Skocz do zawartości

Dzień dobry, nowy użytkownik, nowy Passat


Elephant

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Gordon_Shumway napisał:

Trzeba pobrać - 26 gb danych

rozpakowac

wgrać na kartę lub pendrive

do czytnika w aucie

z poziomu navi wyszukać aktualizacje

po jakiejs godzinie bedziesz miał nowe mapy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 15.12.2017 o 20:36, Elephant napisał:

Tak, pobierasz plik "P166_N60S5MIBH3_EU_NT.7z" 24,3 gb i go rozpakowujesz.

 

Miałem chwilę w Święta, zassałem, rozpakowałem, wrzuciłem na SD i doopencja, navi nie widzi.

Dwa pytanka.

#1 - Pliki do katalogu "maps" (tak mam na dotychczasowej karcie od dealer'a) ?

#2 - IMO nowe mapy muszą zostać przez navi zweryfikowane pod kątem licencji, co za tym idzie przy pierwszym odpaleniu potrzebne aktywne połączenie z Net'em ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Gordon_Shumway napisał:

 

Miałem chwilę w Święta, zassałem, rozpakowałem, wrzuciłem na SD i doopencja, navi nie widzi.

Dwa pytanka.

#1 - Pliki do katalogu "maps" (tak mam na dotychczasowej karcie od dealer'a) ?

#2 - IMO nowe mapy muszą zostać przez navi zweryfikowane pod kątem licencji, co za tym idzie przy pierwszym odpaleniu potrzebne aktywne połączenie z Net'em ?

To jest wersja instalacyjna - rozpakowujesz i wrzucasz do głównego katalogu karty SD, do czytnika, w ustawieniach-aktualizuj i przez godzinę system sobie przegrywa te pliki

Po instalacji mapy działają od razu, nie potrzeba połączenia z netem.

 

Karta musi mieć chyba format NTFS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 26.12.2017 o 20:18, Elephant napisał:

To jest wersja instalacyjna - rozpakowujesz i wrzucasz do głównego katalogu karty SD, do czytnika, w ustawieniach-aktualizuj i przez godzinę system sobie przegrywa te pliki

Po instalacji mapy działają od razu, nie potrzeba połączenia z netem.

 

Karta musi mieć chyba format NTFS.

 

wgrałeś na dowolną kartę? Mi nie chciało sie wgrać i przeczytałem w instrukcji, że trzeba wgrać na oryginalną karte SD co dostałeś z mapami do auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wgrywam na dowolną kartę. Mogę podpiąc dowolną kartę, pendrive a nawet dysk przenośny, system i tak przegrywa na wewnętrzny dysk twardy.

Ale to chyba zależy jaki masz system nawigacji - ja mam Discover Pro. Jeżeli masz ten mniejszy - Discover Media to tam faktycznie mapy chyba siedzą na karcie i to tylko tej fabrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2018 o 20:17, Elephant napisał:

Discover Media to tam faktycznie mapy chyba siedzą na karcie i to tylko tej fabrycznej.

 

Mapy siedzą na karcie i faktycznie musi być fabryczna - jak to sprawdza ? Czym SD VW różni się od innych ? :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Gordon_Shumway napisał:

 

Mapy siedzą na karcie i faktycznie musi być fabryczna - jak to sprawdza ? Czym SD VW różni się od innych ? :hmm: 

Nie mam pojęcia, ale pewnie jakieś ID karty ?? :hmm: Na forum Passata wspominają, że w tej mniejszej navi trzeba mieć oryginalną kartę SD.

U mnie jest dysk twardy i aktuazlizacja z dowolnego nośnika jest na niego kopiowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
13 godzin temu, Gordon_Shumway napisał:

Nie wszystkie, u mnie grudniowe są aktualne ;] 

No własnie dziwnie, coś kombinują. Jedni piszą że to identyczna wersja jak ta grudniowa, ale system wykrywa aktualizację i instaluje nowe mapy. Już sam nie wiem. Ale dla pewności wgrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
2 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał:

Jak się spisuje Passat? Ile km już przejechałes?

76 tyś, za 2 tygodnie minie mu 2 lata i skończy się gwarancja. Większych uwag brak. Jestem bardzo zadowolony. Choć kolejne auto kupie mniejsze, jednak klasa D ma spore wymagania odnośnie miejsca parkingowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy, zobaczymy co będzie w przyszłości. Komfort jazdy jest niezaprzeczalny a dodatkowo auto świetnie wyposażone we wszelkie bajery ułatwiające jazdę oraz zwiększające bezpieczeństwo.

