Skocz do zawartości

Uwagi dot. zasad kącika


Jay

Rekomendowane odpowiedzi

:idea:  :idea:  :idea: nie podoba mi sie umieszczanie nr tel sprzedawcy w treści posta  :idea:  :idea:  :idea:

:idea:  :idea:  :idea: nawet na olx czy otomoto nr tel jest domyślnie ukryty  :idea:  :idea:  :idea:

:idea:  :idea:  :idea: a znając AK i szybką ocene naszych "znawców" to zaraz będą pomówienia że ktoś jest oszustem i podawanie jego nr tel  :idea:  :idea:  :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:idea:  :idea:  :idea: nie podoba mi sie umieszczanie nr tel sprzedawcy w treści posta  :idea:  :idea:  :idea:

:idea:  :idea:  :idea: nawet na olx czy otomoto nr tel jest domyślnie ukryty  :idea:  :idea:  :idea:

:idea:  :idea:  :idea: a znając AK i szybką ocene naszych "znawców" to zaraz będą pomówienia że ktoś jest oszustem i podawanie jego nr tel  :idea:  :idea:  :idea:

nie przesadzaj Jay w Regulaminie stoi jasno

 

Rzecz najważniejsza!!!

Pamiętajcie, że bierzecie odpowiedzialność za słowo pisane przez Siebie, jeżeli nie posiadacie pewności za którą możecie położyć głowę nie wydawajcie jednoznacznych osądów. Samochód używany to nie to samo co nowy odebrany bezpośrednio z salonu i nie wszystko musi być takie na jakie wygląda.

więc nie dramatyzuj. 

co do telefonów, to nie jest to informacja, która w jakikolwiek sposób naruszałaby przepisy z Ustawy o ochronie danych osobowych, ogłoszeniodawca sam dobrowolnie podaje numer w ogłoszeniu, wystarczy w niego kliknąć, żeby "iksy" na cyfry się zamieniły. Wpisz taki numer w google i wyskoczy Tobie link do ogłoszenia na portalu gdzie zostało umieszczone.

Ci którzy mają coś do ukrycia mogą czuć niesmak, ci którzy są rzetelni nie mają nic do ukrycia. :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj Jay w Regulaminie stoi jasno

więc nie dramatyzuj. 

co do telefonów, to nie jest to informacja, która w jakikolwiek sposób naruszałaby przepisy z Ustawy o ochronie danych osobowych, ogłoszeniodawca sam dobrowolnie podaje numer w ogłoszeniu, wystarczy w niego kliknąć, żeby "iksy" na cyfry się zamieniły. Wpisz taki numer w google i wyskoczy Tobie link do ogłoszenia na portalu gdzie zostało umieszczone.

Ci którzy mają coś do ukrycia mogą czuć niesmak, ci którzy są rzetelni nie mają nic do ukrycia. :ok:

 

Niby tak, ale chodzi mi o to co sie dzieje na AK czyli dość szybkie nazywanie ludzi oszustami bez powodu... Zwlaszcza handlarzy ktorych numer tel doskonale identyfikuje, a potem taki "znawca" z AK im narobi smrodu bez powodu... Jak będzie obiektywnie i tego dopilnujesz to oczywiscie nie mam nic przeciwko, ale ciezko mi uwierzyc ze bedzie obiektywnie, bo czytam "oceny aut" na AK od lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer telefonu to nie dane osobowe. Powinna byc mozliwosc umieszczania numeru, jak ktos ma czyste sumienie i nie sprzedaje ulepow to nie bedzie mial sie czego bac.

 

no więc muszę Cię zmartwić ale nr telefonu to MOGĄ być dane osobowe (ale nie muszą) - wszystko zależy od sytuacji - tu na AK to w niektórych przypadkach to MOGĄ być dane osobowe - a dokładniej wtedy gdy się okaże że sprzedawca jest zarejestrowany na AK - choć też nie automatycznie.....

ale jeżeli to wtedy się kłania ustawa o ODO oraz rejestracja zbioru danych w GIODO przez ADO (a tak w ogóle ciekawe kto tu jest ADO.... :hmm: )

a za nierejestrowanie zbioru danych osobowych - nawet 3 lata jak za brata :]

 

podsumowując: wszystko zależy od sytuacji, ale biorąc pod uwagę ogół danych zamieszczanych przez userów na AK wg mnie podlega zgłoszeniu w GIODO  zbiór danych osobowych z AK i wtedy telefon też będzie "daną osobową"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadaj na HP sączyć swój jad ;]

jadł czy nie nie jadł ;) to przyznasz, że ruchu nie ma. NIe jestem też do końca pewien czy usernia rozumie i podziela ideę utworzenia tego kącika; przyznam, że dla mnie idea jest nieoczywista  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pomysła  :idea:  :idea:  :idea:

 

Może w tym kąciku zamiast ocen handlarzy który uczciwy a który nie, będziemy pisać wątki z prośbami "o obejrzenie" jakiegoś auta ? 

 

Czyli uzytkownik X pisze wątek z prośbą żeby ktoś mu obejrzał auto z drugiego końca Polski, a użytkownik Y się zgłasza że spoko on obejrzy (za darmo lub nie, do ustalenia).

 

Może to by się przydało?  :idea:  Czy nie? Jak sądzicie?  :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.