Skocz do zawartości

1.6 BSE golf 6 Variant problem z wolnymi obrotami


Mefisto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pisze do was z pewnie juz wam znanym problemem odnosnie wolnych obrotow w silniku 1.6 BSE , od jakiegos czasu szczegolnie jak jest zimny chodzi nierowno na wolnych obrotach stojac z zewnatrz slychac z wydechu tak jak by wypadniecie zaplonu ale czasami. Zmienilem swiece kable cewke czyscilem przepustnice zrobilem kalibracje i dalej to samo tak Auto chodzi normalnie bez problemu , po podpiecu pod kompa Auto ma 650 obrotow ale Spada czasami do 600 obrotow i wtedy sa te jak by wypadniecia zaplonu co najlepsze komputer pokazuje liczbe wypadniec zaplonu Zero brak bledow.Zastanawiam sie nad kupnem nowej przepustnicy a moze macie jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pisze do was z pewnie juz wam znanym problemem odnosnie wolnych obrotow w silniku 1.6 BSE , od jakiegos czasu szczegolnie jak jest zimny chodzi nierowno na wolnych obrotach stojac z zewnatrz slychac z wydechu tak jak by wypadniecie zaplonu ale czasami. Zmienilem swiece kable cewke czyscilem przepustnice zrobilem kalibracje i dalej to samo tak Auto chodzi normalnie bez problemu , po podpiecu pod kompa Auto ma 650 obrotow ale Spada czasami do 600 obrotow i wtedy sa te jak by wypadniecia zaplonu co najlepsze komputer pokazuje liczbe wypadniec zaplonu Zero brak bledow.Zastanawiam sie nad kupnem nowej przepustnicy a moze macie jakies pomysly?

Hej!

Piszesz że od jakiegoś czasu. Tzn że wcześniej chodził równo?

Mam ten sam silnik, i mój nigdy nie miał idealnie równych wolnych obrotów.

Też chciałem na początku coś z tym zrobić, ale w końcu olałem temat.

Wg jakichśtam żródeł, winne są właśnie zbyt niskie obroty. Podniesienie ich nieznacznie ponoć rozwiązuje problem (np. wystarczy włączyć klimę a obroty zwiększają się i stabilizują)

Trzeba to jednak zrobić w serwisie zmieniając soft.

Seat podobno miał na to jakąś akcję serwisową, ale VW miało to w doopie. 

Wymiana przepustnicy razej nic nie da. Na forum Golfa 5 już ktoś próbował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to miałem w Leonie. Obrotomierz stał w miejscu a silnik się telepał na wolnych obrotach jakby mu zapłony raz po raz wypadały. Auto miałem nowe z salonu i było tak od początku, to normalna praca tego 1.6. Jakby Ci to bardzo mocno przeszkadzało można kompem podnieść wartość wolnych obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sam silnik i tez troche telepie na wolnych. Tak było od nowosci bo trzyma obroty 650 i wynika to z normy euro4 i innych ekologicznych pierdół

Co do podniesienie tych obrotów probowaliśmy w aso i powiedzieli że się nie da. Teraz jak mam swój VCDS też próbowałem to ruszyć bo chciałem chociaż o 50 podnieść ale nic nie da rady zrobić wyświetla się informacja że jeśli trzyma miedzy 650-750 to trzyma norme.

Możesz tak jak wyżej piszą wlączyć klime wtedy wolne wchodzą chyba na 800 i już jest spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sam silnik i tez troche telepie na wolnych. Tak było od nowosci bo trzyma obroty 650 i wynika to z normy euro4 i innych ekologicznych pierdół

Co do podniesienie tych obrotów probowaliśmy w aso i powiedzieli że się nie da. Teraz jak mam swój VCDS też próbowałem to ruszyć bo chciałem chociaż o 50 podnieść ale nic nie da rady zrobić wyświetla się informacja że jeśli trzyma miedzy 650-750 to trzyma norme.

Możesz tak jak wyżej piszą wlączyć klime wtedy wolne wchodzą chyba na 800 i już jest spokój

VCDS-em się nie da.

Serwis to może zrobić. Pewnie tylko zależy który. Jak widać, niektórych to przerasta  :hehe:

Trzeba znaleźć taki w którym jest ogarnięty koleś który się na tych rzeczach zna, albo jakiegoś gostka który potrafi wgrać nowy soft silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.