Skocz do zawartości

Zakup auta przez młodego kierowce a OC ?


Mirron

Rekomendowane odpowiedzi

Młody rocznik 95, prawko od równo roku, zero historii ubezpieczeniowej... jak najlepiej kupić żeby nie wydać fortuny na OC? Z kalkulatorów online wychodzi 1500+ za 10-cio letnie C3, pamiętam że kiedyś reklamowali jakąś akcje kupna "na babcie" czy coś...  orientuje się ktoś jak najkorzystniej to wychodzi?

Wiem że mógłbym wziąć na siebie i młodego ale obawiam się o zwyżki "w razie W" dlatego kombinuje inne opcje... Mam też babcie która przez wiele lat była posiadaczem auta, ale od 3 lat już nie ma nic na siebie i do tego nie ma, nigdy nie miała prawka... a to tez chyba rzutuje na wyliczenie składki..    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kupic nowy i wziac pakiet od dilera

2. Kupic prawie nowe po 2000 roku moze byc premium i dopisac kogos ze znizkami. Plus Dodatkowo polise, ze jak jedna stluczka w roku to nie ma zwyzek. Drozsze ale sie zabezpieczysz. Po 3 latach niektore firmy honoruja znizki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody rocznik 95, prawko od równo roku, zero historii ubezpieczeniowej... jak najlepiej kupić żeby nie wydać fortuny na OC? Z kalkulatorów online wychodzi 1500+ za 10-cio letnie C3, pamiętam że kiedyś reklamowali jakąś akcje kupna "na babcie" czy coś... orientuje się ktoś jak najkorzystniej to wychodzi?

Wiem że mógłbym wziąć na siebie i młodego ale obawiam się o zwyżki "w razie W" dlatego kombinuje inne opcje... Mam też babcie która przez wiele lat była posiadaczem auta, ale od 3 lat już nie ma nic na siebie i do tego nie ma, nigdy nie miała prawka... a to tez chyba rzutuje na wyliczenie składki..

Albo zaufać po prostu młodemu i tyle - dopisać się jako współwłaściciel. Zresztą C3 to nie jest sportowe auto, żeby szalał, tylko zwykły miastoprzemieszczacz. Mi ojciec zaufał, i dziś sam mam już 60% :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zaufać po prostu młodemu i tyle - dopisać się jako współwłaściciel.  Mi ojciec zaufał, i dziś sam mam już 60% :D

 

Mi też... i po latach, kiedy dalej figuruję, jako współwłaściciel, on sam... skorzystał 2x z AC w ciągu jednego roku... :pad: (siłą rzeczy oberwałem rykoszetem).

Rada: zaufać (zaakceptować ryzyko), ale wziąć "rozwód" najprędzej, jak to możliwe i każdy jedzie na własny rachunek :phi:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zaufać po prostu młodemu i tyle - dopisać się jako współwłaściciel. Zresztą C3 to nie jest sportowe auto, żeby szalał, tylko zwykły miastoprzemieszczacz. Mi ojciec zaufał, i dziś sam mam już 60% :D

Samo dopisanie jako wspolwlasciciel nic nie da. Musi byc jako wspolubezpieczony

Wysłane z deski do krojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja córkę dołożyłem do swojego ubezpieczenia i poinformowałem ze jak coś stuknie to moze zapomnieć o jeżdżeniu bo nie będę dopłacał do ubezpieczenia. I pomogło - 6 lat juz jeździ i nic nie dotknęła.

Allah Jahve Amen Alleluja Tortellini!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja córkę dołożyłem do swojego ubezpieczenia i poinformowałem ze jak coś stuknie to moze zapomnieć o jeżdżeniu bo nie będę dopłacał do ubezpieczenia. I pomogło - 6 lat juz jeździ i nic nie dotknęła.

Allah Jahve Amen Alleluja Tortellini!

Ja podobnie zrobiłem z młodszym bratem. Dopisałem go do mojego ubezpieczenia ale zastrzegłem że jak spowoduje kolizję a mi polecą przez to zniżki to dokłada mi różnicę. Pomogło ,przez 6 lat ani jednego dzwona. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko skończyłem 18 lat ojciec "sprzedał" mi przyczepkę i tak płaciłem sobie jakieś śmieszne OC na przyczepkę i zniżki leciały. Wtedy się z tego śmiałem ale po czasie wyszło że opłacało się mieć przyczepę  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko skończyłem 18 lat ojciec "sprzedał" mi przyczepkę i tak płaciłem sobie jakieś śmieszne OC na przyczepkę i zniżki leciały. Wtedy się z tego śmiałem ale po czasie wyszło że opłacało się mieć przyczepę  :phi:

Ja nabywałem zniżki dzięki motorowerowi zarejestrowanemu na mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.