Skocz do zawartości

Różne dane adresowe w DO i PJ


rostex

Rekomendowane odpowiedzi

Czy obecnie grozi jakaś kara dla kierowcy, który w dowodzie osobistym i prawie jazdy ma różne adresy zameldowania, w sensie aktualny adres jest w DO a nieaktualny w PJ?

PJ wydaje organ właściwy ze względu na miejsce zamieszkania, nie zameldowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres w DO może być już nieaktualny. Teraz jeśli zmienisz adres zameldowania nie wymieniają Tobie dowodu... a to dlatego, że nowe DO tego adresu nie mają i DO w tej chwili nie potwierdza już adresu. Z kilkoma takimi dokumentami się już spotkałem, w tym mojej żony. W urzędzie dowiedziała się, że zmiana adresu nie wymusza zmiany DO, a jeśli chce nowy to stary musi "zgubić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy obecnie grozi jakaś kara dla kierowcy, który w dowodzie osobistym i prawie jazdy ma różne adresy zameldowania, w sensie aktualny adres jest w DO a nieaktualny w PJ? 

 

W nowych dowodach osobistych już nie ma adresu

Powiedzmy że dowód rejestracyjny na adres rodziców i tablice z tamtego rejonu

Prawo Jazdy zagraniczne  ;] oczywiście z baaaardzo dalekim adresem.

 

U mnie w okolicy mam kontrole na dmuchanie przynajmniej raz na dwa tygodnie. Dokumenty sprawdzają co chwile i od dwóch lat ani słowa nic nam nie powiedzieli że ich "coś boli".

 

A i w tym wariancie nie dostajesz punktów ale mandaty są tylko gotówkowe  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez weekend machnęli ustawę i znieśli ? Bo jeszcze niedawno mówili że zostaje: http://di.com.pl/nowy-rzad-nie-zniesie-obowiazku-meldunkowego-53802

 

Niezgodność danych nie jest podstawą do zatrzymania PJ.

ok, nie wiedziałem, ze obowiązek jest nadal.

ale co do niezgodności danych- ja miałem taką sytuację. nie chciałem przyjąć mandatu, bo uznałem, ze w jednym dokumencie jest adres właściwy, a wtedy Policjant, ze zatrzymuje mi prawko, bo on nie wie, który to dokument jest właściwy, i nie wie, który podać w protokole do sądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jak mam nieaktualne od września nazwisko w dowodzie rejestracyjnym... ? Czekam aż się przegląd skończy, bo mi się i tak skończyło miejsce w dowodzie. Poza tym zmiana nazwiska w dowodzie rejestracyjnym w WK w Ostrowcu Świętokrzyskim jest znacznie trudniejsza, niż przerejestrowanie samochodu w Bydgoszczy, więc po prostu przerejestruję... a niby to jeden kraj jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.