Jump to content
Elephant

Dzień dobry, nowy użytkownik, nowy Passat

Recommended Posts

Jak coś to są nowe mapy - grudzień 2017

2 godziny temu, Elephant napisał:

Jak coś to są nowe mapy - grudzień 2017

Jak toto się update'uje ... nie chce mi się szukać ;]

1 minutę temu, Gordon_Shumway napisał:

Trzeba pobrać - 26 gb danych

rozpakowac

wgrać na kartę lub pendrive

do czytnika w aucie

z poziomu navi wyszukać aktualizacje

po jakiejs godzinie bedziesz miał nowe mapy ;)

1 minutę temu, Gordon_Shumway napisał:

Dane z Twojego źródła to gotowiec do wrzucenia na nośnik ?

Tak, pobierasz plik "P166_N60S5MIBH3_EU_NT.7z" 24,3 gb i go rozpakowujesz.

Dnia 15.12.2017 o 20:36, Elephant napisał:

Tak, pobierasz plik "P166_N60S5MIBH3_EU_NT.7z" 24,3 gb i go rozpakowujesz.

Miałem chwilę w Święta, zassałem, rozpakowałem, wrzuciłem na SD i doopencja, navi nie widzi.

Dwa pytanka.

#1 - Pliki do katalogu "maps" (tak mam na dotychczasowej karcie od dealer'a) ?

#2 - IMO nowe mapy muszą zostać przez navi zweryfikowane pod kątem licencji, co za tym idzie przy pierwszym odpaleniu potrzebne aktywne połączenie z Net'em ?

39 minut temu, Gordon_Shumway napisał:

Miałem chwilę w Święta, zassałem, rozpakowałem, wrzuciłem na SD i doopencja, navi nie widzi.

Dwa pytanka.

#1 - Pliki do katalogu "maps" (tak mam na dotychczasowej karcie od dealer'a) ?

#2 - IMO nowe mapy muszą zostać przez navi zweryfikowane pod kątem licencji, co za tym idzie przy pierwszym odpaleniu potrzebne aktywne połączenie z Net'em ?

To jest wersja instalacyjna - rozpakowujesz i wrzucasz do głównego katalogu karty SD, do czytnika, w ustawieniach-aktualizuj i przez godzinę system sobie przegrywa te pliki

Po instalacji mapy działają od razu, nie potrzeba połączenia z netem.

Karta musi mieć chyba format NTFS.

Dnia 26.12.2017 o 20:18, Elephant napisał:

To jest wersja instalacyjna - rozpakowujesz i wrzucasz do głównego katalogu karty SD, do czytnika, w ustawieniach-aktualizuj i przez godzinę system sobie przegrywa te pliki

Po instalacji mapy działają od razu, nie potrzeba połączenia z netem.

Karta musi mieć chyba format NTFS.

wgrałeś na dowolną kartę? Mi nie chciało sie wgrać i przeczytałem w instrukcji, że trzeba wgrać na oryginalną karte SD co dostałeś z mapami do auta

Ja wgrywam na dowolną kartę. Mogę podpiąc dowolną kartę, pendrive a nawet dysk przenośny, system i tak przegrywa na wewnętrzny dysk twardy.

Ale to chyba zależy jaki masz system nawigacji - ja mam Discover Pro. Jeżeli masz ten mniejszy - Discover Media to tam faktycznie mapy chyba siedzą na karcie i to tylko tej fabrycznej.

Dnia 7.01.2018 o 20:17, Elephant napisał:

Discover Media to tam faktycznie mapy chyba siedzą na karcie i to tylko tej fabrycznej.

Mapy siedzą na karcie i faktycznie musi być fabryczna - jak to sprawdza ? Czym SD VW różni się od innych ? :hmm: 

32 minuty temu, Gordon_Shumway napisał:

Mapy siedzą na karcie i faktycznie musi być fabryczna - jak to sprawdza ? Czym SD VW różni się od innych ? :hmm: 

Nie mam pojęcia, ale pewnie jakieś ID karty ?? :hmm: Na forum Passata wspominają, że w tej mniejszej navi trzeba mieć oryginalną kartę SD.

U mnie jest dysk twardy i aktuazlizacja z dowolnego nośnika jest na niego kopiowana.

Jest kolejną aktualizacja map.

13 godzin temu, Gordon_Shumway napisał:

Nie wszystkie, u mnie grudniowe są aktualne ;] 

No własnie dziwnie, coś kombinują. Jedni piszą że to identyczna wersja jak ta grudniowa, ale system wykrywa aktualizację i instaluje nowe mapy. Już sam nie wiem. Ale dla pewności wgrałem.

