Skocz do zawartości

czy ktos zna firme alfafun z Wrocławia???


quadalcanal

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup auta dzieki firmie Alfafun, http://www.alfafun.pl/category/samochody-na-sprzedaz/, czy ktos zna poleca? jak to  z tymi lafami jest warto dobrze popatrzec zanim sie kupi stad podpytuję...Ewentualnie może ktos mi poleci firmę ew sam sprzedaje udaną alfe 159...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest powiedziane, może być ze pierwsze lata jezdziło więcej, pozniej zmienił się właściciel i jezdziło mniej? JEst uzywane mniej niż 10 lat, ocznie trochę powyzej 18tyś, za mało?

 

napisałem tylko to co widać w historii, resztę zostawiam autorowi wątku :ok:

 

Od 5lat średnio robię od 80-100tyś km rocznie, wiec dla mnie 18tyś to za mało :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja swoją alfę kupowałem właśnie u nich . Jeżdżę ją niecałe pół roku przejechałem 10 tys km

i na razie jest ok . Jak na razie nie mam żadnych problemów . Dla mnie ok .

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka, pięknie odpicowana  :phi:

Ja bym jednak mimo wszystko poszukał wersji Distinctive z tempomatem, ESP, lusterkiem elektrochromatycznym, sterowaniem radia z kierownicy, Blue&Me, a najlepiej z ksenonami bo te soczewki ze zwykłymi halogenami świecą słabo.

Silnik 2.0 na plus, przynajmniej nie ma tej sławnej skrzyni M32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka, pięknie odpicowana  :phi:

Ja bym jednak mimo wszystko poszukał wersji Distinctive z tempomatem, ESP, lusterkiem elektrochromatycznym, sterowaniem radia z kierownicy, Blue&Me, a najlepiej z ksenonami bo te soczewki ze zwykłymi halogenami świecą słabo.

Silnik 2.0 na plus, przynajmniej nie ma tej sławnej skrzyni M32.

 

Komis znany na forum alfaholicy, opinie podzielone.

Silnik, kilka sztuk miało rozwalony tłok...temat spory jest na ww. forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komis znany na forum alfaholicy, opinie podzielone.

Silnik, kilka sztuk miało rozwalony tłok...temat spory jest na ww. forum.

Wiem, czytałem te tematy ale bez przesady.. jak się postarasz to znajdziesz i takie przypadki w 1.9 16v ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może w drugą stronę i z tej strony: http://www.alfafun.pl/alfa-romeo-159-1-9-16v-150-km-sedan-skora-nawigacja-pdc/

fakt ze przed liftem /skrzynia m32/ ale wyposażenie lepsze i pare tys w kielni...

Wszystkie 1.9 miały skrzynie M32, nawet po lifice.

 

Fakt wyposażenie już dużo fajniejsze, szkoda że srebrne wstawki na desce i kierze plastikowe a nie alu jak dobrze widzę.

Sprawdziłbym dobrze lakier, nie ma żadnych oznaczeń ani z tyłu ani na przednich błotnikach. Nie musi to oznaczać nic złego ale mało kto to odkleja bez powodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmy nie znam, ale sprawdziłem vin w historii i auto wyjechało z salonu 2006-08-25, ostatni raz w serwisie był 2009-07-17, przy przebiegu 76tyś, czyli auto rocznie robiło ok 25tyś km, to teraz sobie policz ile auto powinno mieć teoretycznie km, a ile ma na liczniku :ok:

NIe ma reguly, wystarczy ze leasing minal i auto poszlo w II-gie rece.

Ja kupilem niemal 3 letniego FIATA na gwarancji jeszcze z przebiegiem 131 tys km z przebiegiem sredniorocznym ok 45 tys km.

Przez 4 lata przejechalem...prawdziwe 65 tys km i dobijam pod 200 :)

Ale  wg ASO to na blacie powinno byc juz ze 300:)

wiec nie ma reguly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przegladajac wiele ofert "zmądrzałem"... albo bite albo cofniety licznik....a to zaraz padnie mi DPF turbina dwumasa albo zawieszenie.... dośc...coraz wiecej ludzi w PL woli "badziew" ale nowe. przed moim bmw kupilem sobie nowke suzuki swifta i gdyby nie rodzina nie sprzedalbym za nic. nowe żwawe typu gokart, bezawaryjne malo pali. zatem dosc "ofert" używek wole to: http://baleno.suzuki.pl/?from=CU_SEARCH&gclid=CjwKEAjw0KK4BRDCiKHD5Ny8pHESJACLE6200d-kSw4Ya4BVVrSGvEDXASCrb8AYRMUEEwYVMVlMABoC4fHw_wcB

 

moze i za malo koni mech ale spelnia moje warunki....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

moze i za malo koni mech ale spelnia moje warunki....