Awarie ?? W sumie jedna, przestał działać active display. Akurat 2 km od serwisu, podjechałem, zresetowali jakiś błąd w kompie i od tej pory ok. Ale gdyby się to stało na drugim końcu europy, np. rok temu podczas wakacji w Albanii to bym się wkurzył. Zero informacji, nic nie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

No to przez kilka dni jestem premium, dostałem zastępcze auto.

No i nie widzę tego premium. Owszem autko fajne, bardzo dobrze mi się jeździ, ale jednak Passat w niczym nie ustępuje. Nie wiem, może to kwestia wersji wyposażenia - Paska mam w HL i jeszcze doposażonego, Audi nawet nie wiem w jakiej wersji 🙂

Audi jest trochę mniejsze, to chyba bardziej kompakt, ale tak jak już pisałem wcześniej - Passat jest dla mnie za duży i kolejne auto będzie właśnie wielkości kompaktowej.

 

Na Plus Audi:

fajnie zrobiona roletka, automatycznie zamykająca się z klapą bagaznika

świetna gałka skrzyni i przycisk P

Navi z widokiem satelity i w fajnym miejscu - jednak taki tablet umiejscowiony wysoko, w linii wzroku jest wygodny

Mimo mniejszej mocy - 150KM wydaje się zrywniejszy niż Passat - pewnie kwestia wagi i DSG7 ??

 

Na minus:

obsługa tempomatu na dodatkowej dzwigni

mniej wydajna klima i brak opcji MAX do szybkiego schłodzenia

 

image.png.eab6ac58960933b3acf0d0362c3c0868.png

 

image.png.1026fd2f9a1da581a9bd5f0b1f85cac4.png

 

image.png.4f688e7670f0ce423d01a0d73ef81369.png

 

image.png.1e0ac627bd2820df204dcede9dcd3a1b.png

 

image.png.e32712ad7ba2a411a1d5bbeed9d8aab4.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Elephant napisał:

No to przez kilka dni jestem premium, dostałem zastępcze auto.

No i nie widzę tego premium. Owszem autko fajne, bardzo dobrze mi się jeździ, ale jednak Passat w niczym nie ustępuje. Nie wiem, może to kwestia wersji wyposażenia - Paska mam w HL i jeszcze doposażonego, Audi nawet nie wiem w jakiej wersji 🙂

Audi jest trochę mniejsze, to chyba bardziej kompakt, ale tak jak już pisałem wcześniej - Passat jest dla mnie za duży i kolejne auto będzie właśnie wielkości kompaktowej.

 

Na Plus Audi:

fajnie zrobiona roletka, automatycznie zamykająca się z klapą bagaznika

świetna gałka skrzyni i przycisk P

Navi z widokiem satelity i w fajnym miejscu - jednak taki tablet umiejscowiony wysoko, w linii wzroku jest wygodny

Mimo mniejszej mocy - 150KM wydaje się zrywniejszy niż Passat - pewnie kwestia wagi i DSG7 ??

 

Na minus:

obsługa tempomatu na dodatkowej dzwigni

mniej wydajna klima i brak opcji MAX do szybkiego schłodzenia

 

image.png.eab6ac58960933b3acf0d0362c3c0868.png

 

image.png.1026fd2f9a1da581a9bd5f0b1f85cac4.png

 

image.png.4f688e7670f0ce423d01a0d73ef81369.png

 

image.png.1e0ac627bd2820df204dcede9dcd3a1b.png

 

image.png.e32712ad7ba2a411a1d5bbeed9d8aab4.png

 

 

na plus to wygląd, jednak pastuch to pospolitus. poza tym tempomat na dodatkowej manetce jest fajnie rozwiązany, z różnych rozwiązań najbardziej mi odpowiada.

Gdyby to było pełnoprawne Audi z quattro i miałbyś warunki je wykorzystać poczułbyś moc Audi, tak to wszystko sprowadza się do subtelnych odczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mazi napisał:

na plus to wygląd, jednak pastuch to pospolitus

A to już indywidualne odczucia. Dla mnie B8/B9 niczym szczególnym się nie wyróżnia na tle innych marek. Tak samo pospolite i 'szare' auto jak Passat.