2 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał:

Jak się spisuje Passat? Ile km już przejechałes?

76 tyś, za 2 tygodnie minie mu 2 lata i skończy się gwarancja. Większych uwag brak. Jestem bardzo zadowolony. Choć kolejne auto kupie mniejsze, jednak klasa D ma spore wymagania odnośnie miejsca parkingowego ;)

Pożyjemy, zobaczymy co będzie w przyszłości. Komfort jazdy jest niezaprzeczalny a dodatkowo auto świetnie wyposażone we wszelkie bajery ułatwiające jazdę oraz zwiększające bezpieczeństwo.

Awarie ?? W sumie jedna, przestał działać active display. Akurat 2 km od serwisu, podjechałem, zresetowali jakiś błąd w kompie i od tej pory ok. Ale gdyby się to stało na drugim końcu europy, np. rok temu podczas wakacji w Albanii to bym się wkurzył. Zero informacji, nic nie działało.

No i po przejechaniu ponad 76 tyś. km w dniu dzisiejszym skończyła się 2 letnia gwarancja na auto. Oby dalej się trzymał w miarę bezawaryjnie :ok:

No to przez kilka dni jestem premium, dostałem zastępcze auto.

No i nie widzę tego premium. Owszem autko fajne, bardzo dobrze mi się jeździ, ale jednak Passat w niczym nie ustępuje. Nie wiem, może to kwestia wersji wyposażenia - Paska mam w HL i jeszcze doposażonego, Audi nawet nie wiem w jakiej wersji 🙂

Audi jest trochę mniejsze, to chyba bardziej kompakt, ale tak jak już pisałem wcześniej - Passat jest dla mnie za duży i kolejne auto będzie właśnie wielkości kompaktowej.

Na Plus Audi:

fajnie zrobiona roletka, automatycznie zamykająca się z klapą bagaznika

świetna gałka skrzyni i przycisk P

Navi z widokiem satelity i w fajnym miejscu - jednak taki tablet umiejscowiony wysoko, w linii wzroku jest wygodny

Mimo mniejszej mocy - 150KM wydaje się zrywniejszy niż Passat - pewnie kwestia wagi i DSG7 ??

Na minus:

obsługa tempomatu na dodatkowej dzwigni

mniej wydajna klima i brak opcji MAX do szybkiego schłodzenia

image.png.eab6ac58960933b3acf0d0362c3c0868.png

image.png.1026fd2f9a1da581a9bd5f0b1f85cac4.png

image.png.4f688e7670f0ce423d01a0d73ef81369.png

image.png.1e0ac627bd2820df204dcede9dcd3a1b.png

image.png.e32712ad7ba2a411a1d5bbeed9d8aab4.png

50 minut temu, Elephant napisał:

No to przez kilka dni jestem premium, dostałem zastępcze auto.

No i nie widzę tego premium. Owszem autko fajne, bardzo dobrze mi się jeździ, ale jednak Passat w niczym nie ustępuje. Nie wiem, może to kwestia wersji wyposażenia - Paska mam w HL i jeszcze doposażonego, Audi nawet nie wiem w jakiej wersji 🙂

Audi jest trochę mniejsze, to chyba bardziej kompakt, ale tak jak już pisałem wcześniej - Passat jest dla mnie za duży i kolejne auto będzie właśnie wielkości kompaktowej.

Na Plus Audi:

fajnie zrobiona roletka, automatycznie zamykająca się z klapą bagaznika

świetna gałka skrzyni i przycisk P

Navi z widokiem satelity i w fajnym miejscu - jednak taki tablet umiejscowiony wysoko, w linii wzroku jest wygodny

Mimo mniejszej mocy - 150KM wydaje się zrywniejszy niż Passat - pewnie kwestia wagi i DSG7 ??

Na minus:

obsługa tempomatu na dodatkowej dzwigni

mniej wydajna klima i brak opcji MAX do szybkiego schłodzenia

image.png.eab6ac58960933b3acf0d0362c3c0868.png

image.png.1026fd2f9a1da581a9bd5f0b1f85cac4.png

image.png.4f688e7670f0ce423d01a0d73ef81369.png

image.png.1e0ac627bd2820df204dcede9dcd3a1b.png

image.png.e32712ad7ba2a411a1d5bbeed9d8aab4.png

na plus to wygląd, jednak pastuch to pospolitus. poza tym tempomat na dodatkowej manetce jest fajnie rozwiązany, z różnych rozwiązań najbardziej mi odpowiada.

