Skocz do zawartości

kzak nowy bądź używany do 30 tys zl


Rekomendowane odpowiedzi

W okolicy maja obecny focus pewnie pójdzie na sprzedaż i czymś trzeba będzie go zastąpić. Rozważam albo leasing auta na 3 lata i zwrot do dilera albo auto używane za ok 30 tys zł po czym kolejna zmianę za niewielki okres czasu.

Opcja 1.

Bmw 318i,

Audi A3,

Octavia RS,

Opcja 2.

1. Renault Laguna,

2. Ford Mondeo,

3. Seat Exeo.

4. Ford Focus kombi.

W przypadku aut używanych w grę wchodzą tylko silniki benzynowe z mocą min. 140 km.

Co byście z tego grona polecali i czy ktoś z Was przerabial leasing z niską ratą po czym zwrot samochodu? Najbardziej skłaniam się ku bmw 318i. Koszt netto tego leasingu wyniesie niecałe 40 tys zł. Przy czym przeglądy w cenie no i gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrot auta niekoniecznie ma sens.

 

Nowe z długą gwarancją fabryczną = policzalne koszta obsługi.

Czyli przeglądy co 30kkm/2 lata. 600-1200 zł za przegląd i tyle.

Ubezpieczenia na nowe są zazwyczaj w pakietach, ok. 2000 zł/rok.

 

 

Napisz coś więcej o warunkach tego leasingu co masz na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi perfect lease, a w bmw to oferta jakaś specjalna. Ta 318 by wychodziła ok 1100 zł netto.

Przy niskiej opłacie miesięcznej ma sens, bo wykup będzie wysoki.

 

I to sa juz calkowite koszty?

O ile dobrze kojarze to w Audi Perfect Lease ubezpieczenie potrafilo kosztowac fortune przy najnizszych opcjach.

Jak to mowia, nie ma nic za darmo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to sa juz calkowite koszty?

O ile dobrze kojarze to w Audi Perfect Lease ubezpieczenie potrafilo kosztowac fortune przy najnizszych opcjach.

Jak to mowia, nie ma nic za darmo ;]

Splacasz utrate wartosci. W praktyce po 3-4 latach oddajesz samochod i nic nie masz. Mozesz znow wplacic jakas czesc i utrate wartosci splacasz.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujekcybul, poniekąd masz rację, ale dajmy na to kupujemy dobrze wyposażony kompakt za 70-80 tys w leasingu. Po trzecie latach ile to będzie warte? 40/50 zamiast 70/80 tys zl? Czyli także tracimy, a w cenie zwykłych kopalnie przeważnie jest gwarancja dwa lata i za serwis trzeba płacić. Fakt, że w dłuższej perspektywie zostajemy z autem, a w przypadku leasingu z niskimi ratami z wspomnieniami i spokojem głowy.

Dlatego jako alternatywę biorę pod uwagę auto używane za ok 30 tys zł, bądź trochę więcej.

Z używanych jeszcze biorę pod uwagę e91 benz. Tylko, że używane są, co do zasady, bez gwarancji. Nie chodzi tylko o przewidywalność finansowa, ale także o możliwość polega nie na aucie każdego dnia z racji wykonywanej pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uzywanych co powiecie o lagunie 2.0 benz? Podoba mi się tez mondeo 1.6 ecoboost. A4b7 wygląda już bardzo starawo. Jeszcze honda civic mi się podoba.

 

Laguna 2.0 lub 2.0T to IMHO bardzo dobra propozycja, niestety strasznie tego malo na rynku.

Mondeo 1.6 Ecoboost za 30kPLN to raczej mozesz zapomniec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 czy też 10 tys dopłaty nie stanowi problemu :)

znalazłem tez kilka audi a4 b8 w ofercie select plus i na nie czasami jest 3 lata gwarancji producenta, wiec tez ciekawa opcja.

Kupował ktoś z Was auto w sieci komisów AAA?

Ktoś z Was przerabial temat tych leasingow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicy maja obecny focus pewnie pójdzie na sprzedaż i czymś trzeba będzie go zastąpić. Rozważam albo leasing auta na 3 lata i zwrot do dilera albo auto używane za ok 30 tys zł po czym kolejna zmianę za niewielki okres czasu.

Opcja 1.