 

 

11 godzin temu, mazi napisał:

poza tym tempomat na dodatkowej manetce jest fajnie rozwiązany, z różnych rozwiązań najbardziej mi odpowiada.

Nie ma nawet co porównywać do obsługi na kierownicy. W mojej ocenie wygoda dużo większa niż sięganie gdzieś tam pod kierownicę.

 

 

11 godzin temu, mazi napisał:

Gdyby to było pełnoprawne Audi z quattro i miałbyś warunki je wykorzystać poczułbyś moc Audi, tak to wszystko sprowadza się do subtelnych odczuć. 

Ale gdyby tak było to ten kompakt kosztowałby pewnie 50-80 tyś, więcej niż większy Passat.

W obecnej konfiguracji jak sprawdzał kolega to bardzo zbliżone (cenowo) auto do mojego Passata.

 

 

Gorsze działanie klimy się chyba wyjaśniło - A4 miało pozamykane kratki nawiewów, tylko jedna otwarta. Dziś rano się zorientowałem. Zobaczymy po całym dniu stania auta w słońcu jak będzie działać.

Gorzej działa Auto Hold - u mnie jak zatrzyma się auto to go trzyma. W A4 musi się zatrzymać ze 2 sekundy aby zadziałał.

Dodatkowy plusik za guzik do zamykania całego auta w klapie bagażnika. W Passacie mogę zamknąć elektrycznie klapę, ale drzwi muszę i tak zamknąć przy klamce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
2 godziny temu, Elephant napisał:

W A4 są dwa. Zamknięcie klapy i zamknięcie auta.

Ja w Pasku mam jeden. Skad masz dwa ?? 😀

Jak masz system bezkluczykowy na pokrywie bagażnika masz dwa przyciski.

Jeden - zwyczajnie zamyka pokrywę.

Drugi - zamyka pokrywę jak się z kluczykiem oddalisz od auta, przydatne, jak masz ręce zajęte manelami, które wyciągasz z auta (np. zakupy) ... fajowe, funkcjonalne :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Elephant napisał:

To jest z Passata B8 ??

Tak dokladnie cos takiego mam w B8, ten drugi przycisk jest zamykaniek z opoznieniem i czujnikiem oddalenia sie od klapy. Dziala tak jak Gordon opisal : wciskasz przycisk, bierzerz klamoty i jak odejdziesz dwa kroki to klapa sie zamknie

 

nie wiem jaki czujnik tym steruje, oddalenie kluczyka wyjrywa czy cos innego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, funfel napisał:

Tak dokladnie cos takiego mam w B8, ten drugi przycisk jest zamykaniek z opoznieniem i czujnikiem oddalenia sie od klapy. Dziala tak jak Gordon opisal : wciskasz przycisk, bierzerz klamoty i jak odejdziesz dwa kroki to klapa sie zamknie

 

nie wiem jaki czujnik tym steruje, oddalenie kluczyka wyjrywa czy cos innego

 

Hmmm, jaką masz wersję ?? jaki rocznik ?? U mnie jest taki jak wyżej dałem na foto. Pojedynczy przycisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, funfel napisał:

HL, Rocznik 2017 , ale to byla jakas opcja, musialbym znalezc konfiguracje

Hmmm, ja mam 2016 rocznik. Też HL i raczej wszystko co możliwe miałem dołożone, łącznie z otwieraniem nogą. Tylko mój to ten modelowy MY2015 chyba. A może Ty masz MY2017 i coś tam zmienili ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Elephant napisał:

Hmmm, ja mam 2016 rocznik. Też HL i raczej wszystko co możliwe miałem dołożone, łącznie z otwieraniem nogą. Tylko mój to ten modelowy MY2015 chyba. A może Ty masz MY2017 i coś tam zmienili ??

Znalezlem chyba to byl system Easy open/ easy close za doplata wg obecnego konfiguratora 1240 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, funfel napisał:

Znalezlem chyba to byl system Easy open/ easy close za doplata wg obecnego konfiguratora 1240 zl

Ja mam coś takiego w konfiguracji:

PEV System Easy Open

- system bezkluczykowego dostępu i uruchamiania pojazdu Keyless Access

- system bezdotykowego otwierania i elektrycznego zamykania klapy bagażnika

3 450,00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 4 tygodnie później...