Gdyby to było pełnoprawne Audi z quattro i miałbyś warunki je wykorzystać poczułbyś moc Audi, tak to wszystko sprowadza się do subtelnych odczuć.

11 godzin temu, mazi napisał:

na plus to wygląd, jednak pastuch to pospolitus

A to już indywidualne odczucia. Dla mnie B8/B9 niczym szczególnym się nie wyróżnia na tle innych marek. Tak samo pospolite i 'szare' auto jak Passat.

poza tym tempomat na dodatkowej manetce jest fajnie rozwiązany, z różnych rozwiązań najbardziej mi odpowiada.

Nie ma nawet co porównywać do obsługi na kierownicy. W mojej ocenie wygoda dużo większa niż sięganie gdzieś tam pod kierownicę.

Gdyby to było pełnoprawne Audi z quattro i miałbyś warunki je wykorzystać poczułbyś moc Audi, tak to wszystko sprowadza się do subtelnych odczuć. 

Ale gdyby tak było to ten kompakt kosztowałby pewnie 50-80 tyś, więcej niż większy Passat.

W obecnej konfiguracji jak sprawdzał kolega to bardzo zbliżone (cenowo) auto do mojego Passata.

Gorsze działanie klimy się chyba wyjaśniło - A4 miało pozamykane kratki nawiewów, tylko jedna otwarta. Dziś rano się zorientowałem. Zobaczymy po całym dniu stania auta w słońcu jak będzie działać.

Gorzej działa Auto Hold - u mnie jak zatrzyma się auto to go trzyma. W A4 musi się zatrzymać ze 2 sekundy aby zadziałał.

Dodatkowy plusik za guzik do zamykania całego auta w klapie bagażnika. W Passacie mogę zamknąć elektrycznie klapę, ale drzwi muszę i tak zamknąć przy klamce.

Dnia 1.08.2018 o 08:39, Elephant napisał:

Dodatkowy plusik za guzik do zamykania całego auta w klapie bagażnika. W Passacie mogę zamknąć elektrycznie klapę, ale drzwi muszę i tak zamknąć przy klamce.

To tam sa 3 guziki na klapie? W pasku mam 2

7 godzin temu, funfel napisał:

To tam sa 3 guziki na klapie? W pasku mam 2

W A4 są dwa. Zamknięcie klapy i zamknięcie auta.

Ja w Pasku mam jeden. Skad masz dwa ?? 😀

2 godziny temu, Elephant napisał:

W A4 są dwa. Zamknięcie klapy i zamknięcie auta.

Ja w Pasku mam jeden. Skad masz dwa ?? 😀

Jak masz system bezkluczykowy na pokrywie bagażnika masz dwa przyciski.

Jeden - zwyczajnie zamyka pokrywę.

Drugi - zamyka pokrywę jak się z kluczykiem oddalisz od auta, przydatne, jak masz ręce zajęte manelami, które wyciągasz z auta (np. zakupy) ... fajowe, funkcjonalne :oki:

Mam system bezkluczykowy i otwieranie 'kopaniem'.

A guzik wygląda u mnie tak

IMG_20180905_092247-816x460.jpg

37 minut temu, Elephant napisał:

Mam system bezkluczykowy i otwieranie 'kopaniem'.

Ja również.

38 minut temu, Elephant napisał:

A guzik wygląda u mnie tak

U mnie tak:

tiguan.jpg

• Like 1

2 godziny temu, Gordon_Shumway napisał:

Ja również.

U mnie tak:

tiguan.jpg

To jest z Passata B8 ??

4 minuty temu, Elephant napisał:

To jest z Passata B8 ??

:nie_wiem: ... zerżnąłem foto pierwsze znalezione w necie ;]

Anyway, tak wygląda zespół przycisków u mnie w Tiguanie :ok:

9 godzin temu, Elephant napisał:

To jest z Passata B8 ??

Tak dokladnie cos takiego mam w B8, ten drugi przycisk jest zamykaniek z opoznieniem i czujnikiem oddalenia sie od klapy. Dziala tak jak Gordon opisal : wciskasz przycisk, bierzerz klamoty i jak odejdziesz dwa kroki to klapa sie zamknie

nie wiem jaki czujnik tym steruje, oddalenie kluczyka wyjrywa czy cos innego

8 minut temu, funfel napisał:

Tak dokladnie cos takiego mam w B8, ten drugi przycisk jest zamykaniek z opoznieniem i czujnikiem oddalenia sie od klapy. Dziala tak jak Gordon opisal : wciskasz przycisk, bierzerz klamoty i jak odejdziesz dwa kroki to klapa sie zamknie

nie wiem jaki czujnik tym steruje, oddalenie kluczyka wyjrywa czy cos innego

Hmmm, jaką masz wersję ?? jaki rocznik ?? U mnie jest taki jak wyżej dałem na foto. Pojedynczy przycisk.

