Skocz do zawartości

Oleje SORT, ktoś może miał okazję używać tej marki?


Muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Tu jakiś mocno dyskusyjny filmik:

 

Kolor też widać. W zasadzie kolor to może być różny, Royal Purple jest fioletowy na przykład. :ok:

 

Mógłbym wziąć do testów tą oliwę w sumie ;] znasz ceny tego? Np. 5W40.

 

 

A ten test znam, z filmu, z opowiadan ludzi ktorzy byli na prezentacjach itd....

 

No nic, mleko rozlane, olej w motorze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku do firmy prezes sprowadzil sort jako panaceum na wszystkie problemy z ciagle znikajacym olejem. Zeby nie bylo piszę o firmie w ktorej w ruchu ciaglym zmianowym pracujemy 2 ladowarkami kolowymi 3 koparkami przeladowczymi i 10 ciagnikow siodlowych. Maszyny nie stygna

Mowa o sort 15w40 zielony. Nasluchal sie o mega wlasciwosciach czyszczacych i smarujacych tego oleju. Naogladal sie filmow jak to standardowe oleje zapychaja filtry a sort przy dwukrotnie wiekszym interwale wymian wrecz uzdrawia silnik. Ladowarka ktora akurat ja jezdzilem po zalaniu tym olejem i zwiekszeniu interwalu do ponad 500mtg wytrzymal jedynie 420 mtg. Silnik zatarty na dwoch cylindrach. Do tego niemilosiernie duza ilosc gluta wszedzie gdzie sie dalo. Pod pokrywa klawiatury byl jak smalec. Czyszczenie odbywalo sie szpatułką. Ok 2 tyg pozniej to samo stalo sie z silnikiem w volvo fh. Po tych akcjach natychmiastowa wymiana w reszcie sprzetu na poprzedni olej bp 15w40. Obnizenie interwalu do max 300mtg. W miedzyczasie dwie wymiany filtrow po 50 i 100h.

Nie wiem jak ten 5w40 bedzie sie spisywal, ale prezes do tej pory nie chce rozmawiac na temat sorta.

Proszę was piszcie co i jak.sam jestem ciekaw jak skoncza sie wasze testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj znać jak się sprawuje :)

Napisałem do nich, może udostępnią jakieś karty :ok:

 

 

Dam znać, kwestie spalania pominę, gdyż po ostatnich zmianach nie będę w stanie określić co i w jakim stopniu przyczyniło się do jego spadku :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że do kompletu nie ma kart msds, ciekawe co w składzie jest.

A tak to ten 5W30 jakiś super nie jest, parametry ma dobre, ale podobne mają bardziej dostępne oleje np. Motul 8100 X-Clean. :ok: W każdym razie silnik raczej od niego nie padnie jak było tu wspomniane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dzień dobry.

Panowie, możemy dyskutować odnośnie jakości olejów silnikowych, jednak ustalmy jedno.

Nie ma takiej możliwości że stosowanie naszych olejów powoduje uszkodzenia, czy wręcz zniszczenie silników.

Jak większość producentów, również i my spotkaliśmy się z próbami podrobienia naszych produktów.

Zakładamy że wspomniana wyżej sytuacja dotyczy właśnie jakiejś próby wprowadzenia tego do obrotu.

Nie ominęły nas również zawirowania dotyczące sieci dystrybucji.
Żeby doprecyzować kwestie formalne.
Aktualnie podmiotem odpowiedzialnym za import i dystrybucję produktów SORT w Polsce jest:
PHU Sebastian Pawlik
ul. Lwowska 24a
27-600 Sandomierz

Oficjalna strona www: https://www.sortoil.com/pl/
Oficjalny profil FB: https://www.facebook.com/sortpolska/

Oryginalne, wysokiej jakości oleje SORT, są dostępne wyłącznie u naszych autoryzowanych dystrybutorów regionalnych, w autoryzowanych sklepach i warsztatach.
W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt celem potwierdzenia autoryzacji sprzedawcy.

Zainteresowanych naszą ofertą produktową zapraszamy do kontaktu pod adresem email: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
3 godziny temu, tomekzwro napisał:

Historia jest prosta jak drut. 40 lat mam warsztat i nikt mnie nie wkręci. Kiedyś miała ten olej jakaś firma z Kielc i na początku było dobrze.
Potem zaczęli wymyślać jakieś bajki i mi przywieźli inny olej też zielony, niby że to to samo. Tylko że silniki wcale tak samo nie pracowały.
Ja się nie dałem wkręcić, ale wiem że na tej podróbie to po kraju pare silników padło. 
Teraz ma tego prawdziwego jakaś inna firma. Znalazłem przez internet. 
Wysłali mi kurierem i jest ok. Ten prawdziwy hiszpański polecam, bo jest mega dobry.

I się specjalnie zarejestrowałeś na forum, żeby nam to oznajmić  ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomekzwro napisał:

Historia jest prosta jak drut. 40 lat mam warsztat i nikt mnie nie wkręci. Kiedyś miała ten olej jakaś firma z Kielc i na początku było dobrze.
Potem zaczęli wymyślać jakieś bajki i mi przywieźli inny olej też zielony, niby że to to samo. Tylko że silniki wcale tak samo nie pracowały.
Ja się nie dałem wkręcić, ale wiem że na tej podróbie to po kraju pare silników padło. 
Teraz ma tego prawdziwego jakaś inna firma. Znalazłem przez internet. 
Wysłali mi kurierem i jest ok. Ten prawdziwy hiszpański polecam, bo jest mega dobry.

Proponuję subtelny ale wciąż stanowczy BAN ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Danielpoz. napisał:

Ten cały Sort to aż taka znana i ceniona marka żeby ją podrabiac? 

 

U nas aż tak znana raczej nie jest, myślę że pod względem popularności wśród niszowych marek, ustąpiłaby miejsca np. Repsolowi czy Rock Oil.

 

Ale może ktoś to podrobił i coś się działo, z zielonym olejem silnikowym to mi się tylko Bizol kojarzy :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
U nas aż tak znana raczej nie jest, myślę że pod względem popularności wśród niszowych marek, ustąpiłaby miejsca np. Repsolowi czy Rock Oil.
 
Ale może ktoś to podrobił i coś się działo, z zielonym olejem silnikowym to mi się tylko Bizol kojarzy :hmm:
Ford jeszcze całkiem niedawno sprzedawał zielony olej formula f.

Wysłane z mojego moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.