Skocz do zawartości

Scenic 1.8 16V - jaką instalacje zamontować i gdzie ? Żywiec / Bielsko


gwiazdorek88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Autko po zakupie już prawie przywrócone do stanu używalności więc czas rozejrzeć się za instalacją gazową. Samochód to Renault Scenic I LIFT (2001r.) 1.8 16V przebieg 193tys.

Nie znam się kompletnie nic a nic, nigdy nie miałem styczności z samochodami na gaz dlatego szukam porady i w związku z tym mam kilka pytań.

 

1. Jaką instalacje wybrać ( rodzaj, firma ), na co zwrócić uwagę przy propozycjach firm które montują gaz ?

2. Jaka butla powinna się zmieścić w miejsce koła zapasowego w moim samochodzie ?

3. Jakich formalności po zamontowaniu muszę dokonać i jakie papiery ma mi przekazać firma montująca ?

4. Mając gaz co roku będę wymieniał dodatkowy filtr / filtry i będę musiał jeździć na sprawdzenia / regulacje czy coś ?

5. Są jakieś szczególne zalecenia, co do ustawień gazu o które przed montażem powinienem zapytać ?

6. Po montażu wystarczy napełniać gaz i jeździć czy zwracać na coś szczególną uwagę ? ( niektórzy zalecają co jakiś czas przejechać bak benzyny ) ale nie ma konkretnych informacji ile, gdzie, kiedy i jak często...

7. Ktoś może poleci solidny zakład w okolicach Żywiec / Bielsko-Biała ? Zależy mi by instalacja działała poprawnie i oczywiście jak najmniej paliła.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaką instalacje wybrać ( rodzaj, firma ),

3. Jakich formalności po zamontowaniu muszę dokonać i jakie papiery ma mi przekazać firma montująca ?

4. Mając gaz co roku będę wymieniał dodatkowy filtr / filtry i będę musiał jeździć na sprawdzenia / regulacje czy coś ?

5. Są jakieś szczególne zalecenia, co do ustawień gazu o które przed montażem powinienem zapytać ?

6. Po montażu wystarczy napełniać gaz i jeździć czy zwracać na coś szczególną uwagę ? ( niektórzy zalecają co jakiś czas przejechać bak benzyny ) ale nie ma konkretnych informacji ile, gdzie, kiedy i jak często...

 

ad.1, wybierasz brc = wkladają cały kit, jesli wybierasz cos innego = wsadzają skladaka (np. jak jak uslyszysz STAG, to STAG to tylko komputer, reduktor/wtryski mogą być różne - i właśnie z tego biorą się różnice w cenie),

ad.3, faktura za montaż, homologacja zbiornika lpg, homologacja montażu instalacji,

ad.4, przeglady u gaziarza co 10-15kkm (gwarancja), przeglad rejestracyjny droższy o 60?zl,

ad.5, na AK fetyszyści :D pytają, czy do nawiercania wyjmowany jest kolektor dolotowy (o ile bedziesz montował 4 generacje),

poza tym polecam wlew lpg pod klapką przy wlewie benzyny (mniej sie brudzi,

ad.6 jeździsz normalnie, jeśli będą jakieś różnice po montażu (obojętnie czy przy jezdzie na benzynie czy na gazie), to wracasz z reklamacja,

imho wystarczy jak silnik pochodzi z rana na benzynie (instalacja przelacza sie sama na gaz po uwglednieniu temp. plynu chlodzacego) - negatywnych skutkow takiego dzialania nie zauważylem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pierwsze i najważniejsze, szukasz sprawdzonego (np. polecanego na znanym forum lpg lub wśród znajomych, rodziny) montera z doświadczeniem. Następnie ustalasz co montuje, czyli na czym się zna. Jeżeli nie jest to jakaś egzotyka to negocjujesz cenę i montujesz. BRC to gotowy zestaw, ale wielu monterów wychodzi założenia, że wystarczy to wrzucić i samo będzie chodzić, do tego cena zwykle wyższa od zestawu z AC z porządnymi podzespołami. Poza tym, jeżeli monter twierdzi, że nie trzeba ściągać kolektora do nawiertów bo on tak zrobi, że będzie dobrze, dobra rada - dalej nie ma co negocjować tylko wsiadaj do auta i szukaj innego. Samo strojenie na drodze ze strojeniem korekt temperaturowych oraz z sondą AFR. Wież mi, oszczędza się jeżdżąc na gazie a nie montując go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.