2 minuty temu, Elephant napisał:

Hmmm, jaką masz wersję ?? jaki rocznik ?? U mnie jest taki jak wyżej dałem na foto. Pojedynczy przycisk.

HL, Rocznik 2017 , ale to byla jakas opcja, musialbym znalezc konfiguracje

• Like 1

2 minuty temu, funfel napisał:

HL, Rocznik 2017 , ale to byla jakas opcja, musialbym znalezc konfiguracje

Hmmm, ja mam 2016 rocznik. Też HL i raczej wszystko co możliwe miałem dołożone, łącznie z otwieraniem nogą. Tylko mój to ten modelowy MY2015 chyba. A może Ty masz MY2017 i coś tam zmienili ??

3 minuty temu, Elephant napisał:

Hmmm, ja mam 2016 rocznik. Też HL i raczej wszystko co możliwe miałem dołożone, łącznie z otwieraniem nogą. Tylko mój to ten modelowy MY2015 chyba. A może Ty masz MY2017 i coś tam zmienili ??

Znalezlem chyba to byl system Easy open/ easy close za doplata wg obecnego konfiguratora 1240 zl

7 minut temu, funfel napisał:

Znalezlem chyba to byl system Easy open/ easy close za doplata wg obecnego konfiguratora 1240 zl

Ja mam coś takiego w konfiguracji:

PEV System Easy Open

- system bezkluczykowego dostępu i uruchamiania pojazdu Keyless Access

- system bezdotykowego otwierania i elektrycznego zamykania klapy bagażnika

3 450,00

Ta doplata to byla przy pakiecie business, ale mniejsza o to. Cos zmienili w takim razie w kolejnych rocznikach, bo chyba to jest ten system , niby rozni sie ze jest ten dopisek "easy close", ale to jest to machanie noga

Są nowe mapy 10.2018 do pobrania do DP.

No dobra, minęło 90k km. Przegląd zrobiony. Jestem miło zaskoczony - klocki i tarcze według serwisu powinny wystarczyć do następnego przeglądu. Nie wiem czy te są akurat takie dobre, czy styl jazdy mi się zmienił (choć 190KM zachęca do częstego przyśpieszania i równie częstego hamowania) czy to zasługa AT - ale tutaj też mi się wydaje że szybciej powinny się zużywać bo w manualu chyba częściej się hamuje silnikiem.

A inna inszość, spotkania z sarną są fajne, ale nie na drodze. Efekt

:ksiadz:

image.png

image.png.f470e25aed039079f2472ba2ee3f3fb8.png

image.png.917101c6d0f7444cb1a37d96a7be45f0.png

Edited by Elephant

Szkoda sarenki.

A z VW twarda sztuka 8]

3 minuty temu, rwIcIk napisał:

Szkoda sarenki.

A z VW twarda sztuka 8]

Sarenka przeżyła, ale czekała na :pifpaf:, policja zadzwoniła po jakiegoś myśliwego czy tam weta bo miała połamane nogi :ksiadz::(

Bardziej zasługa małej prędkości - ok. 50-55 km/h. Było ślisko (-3 st.C), dopiero co ruszyłem, dwa zakręty po 90 stopni.

• Like 1

Panowie doradzcie - gdzie zmienia się dzwięk dzwoniącego telefonu sparowanego po BT ?? Zmieniłem telefon i obecnie mam ciszę, tzn. gdy jest przychodzące połączenie wycisza radio i tyle. W poprzednim telefonie grała po cichu jakaś melodyjka. Kojarże gdzieś to ustawienie, że jest do wyboru 5-6 melodyjek. Ale drugi dzień szukam tego w ustawieniach, przeglądam instrukcje obsługo i nie mogę znaleźć :chory:

I 100 tysęcy km minęło jak jeden dzień

image.png.ee2b08d845dd8c88a87ec475e186c9bc.png

• Like 1

Siedzę na serwisie. Na blacie 108 400 km i pierwsza robota przy hamulcach - klocki + tarcze do wymiany. Chyba niezły wynik?

Jest nowe oprogramowanie systemu samochodu, jak ktoś ma B8 to bezpłatnie wgrywają.

No i od lipca są nowe mapy 2019\2020, ale te się aktualizuje już samemu.

• Like 3