ja tak samo zmieniłem podejście :oki:    , przedtem kupowałem uzywki za 30-40 k pln , teraz już bym nie wydał tyle na używane , nie chce mi się już szukać i oglądać tych okazji i perełek  , wolę nówkę niższej klasy ale nówkę , i teraz właśnie zamiast kupować kolejną używkę po bravo II 2.0 jtdm sport , wolę poczekać na tipo kombi i idę do salonu po nowe , zupełnie nie prestiżowe auto  , to ma jeździć i służyć a nie wzbudzać zazdrość sąsiadów ; 

 

 

używane to mogę kupić , ale do 10 tys , jak stilo  ;)   ,więcej za używkę nie mam ochoty wydawać , szkoda kasy 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Ameryki tym nie odkryliście ;]

Jest jednak pewna różnica w kupowaniu auta za 25-30 a za 40-50 tys. zł (załóżmy że tylko za gotówkę). W tym pierwszym przedziale można sobie kupić co najwyżej nową Pandę (albo i trochę braknie), natomiast w drugim przedziale np. Skodę Rapid. Wszystko fajnie, tylko że jeździłem niedawno taką Skodą rocznik 2015, i jak przesiadłem się do swojego Bravo to mi ulżyło i stwierdziłem że na trzeźwo nie wydałbym takiej kasy na to auto. A przypominam że porównuję ją tylko do głupiego Bravo. W Tipo jeszcze nie siedziałem, ale może to auto faktycznie nie będzie głupią opcją.

 

Każdy ma wybór... grunt to znaleźć pewnie i zadbane używane auto, takie wbrew pozorom też się zdarzają z tym że raczej nie od handlarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam porownanie i do nowego kia ceed silnik 1.6 gdi jak i swift 1.2 tez nowe. suzuki zrobilo 100 000 km i nic kia juz ma problem ze sprzeglem przy 70 000 -oba nowe! ale wracajac wole nowke ale nizszy segment, zamiast 150 000 w bmw moge miec tanie i nie kradziejne baleno za jedyne 50 000 nim dez dojade...handlarze kombinatorzy moze niedlugo zrozumiejac ze czas kombinowania sie skonczyl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Ameryki tym nie odkryliście ;]

Jest jednak pewna różnica w kupowaniu auta za 25-30 a za 40-50 tys. zł (załóżmy że tylko za gotówkę). W tym pierwszym przedziale można sobie kupić co najwyżej nową Pandę (albo i trochę braknie), natomiast w drugim przedziale np. Skodę Rapid. Wszystko fajnie, tylko że jeździłem niedawno taką Skodą rocznik 2015, i jak przesiadłem się do swojego Bravo to mi ulżyło i stwierdziłem że na trzeźwo nie wydałbym takiej kasy na to auto. A przypominam że porównuję ją tylko do głupiego Bravo. W Tipo jeszcze nie siedziałem, ale może to auto faktycznie nie będzie głupią opcją.

 

Każdy ma wybór... grunt to znaleźć pewnie i zadbane używane auto, takie wbrew pozorom też się zdarzają z tym że raczej nie od handlarzy.

Ja juz zakomunikowalem zonie, ze po cromie bedzie TIPO kombi.

Zapewne uzywka jak sie uda bo rozsadek nie pozwala mi wydac 70 tys na dupowoz badz co badz:)

Wole 3-4 latka krajowego np za 30

Poki co TIPO zabija cena konkurencje i wielkoscia.

A i ładny skubany jest

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam porownanie i do nowego kia ceed silnik 1.6 gdi jak i swift 1.2 tez nowe. suzuki zrobilo 100 000 km i nic kia juz ma problem ze sprzeglem przy 70 000 -oba nowe! ale wracajac wole nowke ale nizszy segment, zamiast 150 000 w bmw moge miec tanie i nie kradziejne baleno za jedyne 50 000 nim dez dojade...handlarze kombinatorzy moze niedlugo zrozumiejac ze czas kombinowania sie skonczyl...

trwać będzie tak długo jak długo człowiek będzie dążył do pozoranctwa, ze jaki to nie gosc bo beeme 15 letnia ma:) i spieprzac dziady z drogi w kijach i dełu :)

Podobnie "wieczne" vieśwageny, niemiecka solidność, boki zrywać.

A ze pozerzy wola na blacie 150tkm niż 389tkm to handlarz pomaga komfort psychiczny miec.

A ze dupne prawo mamy  to kreca ile wlezie.

Z wlasnego podworka przyklad:

Renault trafic 10 lat, przebieg realny 750.000, poszedl do handlarza i ...cudem w ogloszeniu za niedlugo przebieg...250.000km :)

Maja fantazje, a co tam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.