Skocz do zawartości

Focus 2011r 1.6 TDCI 95 KM


KOZODOJ

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy są jakieś znane poważne ułomności tego silnika? Znajomy się napalił na całkiem ładnego poleasingowca i pytał, czy czasem czegoś ciekawego o tym modelu nie wiem.

Plus czy jest jakaś rezerwa, żeby go podrasować tak ze 30 KM - to już moja idea, jemu wydaje się nie zależy, wg mnie to będzie uciążliwe i za chwilę zacznie się tym interesować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZTCW akurat te silniki (8V) nie maja problemów z sitkiem, za to wszystkie mają DPFa. Przy oglądaniu zwróć uwagę na wibracje karoserii, podobno czasem są drażniące. Wersja 95KM jest sprzętowo identyczna że 115-tka, koledzy z forum Forda maja opanowane wygrywanie softu od 115-tek do 95, a i na mocniejszą wersje softu możesz się zalapac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZTCW akurat te silniki (8V) nie maja problemów z sitkiem, za to wszystkie mają DPFa. Przy oglądaniu zwróć uwagę na wibracje karoserii, podobno czasem są drażniące. Wersja 95KM jest sprzętowo identyczna że 115-tka, koledzy z forum Forda maja opanowane wygrywanie softu od 115-tek do 95, a i na mocniejszą wersje softu możesz się zalapac.

tym sitkiem to jest temat jakiś niedopowiedziany, jedni o tym piszą inni nie. Ale warto to sprawdzić zaraz po zakupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za informacje. Wszystko skwapliwie przekazuję. :)

 

A tam żarówkę itp. pierdoły da się już samodzielnie zmienić, czy serwis lub odkręcanie kółek?

bez przesady, to całkiem proste auto jest, miejscami nawet prymitywne. Zawiecha praktycznie taka sama jak w Focusie MK2, ceny części są niskie, nie bez powodu to ulubione auto flotowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to chyba w Focusie MK2 nie dało się przynajmniej jednej żarówki wymienić bez zdejmowania zderzaka lub koła?

Swoją drogą to nie wiem jak oni to osiągnęli, bo np. w Mondeo MK3, które od 6 lat ujeżdżam, wyjmuje się reflektor i można go nawet wziąć do domu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to chyba w Focusie MK2 nie dało się przynajmniej jednej żarówki wymienić bez zdejmowania zderzaka lub koła?

Swoją drogą to nie wiem jak oni to osiągnęli, bo np. w Mondeo MK3, które od 6 lat ujeżdżam, wyjmuje się reflektor i można go nawet wziąć do domu. ;)

Dało, dało - dokładnie tak samo jest w mkII, przynajmniej poliftowym, jedna śrubka i całą lampę można wyjąć :ok:

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dało, dało - dokładnie tak samo jest w mkII, przynajmniej poliftowym, jedna śrubka i całą lampę można wyjąć :ok:

Pozdr.

w mk3 trzeba wykręcić 2 śrubki do wyjęcia lampy, sama lampa też jest fajnie pomyślana, kostka elektryczna jest jednocześnie sprężyną trzymającą żarówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Jak padnie to wyrwę obie z tych lamp i wstawię coś normalnego, w stylu WY21W. :)

 

Akcja śmierdząca drutem... te żarówki za jakiś czas stanieją i będą w aftermarkecie.. IMO nie ma sensu przerabiać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbki już rozpoczęte. Żeby odkręcić trzecią śrubę trzymającą tylną boczną lampę, mocno schowaną, trzeba normalnie rozebrać cały tylny boczek bagażnika (poczynając od góry od osłony tylnych słupków). Ja zaś wczoraj wywierciłem w plastikowych boczkach otwory otwornicą, którą miałem od instalacji czujników parkowania w Scenicu. Otwory te zrobiłem na wysokości tych trzecich śrub. Kupiłem też gumowe zaślepki o takiej średnicy. Teraz mam dobry dostęp i w miarę łatwo mogę wyjąć tylną boczną lampę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to chyba w Focusie MK2 nie dało się przynajmniej jednej żarówki wymienić bez zdejmowania zderzaka lub koła?

Swoją drogą to nie wiem jak oni to osiągnęli, bo np. w Mondeo MK3, które od 6 lat ujeżdżam, wyjmuje się reflektor i można go nawet wziąć do domu. ;)

 

To w megane taki serwis. Foki MKII z przodu na jednej śrubie i 2 zatrzaski a z tyłu to nie wiem, bo dalej wszystko fabryka. MK III jest chyba właśnie bardzo podobny w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ZTCW akurat te silniki (8V) nie maja problemów z sitkiem, za to wszystkie mają DPFa. Przy oglądaniu zwróć uwagę na wibracje karoserii, podobno czasem są drażniące. Wersja 95KM jest sprzętowo identyczna że 115-tka, koledzy z forum Forda maja opanowane wygrywanie softu od 115-tek do 95, a i na mocniejszą wersje softu możesz się zalapac.

nie chciałbym mieszać, ale 115 ma zmienną geometrię turbo :oki:  a 95 niestety nie, co nie oznacza, że nie można zapakować virusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym sitkiem to jest temat jakiś niedopowiedziany, jedni o tym piszą inni nie. Ale warto to sprawdzić zaraz po zakupie

śrubka z sitkiem miała modernizację około 2008r., więc w MK3 na pewno jest nowa śruba z wkładem plastikowym przez cały otwór śrubki, gdyby nie - koszt śrubki 26 pln i doliczyć należy chyba 12 pln na uszczelkę wydechu - aby tę śrubę zmienić należy wymontować katalizator niestety :ogien:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbym mieszać, ale 115 ma zmienną geometrię turbo :oki: a 95 niestety nie, co nie oznacza, że nie można zapakować virusa.

Nie prawda z tym turbo. Chłopaki z forum Forda wygrywają bezpośrednio program od 115-stek do 95-tek i chodzą bez problemu, a gdyby turbo było inaczej zbudowane to byłyby problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda z tym turbo. Chłopaki z forum Forda wygrywają bezpośrednio program od 115-stek do 95-tek i chodzą bez problemu, a gdyby turbo było inaczej zbudowane to byłyby problemy.

racja, mea culpa.

W obu wersjach jest turbo ze zmienna geometrią, różnice są tylko programowe, więc brać i czipować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, auto już ponad tydzień jeździ. Poza przejściowymi problemami z akumulatorem (sprzedawca wymienił) sprawuje się ponoć nieźle. Jeszcze nie oglądałem, bo w zeszłym tygodniu dopadła mnie "grypa", ale troszkę zazdroszczę spalania, bo mój benzynowy Mondeo pali prawie 2x więcej na autostradzie... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.