Skocz do zawartości

Fiat Croma 1,8 140 km kod silnika 939A4000


kubus1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,zachorowałem na Cromę i jest dylemat benzyna czy ON .Za ON  ( myślę o 1,9  8V  120 KM ) przemawia dynamika , cena paliwa , przeciw DPF ,dwumasa , turbina . Benzyna czy silnik  1,8 wystarczy do normalnego poruszania się po drogach ( obecnie mam Xsarę Picasso  2003 ,1,8 i 116 Km i to mi wystarcza ) .Proszę o informacje na temat silnika 1,8 140 km 939A4000 , czy ma zmienne fazy rozrządu , czytałem coś o konieczności regulacji zaworów - ale nie jestem pewny czy była mowa o tym silniku , czy silnik 1,8 nadaje się do zagazowania . I na koniec czy ktoś z szanownego grona mieszka może w pobliżu Piotrkowa Kujawskiego i mógłby rzucić okiem na to autko   http://otomoto.pl/oferta/fiat-croma-top-stan-z-nieniec-idealny-100-bezwypadkowy-po-oplatach-2komp-kol-ID6yhpgl.html     . Pozdrawiam Sławek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.8 140KM nie jedzie, ciężko tym wyprzedzić ciężarówkę, miałem "przyjemność" jechać tym autem w trasie, dziękuje bardzo....

 

Do do 1,9 120KM to jest to bezpieczniejsza wersja niż 150KM, i jakoś to już jedzie, nadal bez szału ale do normalnego poruszania wystarczy.

 

Popraw link do ogłoszenia  bo jest zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.8 140KM nie jedzie, ciężko tym wyprzedzić ciężarówkę, miałem "przyjemność" jechać tym autem w trasie, dziękuje bardzo....

 

Do do 1,9 120KM to jest to bezpieczniejsza wersja niż 150KM, i jakoś to już jedzie, nadal bez szału ale do normalnego poruszania wystarczy.

 

Popraw link do ogłoszenia  bo jest zły.

 

Ze 150KM zrobić bezpieczną wersję kosztuje około 500zł.

Trochę ludzie nad wyrost boją się tych klap w 150KM jak można je właśnie za około 500zł usunąć i wersja 150KM jest równie bezpieczna jak 120KM, a ma 30KM i 40 NM więcej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,zachorowałem na Cromę i jest dylemat benzyna czy ON .Za ON  ( myślę o 1,9  8V  120 KM ) przemawia dynamika , cena paliwa , przeciw DPF ,dwumasa , turbina . Benzyna czy silnik  1,8 wystarczy do normalnego poruszania się po drogach ( obecnie mam Xsarę Picasso  2003 ,1,8 i 116 Km i to mi wystarcza ) .Proszę o informacje na temat silnika 1,8 140 km 939A4000 , czy ma zmienne fazy rozrządu , czytałem coś o konieczności regulacji zaworów - ale nie jestem pewny czy była mowa o tym silniku , czy silnik 1,8 nadaje się do zagazowania . I na koniec czy ktoś z szanownego grona mieszka może w pobliżu Piotrkowa Kujawskiego i mógłby rzucić okiem na to autko   http://otomoto.pl/oferta/fiat-croma-top-stan-z-nieniec-idealny-100-bezwypadkowy-po-oplatach-2komp-kol-ID6yhpgl.html     . Pozdrawiam Sławek .

Witaj,

 

Akurat mam 120KM i demonizowanie, ze to nie jedzie to mocna przesada.

No chyba, ze ktos ma ego tak rozbuchane, ze zawsze pierwszy byc musi:)

Mam auto od 4 lat, przebieg ori 196 tys, mam DPF-a, fakt nalezy wiedziec jak to dziala i raz w miesiacu rzucic okiem w FESie

Spalanie ujdzie trasa 5,2, miasto 7-7,4, ale jak mialbym wybrac "pewny" przebieg i jakis DYNAMIC/EMOTION w benzynie to bralbym benzyne i pakowal LPG w pewnym warsztacie i na dobrych skladowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.8 140KM nie jedzie, ciężko tym wyprzedzić ciężarówkę, miałem "przyjemność" jechać tym autem w trasie, dziękuje bardzo....

 

Do do 1,9 120KM to jest to bezpieczniejsza wersja niż 150KM, i jakoś to już jedzie, nadal bez szału ale do normalnego poruszania wystarczy.

 

Popraw link do ogłoszenia  bo jest zły.

Poprawiam LINK http://otomoto.pl/oferta/fiat-croma-top-stan-z-nieniec-idealny-100-bezwypadkowy-po-oplatach-2komp-kol-ID6yhpgl.html. Dziękuję za podpowiedzi .Życzę spokojnej jazdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jak mialbym wybrac "pewny" przebieg i jakis DYNAMIC/EMOTION w benzynie to bralbym benzyne i pakowal LPG w pewnym warsztacie

 

Oczywiście pamiętając, ze 1.8 nie ma hydraulicznej regulacji luzow zaworowych, co oznacza ze trzeba je co jakis czas kontrolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bralbym odrazu, zwlaszcza ze z LPG,dobrze abys dopytal co to za sekwencja i czy serwisuje sie w polsce.

Dziwnie ze LPG wsadzili i tylko 118 tkm najechane.

Auto ladne, cena rozsadna jesli nie bylo malowane i naciagane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bralbym odrazu, zwlaszcza ze z LPG,dobrze abys dopytal co to za sekwencja i czy serwisuje sie w polsce.

Dziwnie ze LPG wsadzili i tylko 118 tkm najechane.

Auto ladne, cena rozsadna jesli nie bylo malowane i naciagane.