No dobra, minęło 90k km. Przegląd zrobiony. Jestem miło zaskoczony - klocki i tarcze według serwisu powinny wystarczyć do następnego przeglądu. Nie wiem czy te są akurat takie dobre, czy styl jazdy mi się zmienił (choć 190KM zachęca do częstego przyśpieszania i równie częstego hamowania) czy to zasługa AT - ale tutaj też mi się wydaje że szybciej powinny się zużywać bo w manualu chyba częściej się hamuje silnikiem.

 

 

 

 

A inna inszość, spotkania z sarną są fajne, ale nie na drodze. Efekt

 

 

:ksiadz:

 

image.png

 

image.png.f470e25aed039079f2472ba2ee3f3fb8.png

 

image.png.917101c6d0f7444cb1a37d96a7be45f0.png

 

 

Edytowane przez Elephant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rwIcIk napisał:

Szkoda sarenki.

A z VW twarda sztuka 8]

 

Sarenka przeżyła, ale czekała na :pifpaf:, policja zadzwoniła po jakiegoś myśliwego czy tam weta bo miała połamane nogi :ksiadz::(

Bardziej zasługa małej prędkości - ok. 50-55 km/h. Było ślisko (-3 st.C), dopiero co ruszyłem, dwa zakręty po 90 stopni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Panowie doradzcie - gdzie zmienia się dzwięk dzwoniącego telefonu sparowanego po BT ?? Zmieniłem telefon i obecnie mam ciszę, tzn. gdy jest przychodzące połączenie wycisza radio i tyle. W poprzednim telefonie grała po cichu jakaś melodyjka. Kojarże gdzieś to ustawienie, że jest do wyboru 5-6 melodyjek. Ale drugi dzień szukam tego w ustawieniach, przeglądam instrukcje obsługo i nie mogę znaleźć :chory:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 3 miesiące później...

Siedzę na serwisie. Na blacie 108 400 km i pierwsza robota przy hamulcach - klocki + tarcze do wymiany. Chyba niezły wynik?

 

Jest nowe oprogramowanie systemu samochodu, jak ktoś ma B8 to bezpłatnie wgrywają.

No i od lipca są nowe mapy 2019\2020, ale te się aktualizuje już samemu.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie, gdzie teraz pobiera się mapy do systemu Discovery Pro? Bo na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/aktualizacja-nawigacji.html

podają że tu https://app-connect.volkswagen.com/mapupdates/car/ i faktycznie kiedyś tam pobierałem, ale teraz błąd nieistniejącej strony od kilku tygodni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Elephant napisał:

Panowie, gdzie teraz pobiera się mapy do systemu Discovery Pro? Bo na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/aktualizacja-nawigacji.html

podają że tu https://app-connect.volkswagen.com/mapupdates/car/ i faktycznie kiedyś tam pobierałem, ale teraz błąd nieistniejącej strony od kilku tygodni?

 

Wszedłem na podany link, wybrałem passata od 2017, model radia ten z pro na końcu i region Europe. Kliknałem download i zaczęło pobierać 25GB ;]

Nie czekałem na dalszy rozwój wypadków ;)

 

Chyba jednak to właściwy adres i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kravitz napisał:

 

Wszedłem na podany link, wybrałem passata od 2017, model radia ten z pro na końcu i region Europe. Kliknałem download i zaczęło pobierać 25GB ;]

Nie czekałem na dalszy rozwój wypadków ;)

 

Chyba jednak to właściwy adres i działa.

 

Ooooo Panie, naprawiłeś bo od kilku tygodni nie działała.

Ale z drugiej strony to gdzieś musza jeszcze być oficjalne mapy bo ludzi piszą że są z czerwca w edycji 21/22 a na tej stronie są ostatnie z 11/20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, kravitz said:

 

Wszedłem na podany link, wybrałem passata od 2017, model radia ten z pro na końcu i region Europe. Kliknałem download i zaczęło pobierać 25GB ;]

Nie czekałem na dalszy rozwój wypadków ;)

 

Chyba jednak to właściwy adres i działa.

 

Ostatnio sciagalem najnowsze mapy ze strony Seata. Na stronie VW z jakiegos powodu byl brak update'ow i tej wersji ktora byla na stronie Seata na VW zwyczajnie nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.