Bmw 318i,

Audi A3,

Octavia RS,

 

 

BMW i 3 cylindry? ja pierdziele swiat sie konczy.Dla mnie minimum to R6 i takiego czegos szukaj w starszych rocznikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujekcybul, poniekąd masz rację, ale dajmy na to kupujemy dobrze wyposażony kompakt za 70-80 tys w leasingu. Po trzecie latach ile to będzie warte? 40/50 zamiast 70/80 tys zl? Czyli także tracimy, a w cenie zwykłych kopalnie przeważnie jest gwarancja dwa lata i za serwis trzeba płacić. Fakt, że w dłuższej perspektywie zostajemy z autem, a w przypadku leasingu z niskimi ratami z wspomnieniami i spokojem głowy.

Dlatego jako alternatywę biorę pod uwagę auto używane za ok 30 tys zł, bądź trochę więcej.

Z używanych jeszcze biorę pod uwagę e91 benz. Tylko, że używane są, co do zasady, bez gwarancji. Nie chodzi tylko o przewidywalność finansowa, ale także o możliwość polega nie na aucie każdego dnia z racji wykonywanej pracy...

Przy zalozeniu, ze bierzesz podstawowa wersje i wymieniasz co trzy lata jak najbardziej. Ale czasem wypadnie jakis wydatek i co? Sprzedajac samemu mozna sprzedac drozej. 3 -4 letnie auta po leasingu od os prywatnej sprzedaja sie jak cieple buleczki. Poza tym mozna zostawic dla zony, dziecka i pojezdzi jeszcze z dwa lata. Biorac dajmy na to Mercesesa A klasa ciut mocniejszy silnik pare dodatkow i robi sie rata 1,6k miesiecznie + wplata wlasna i oddajesz samochod. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wypadku audi a3 nie ma płaty własnej, tak samo jak i w bmw 318i.

Ktoś to wszystko kalkulowal?

 

Ty powinieneś w każdym bądź razie ;)

Ja bym się poświęcił ale zakładam, że chcą na tym dobrze zarobić, więc uznałem, że szkoda mojej energii.

 

Natomiast mogę dla porównania podać Ci, że za Fabię RS wyszło mi ok. 1100 zł brutto miesięcznie, koszt utrzymania bez paliwa.

Po 3 latach.

 

EDIT: Edytowałem kwotę, bo wkradł się błąd, wcale nie mały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie to Audi i daj znać co i jak.

 

Minusy jakie widzę na szybko:

1. w racie leasingu, którą proponują, jest już zawarte ubezpieczenie? (bo to spory koszt?

2. cena z cennika czy negocjowalna?

 

Daj znać jaką propozycję dostałeś, to przeanalizujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdź dokładnie to Audi i daj znać co i jak.

 

Minusy jakie widzę na szybko:

1. w racie leasingu, którą proponują, jest już zawarte ubezpieczenie? (bo to spory koszt?

2. cena z cennika czy negocjowalna?

 

Daj znać jaką propozycję dostałeś, to przeanalizujemy.

Ubezpieczenie osobno i nie można negocjować ceny w żaden sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E60 za duże, b7 juz stare, c6 za duże. E90 bardzo pasuje, ake podobno silniki lipne?

 

Bardzo lipne 4 cylindrowce. V6 pewnie daje rade :)

 

Co do używek - powiem szczerze cieżko coś kupić za te cenę. Ja wkońcu zdecydowąłem się na Crome ale mi nie przeszkadzał Diesel.

 

 

Może C5 2.0 Benzyne byś znalazł za tę kwotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś sugestie co jeszcze było warte zobaczenia za ok 30 tys zł? Mazda 6 tez się spodobała

 

Swoją aktualnie sprzedaję za okolice 30tys. Szczegóły jeśli byłbyś ciekaw co to za auto, jak i samą opinie o marce - daj znać na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj miałem okazję pojeździć mondeo 2.0 tdci e wersji tytanium. Jeżeli chodzi o jakość, niewiele różni się od focusa 2. Na pewno jest lepiej wyciszony, ale szału nie robi ten samochód.

Do grona dołącza A4 b7. W przypadku b8, które wersje silnikowe są juz ok?

Chcę aby auto miało przynajmniej taka jakość jak często przeze mnie chwalony golf 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.