 Większość aut sprowadzanych ma jakieś 120 tkm najechane :facepalm: . Ale może to jest jakies inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sprawdziłem historię auta po vin, i niestety brak historii, jedynie co wpadło mi w oko to to że I rejestracja była w listopadzie 2008, a nie w grudniu, auto na rynek niemiecki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem historię auta po vin, i niestety brak historii, jedynie co wpadło mi w oko to to że I rejestracja była w listopadzie 2008, a nie w grudniu, auto na rynek niemiecki.

Dziwne, ze sladu nie ma.

jak kupowalem moja z wloch, to ASO Fiata weszlo, polookalo ale okazalo sie ze:

-w historii sa tylko dzialania "gwarancyjne", a to wymiana uszczelki drzwi, a to wymiana dywanika, a to naprawa linki itp

Natomiast brak info o dzialaniach serwisowych jak wymiana ojelu, sprzegla, turbiny i co tam jeszcze. Tylko pieczatka w ksiazce o wymianie oleju.

Dziwi mnie to, no ale moze  makarony tak maja.

Natomiast jako, ze moje auto w dniu zakupu bylo jeszcze na gwarancji 3 miesiace (3 letni byla) to z wydruku dzialan wyszlo, ze srednioroczny przebieg to ok 45 tkm, wiec w niecale trzy lata mialo 132 tkm najechane. I taki byl stan licznika.

Dzis 197 i powoli rosnie.

Usterek poza lozyskami w skrzymi M32 brak.

We wroclawiu LPG 1,51zł :) co za czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w historii będą tylko naprawy gwarancyjne :ok:

 

a u mnie lpg: 1.89 jak dobrze dzisiaj widziałem :no:

ON: 3.80

95: 4.09

To ja na szelu ON po 3,63 pod korek. Na tesco 3,55 bylo.

GAZ to na LUKOILu 1,51  bo inne to 1,79-1,89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam,

 

Panowie w zwiazku z tym iz powoli zaczynam myslec nad 2 autem to mam pytanko

 

Jakie opcje Cromy brac pod uwage :

 

1.8 16 V

 

2.2 16 V

 

1.9 JTD

 

Z tego co widze to nie ma zbyt wiele tych autek w NL z silnikami 1.9 JTD a jak sa to przebiegi pond 300 K km .

 

Ile pali croma w benzynie z manualna skrzynia biegow w miescie ?

 

Czy ten model ma jakies typowe usterki jak np w Bravo lozyska w skrzyni biegow itp

 

Celuje w rocznik 2008-2010 , przebieg ok 150-200 K km - ile PLN trzeba liczyc za Crome z rak prywatnych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie w zwiazku z tym iz powoli zaczynam myslec nad 2 autem to mam pytanko

 

Jakie opcje Cromy brac pod uwage :

 

1.8 16 V

 

2.2 16 V

 

1.9 JTD

 

Z tego co widze to nie ma zbyt wiele tych autek w NL z silnikami 1.9 JTD a jak sa to przebiegi pond 300 K km .

 

Ile pali croma w benzynie z manualna skrzynia biegow w miescie ?

 

Czy ten model ma jakies typowe usterki jak np w Bravo lozyska w skrzyni biegow itp

 

Celuje w rocznik 2008-2010 , przebieg ok 150-200 K km - ile PLN trzeba liczyc za Crome z rak prywatnych ?

 

Polecam 1.9 jtd 16v. Wywaliłem klapy wirowe za około 500 zł (razem z wymianą) i w tym momencie to tak samo awaryjny silnik jak 1.9 8v, tyle że mocniejszy  ;] . Z kolei benzynowy 1.8 na testach przed zakupem nie wypadł za dobrze, może to kwestia egzemplarza, nie wiem, sam pojedź i sprawdź, bo każdemu różnie pasuje. 

Ile pali Croma... hmm.... można powiedzieć, że ile wlejesz, tyle spali. Moja pali w mieście od 8.5 do 11 w zależności jak cisnę, ale mnie to generalnie gila ile samochód pali. Croma to nie jest samochód do miasta, trzeba to sobie powiedzieć wyraźnie, chociaż pewnie są i tacy, co powiedzą coś zupełnie innego. 

W porównaniu np. do Avensis 2.0 125KM skrzynia w Cromie jest gorzej zestopniowana, na jedynce i dwójce Avensis ucieka do przodu, mimo iż mocy i momentu ma dużo mniej. Na trójce to już jest ogień w szopie i Avensis zostaje, ale pod względem akurat skrzyni biegów to Avensis podoba mi się bardziej. Tym bardziej, że skrzynia M32 niestety ma tą samą przypadłość co w Bravo, bo to ta sama skrzynia. 

Mi brakuje w tym aucie schowków, z miłą chęcią dodałbym kilka koni, ale nie wiem co na to powie skrzynia M32, nie można mieć wszystkiego, każde auto to sztuka kompromisu, zwłaszcza jak jest to auto używane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.9 16V zrobiłem nim już 35 tysięcy. Ogólnie jest w miarę zadowolony. Teraz mam pierwsze poważne problemy tak naprawdę - straciła moc. Mam nadzieje że tylko EGR bo taki mi pokazuje błąd. Ale auto ma 200 tysięcy więc już parę innych rzeczy może być.

 

Największa wadą tego w środku jest mała ilość schowków - nie ma nawet miejsca na okulary, do bocznych mieszczą się tylko 0,5 litrowe butelki wody. Brak miejsca na kubek. 

 

Ja mam automat - nie jest to wybitna skrzynia ale daje sobie radę. Spalanie w mieście ~10 litrów ale dokładnie nie powiem bo mało jeżdzę w korkach.

 

Na trasie -> codzienna krajówka + troche autostrady 6,8-7.4 maks. Do drugie to juz bardzo dynamiczna jazda :phi: Na węgry i spowrotem spalił mi 5.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.