Skocz do zawartości

parkiety


_jedrek_

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam u siebie parkiety ktore chcialem doprowadzic do stanu uzywalnosci tzm wycyklinowac, uzupelnic szpary, ubytki, pomalowac lakierem 2 skladnikowym.

 

Ale mam problem zaprosilem dwoch fachowcow parkieciarzy.

 

Pierwszy powiedzial, ze jest w stanie doprowadzic ten parkiet do wygladu jak nowy i bedziecie panstwo zadowoleni. Oklepal parkiet faktycznie nic sie nie rusza jak na caly pokoj ruszaja sie dwie klepki to wszystko.

 

Drugi natomiast wyrazil opinie bez oklepywania czy nawet solidnego chodzenia, ze parkiet jest do pupu bo lewituje, a pozatym to on jest klejony na SUBIT jakas bardzo szkodliwa substancja i najlepiej go zerwac i polozyc panele.

 

Poczytalem troche o tej substancji i faktycznie pisza, ze jest szkodliwa ale pisza tez, ze strasznei smierdiz w pomieszczeniach ale ja nie czuje specjalnie jakiegos dziwnego zapachu.

 

Pytanie do parkieciarzy i uzytkownikow parkietow. Zostawiac robic do prozadku cieszyc sie porzadna podloga? Zrywac i nakladac badziewie zwane panelami?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na tym nie znam ale u siebie będę zrywał bo mam na tym subicie czy jak mu tam.

Też chciałem doprowadzić do używalności , było cyklinowanie po którym się okazało że subit zaczyna wyłazić i robią się czarne przebicia.

Zrywam i kładę panele.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jestes pewien ze to subit? czy koles wszedl i ocenil bez patrzenia? 

 

Pytam bo u mnie jeden parkieciarz tez twierdzil ze trzeba natychmiast zedrzec wszystko bo pod spodem 'smola' rak i zgnilizna i ze nowa podloge trzeba klasc... ale nie mialem kasy, a potem mi sie odpoilo pare klepek i... pod spodem klej wygladajacy jak butapren byl ;)

 

drugi parkieciarz ktory przyszedl stwierdzil ze podklei co sie rusza, reszte wycyklinuje i polakieruje... ale w sumie sie nie dogadalismy i narazie sam podkleilem jakims kauczukowym klejem od parkietu i czekam na lepsze (finansowo) czasy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na tym nie znam ale u siebie będę zrywał bo mam na tym subicie czy jak mu tam.

Też chciałem doprowadzić do używalności , było cyklinowanie po którym się okazało że subit zaczyna wyłazić i robią się czarne przebicia.

Zrywam i kładę panele.

 

jak poznac ten subit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jestes pewien ze to subit? czy koles wszedl i ocenil bez patrzenia? 

 

Pytam bo u mnie jeden parkieciarz tez twierdzil ze trzeba natychmiast zedrzec wszystko bo pod spodem 'smola' rak i zgnilizna i ze nowa podloge trzeba klasc... ale nie mialem kasy, a potem mi sie odpoilo pare klepek i... pod spodem klej wygladajacy jak butapren byl ;)

 

drugi parkieciarz ktory przyszedl stwierdzil ze podklei co sie rusza, reszte wycyklinuje i polakieruje... ale w sumie sie nie dogadalismy i narazie sam podkleilem jakims kauczukowym klejem od parkietu i czekam na lepsze (finansowo) czasy ;)

 

nie no przyszedl i odrazu stwierdzil, ze parkiet lewituje mimo, ze wcale sie nie rusza. Spytal z ktorego roku budownictwo i na tej podstawie wysunął teze, ze to subit i mamy sie tego pozbyc. 

 

Zaczal cos mowic, ze to smierdzi itp dzis zerwalem pare klepek wachalem te klepki i podloze no kurcze niczym mi to nie pachnie ani nie smierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no przyszedl i odrazu stwierdzil, ze parkiet lewituje mimo, ze wcale sie nie rusza. Spytal z ktorego roku budownictwo i na tej podstawie wysunął teze, ze to subit i mamy sie tego pozbyc. 

 

Zaczal cos mowic, ze to smierdzi itp dzis zerwalem pare klepek wachalem te klepki i podloze no kurcze niczym mi to nie pachnie ani nie smierdzi.

 

jaki kolor 'kleju' ? bo ztcw subit to cos na bazie smoly, a w kazdym razie czarny glut ;) jesli inny kolor to raczej nie to... inna sprawa ze to nie chodzi o 'smierdzenie' tylko rozne zwiazki ktore sie ulatniaja z tego kleju i ktorymi oddychasz przebywajac w pomieszczeniu... pytanie tylko czy po wielu latach jeszcze cokolwiek wiecej ma szanse sie uwolnic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobre pytanie. Szkoda, że ani kierownik budowy, ani architekt, ani majster mi nie powiedział o subicie - bym sprawdził, co to za czarne jest na stropie w jednym pomieszczeniu przed położeniem styro, folii i wylaniem wylewki. Teraz to mogę mieć tylko nadzieję, ze to papa klejona na gorąco była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobre pytanie. Szkoda, że ani kierownik budowy, ani architekt, ani majster mi nie powiedział o subicie - bym sprawdził, co to za czarne jest na stropie w jednym pomieszczeniu przed położeniem styro, folii i wylaniem wylewki. Teraz to mogę mieć tylko nadzieję, ze to papa klejona na gorąco była.

 

ale chyba widzisz roznice miedzy "położeniem styro, folii i wylaniem wylewki" a stosunkowo malo szczelnej podlogi drewnianej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba widzisz roznice miedzy "położeniem styro, folii i wylaniem wylewki" a stosunkowo malo szczelnej podlogi drewnianej? :)

Roznica jest, ale to i tak nie jest szczelne i wszelkie weglowodory aromatyczne w postaci gazow tak samo sie moga wydostac. Inna sprawa, ze tak przegladalem zdjecia i zdaje sie, ze wylewke, na ktorej ewentualnie byl subit, skuwalismy, a pod wylewka mogla byc papa na goraco lub na lepiku, ktora zrywalismy i troche smoly/lepiku na stropie zostalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica jest, ale to i tak nie jest szczelne i wszelkie weglowodory aromatyczne w postaci gazow tak samo sie moga wydostac. Inna sprawa, ze tak przegladalem zdjecia i zdaje sie, ze wylewke, na ktorej ewentualnie byl subit, skuwalismy, a pod wylewka mogla byc papa na goraco lub na lepiku, ktora zrywalismy i troche smoly/lepiku na stropie zostalo.

 

no ale nie popadalbym w przesade... podloga drewniana nasiaka klejem, oddycha, pyli sie, miedzy klepkami sa szczeliny itp, a ty porownujesz to do jednolitej wylewki oddzielonej od potencjalnego subitu warstwa styropianu i folii a po wykonczeniu kolejnymi warstwami podlogi docelowej... czyli roznica miedzy kilkoma centymetrami drewna w kawalkach a kilkunastoma (kilkudziesiecioma) centymetrami w miare jednolitej warstwy betonu, folii i styropianu ;)

 

 

PS. przez cale zycie slyszalem jakie to szkodliwe jest promieniowanie elektromagnetyczne... a wysluchiwalem tego mieszkajac w pokoju bezposrednio nad trafostacja sredniego napiecia zasilajaca polowe osiedla na ktorym mieszkalem  ;l  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.