Skocz do zawartości

Podgrzewane lusterka


volkov

Rekomendowane odpowiedzi

Mam focusa z 2015 roku w wersji bieda edyszyn i nie mam podgrzewanych lusterek. Strasznie mnie to wkurza w taką pogodę jak teraz.

Widzę, że można dokupić uniwersalne maty grzewcze. Kwestia tylko jak z elektryką? Orientujecie się czy jest poprowadzone elektryka? Mam elektryczne ale nie podgrzewane. Jak by była podprowadzona elektryka to szybki temat. A jak nie to wiecie skąd ciągnąc kabel? Bo podpina się pod ogrzewanie tylnej szyby, tak?

Możecie mi też podpowiedzieć jak zdemontować obudowę lusterek.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę [OT]: Kiedyś do Matiza Style też sobie dołożyłem maty grzewcze do lusterek (a dokładnie zrobił to gość na warszawskim Targówku - u niego kupowało się maty i on zakładał pod szkła lusterek). Zasilanie sam sobie pociągnąłem - dołożyłem 2 przewody, które wpuściłem do lusterek. Aaaa - i zrobiłem lux wersję - oddzielny włącznik i kontrolka w zegarach.  :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam focusa z 2015 roku w wersji bieda edyszyn i nie mam podgrzewanych lusterek. Strasznie mnie to wkurza w taką pogodę jak teraz.

Widzę, że można dokupić uniwersalne maty grzewcze. Kwestia tylko jak z elektryką? Orientujecie się czy jest poprowadzone elektryka? Mam elektryczne ale nie podgrzewane. Jak by była podprowadzona elektryka to szybki temat. A jak nie to wiecie skąd ciągnąc kabel? Bo podpina się pod ogrzewanie tylnej szyby, tak?

Możecie mi też podpowiedzieć jak zdemontować obudowę lusterek.

Dzięki.

zrobiłem sobie podgrzewane w seicento... ech dawne czasy

 

zasilanie najlpiej poprowadzić ze skrzynki bezpieczników - na wyjściu z bezpiecznika tylnej szyby ogrzewanej.

masa bele gdzie byle do nadwozia. i tadam

Z niektórych lusterek nie da się wyjąć szkła, należy je zwyczajnie stłuc i zastąpić nowymi z naklejonymi matami.

ważne, aby przed rozbiciem szkieł posypać je solą - uchroni to od 7 lat nieszczęść ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się wierzyć nie chce, ze w foce 2015 nie ma luster grzanych... wydawało mi się, że standardowo to dają. W poprzednim modelu mój szwagier w wersji totalnie gołej miał lusterka podgrzewane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się wierzyć nie chce, ze w foce 2015 nie ma luster grzanych... wydawało mi się, że standardowo to dają. W poprzednim modelu mój szwagier w wersji totalnie gołej miał lusterka podgrzewane....

Też mi się w to nie chciało wierzyć ale jednak. Ford jednak jest dziwną marką... 

Śmieszą mnie takie dziadowskie oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się wierzyć nie chce, ze w foce 2015 nie ma luster grzanych... wydawało mi się, że standardowo to dają. W poprzednim modelu mój szwagier w wersji totalnie gołej miał lusterka podgrzewane....

 

A mnie to nie dziwi. Zwłaszcza po tym, jak zobaczyłem, że Ford daje korbki do tylnych drzwi najnowszych Mondeo... Rozumiem w małej Fieście. Alew dużym Mondziaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dodam, że w moim fordzie nawet po zamknięciu go centralnym zamkiem można otworzyć klapkę wlewu paliwa... to są dopiero masakryczne oszczędności.

I parkujesz sobie pod blokiem i dzieciaki mogą Ci nasypać ziemi, cukru, nawciskać liści i jeszcze wiele wiele innych "zapychaczy". 

Wszystko aby pokazać jak najniższą cenę a potem dopłacaj za wszystko. A u mnie w firmie nikt za bardzo nie spojrzał na specyfikację tylko zamówił nówki sztuki i się okazało, że nie ma grzanych lusterek, podłokietników itp. Bo bez świateł przeciwmgielnych spokojnie można sobie poradzić. To jednak podgrzewane lusterka i podłokietnik jak dla mnie są ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się wierzyć nie chce, ze w foce 2015 nie ma luster grzanych... wydawało mi się, że standardowo to dają. W poprzednim modelu mój szwagier w wersji totalnie gołej miał lusterka podgrzewane....

 

To widocznie nie miał aż tak gołej wersji :)

Pisałem już, że moje fordziszcze jest w wersji bieda edyszyn :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dodam, że w moim fordzie nawet po zamknięciu go centralnym zamkiem można otworzyć klapkę wlewu paliwa... to są dopiero masakryczne oszczędności.

I parkujesz sobie pod blokiem i dzieciaki mogą Ci nasypać ziemi, cukru, nawciskać liści i jeszcze wiele wiele innych "zapychaczy". 

 

A tak też miałem w mkII FL '08 w wersji GoldX. Miałem system easy fuel (tak to chyba się nazywało). Pewnie masz też to samo. O ile się dobrze orientuję samą klapkę da się otworzyć ale wydaje mi się że blokowała się przy zamykaniu auta jakaś zapadka w samym wlewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak też miałem w mkII FL '08 w wersji GoldX. Miałem system easy fuel (tak to chyba się nazywało). Pewnie masz też to samo. O ile się dobrze orientuję samą klapkę da się otworzyć ale wydaje mi się że blokowała się przy zamykaniu auta jakaś zapadka w samym wlewie.

tak, przy zamknięci centralnym klapka jest lub powinna być blokowana bolcem wyskakującym z dołu... chyba, że tu też poskąpili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając forda robią oszczędności ale na ostatnim etapie produkcji.

Zasilanie zapewne masz podprowadzone do lusterek, nie zdziwię się jak masz nawet maty, ale w kompie jest nieaktywna ta opcja i nie bedzie grzało. Tak mniej więcej robi ford, składa jedną bazę i potem aktywuje, dokłada, rozszerza.

 

Klapka od wersji z MK II FL była zawsze otwarta, poza specjalnym lejkiem i pistoletem na stacji nie da się (ponoć) niczym otworzyć zabezpieczenia od wlewu. Wg mnie to o wiele lepsze rozwiązanie, bo przez tyle lat nie musiałem myśleć o korku, tylko klapka out i tankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.