pieczatke to się nie zgodzili na podbicie jako kolejny przegląd. Powiedzieli ze sam olej to nie przegląd(niby racja) i nie mogą.  Poprosiłem żeby mi tylko poświadczyli ta wymianę z odnotowanym przebiegiem na wolnej stronie książki serwisiowej a w kolejnych latach olałem ten temat ;)

 

Jak dobrze pamiętam to w insigni miałem w książce na początku duże przeglądy, a na końcu książki było miejsce do wybijania pieczątek z wymiany oleju itp :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie historyjki

 

autko nadal stoi (chyba) w komisie

 

miało jakiś "feler" o którym kupujący nie chciał mówić.

 

I nadal poszukuje autka, a mojej igiełki e65 kupić nie chce :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie historyjki

 

autko nadal stoi (chyba) w komisie

 

miało jakiś "feler" o którym kupujący nie chciał mówić.

 

I nadal poszukuje autka, a mojej igiełki e65 kupić nie chce :skromny:

feler to fakt, ze to współczesne BMW:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie - jak przywiózł swój olej i swoje mikrofiltry (kosztują w ASO kosmiczne pieniądze), to sama robocizna + filtr oleju i paliwa, są tanie - aż się zdziwiłem.

Jak z moją byłem w ASO, to zapłaciłem 800zł za maly przegląd - olej przywiozłem swój - z czego 400zł to był koszt przeglądu z filtrem oleju, jakimiś innymi pierdołami, a 400zl to koszt mikrofiltrów (filtrow przeciwpyłkowych ;])

 

Mi wycenili wymianę oleju wraz z filtrami i separatorem, filtrami powietrza, paliwa i klimatyzacji (z robocizną) na 2243 PLN. U swojego mechanika płacę 1400 PLN. Obie usługi z fakturą. Wziąłbym ASO, bo olej mogę przywieźć swój, ale za auto zastępcze zażądali 185 brutto. U mojego mam za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim lub przedostatnim Motorze piszą, iż bmw 520 d ma dużą utratę wartości i pięciolatka wyceniaja na ok 70 tys zł. Cenę nowego określają na ok 200 tys zł.

 

Kolega sprzedaje, kupiona w BMW Premium Selection.

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-odstapie-leasing-70000-bmw-520-x-drive-mpakiet-ID6ycM9l.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.