Skocz do zawartości

BMW X1


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Mojej żonie podoba się strasznie BMW X1. Oglądałem te auta, ale nowe są w kosmicznej cenie. Myślę o jakim 3-latku, natomiast kompletnie nie wiem jakie silniki są warte zainteresowania i co jest ogólnie ważne w BMW. Nigdy nie miałem auta tej marki, może macie jakieś doświadczenie, którymi możecie się podzielić ?

 

Czy np. taki model: http://allegro.pl/bmw-x1-lift-28tys-km-idealna-13rok-zarejestrowana-i6016607731.html#thumb/7jest godny uwagi ? Motor się dobrze spisuje ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem tym raz, ciasne to jak cholera. Więc jak ma to być do wożenia rodziny to niekoniecznie.

 

99% czasu to żona i żona plus syn. Ja razem z żoną jej autem jechałem w ciągu ostatniego roku może dwa albo trzy razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bał bym się kupić taki używany samochód za tyle pieniędzy nawet od samego siebie  :phi: , nie mówiąc o handlarzu  :facepalm: . Masz do wyboru praktycznie każdy nowy "kompakt" z gwarancją i na wypasie  :ok: . A "prestiż u sąsiadów"  :phi:  w tym zakresie cenowym nawet większy, bo to widać jak cholera mimo, że niektórym wydaje się inaczej :hehe:  :phi:  .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bał bym się kupić taki używany samochód za tyle pieniędzy nawet od samego siebie  :phi: , nie mówiąc o handlarzu  :facepalm: . Masz do wyboru praktycznie każdy nowy "kompakt" z gwarancją i na wypasie  :ok: . A "prestiż u sąsiadów"  :phi:  w tym zakresie cenowym nawet większy, bo to widać jak cholera mimo, że niektórym wydaje się inaczej :hehe:  :phi:  .

 

Za te cene nie kupisz zadnego porzadnego nowego auta. Tylko uzywki zostają. 

Co do tematu to bym polecał X3, bo jedynka ciasna tak jak pisali, ale jak pasuje - to brać  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bał bym się kupić taki używany samochód za tyle pieniędzy nawet od samego siebie  :phi: , nie mówiąc o handlarzu  :facepalm: . Masz do wyboru praktycznie każdy nowy "kompakt" z gwarancją i na wypasie  :ok: . A "prestiż u sąsiadów"  :phi:  w tym zakresie cenowym nawet większy, bo to widać jak cholera mimo, że niektórym wydaje się inaczej :hehe:  :phi:  .

 

nie chcę kompaktu. Rozważam konkretnie ten model - BMW X1. Nie wchodzi w grę X3, żonie się podoba właśnie X1. Podoba się jej również Mazda CX-5, ale to już kawał auta jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiadam sie (zwlaszcza jak kobiecie sie podoba to nie przeskoczysz) ale faktem jest ze te trzy przypadki zakupu X1 ktore znam (2xnowy i 1x uzywka) to dojsc szybko auta szly dalej do ludzi-czyli cos tam wlascicielom finalnie nie przypasowalo... Jak bedzie okazja to podpytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiadam sie (zwlaszcza jak kobiecie sie podoba to nie przeskoczysz) ale faktem jest ze te trzy przypadki zakupu X1 ktore znam (2xnowy i 1x uzywka) to dojsc szybko auta szly dalej do ludzi-czyli cos tam wlascicielom finalnie nie przypasowalo... Jak bedzie okazja to podpytam.

to podpytaj proszę. Ja znam tylko jedną użytkowniczkę i ta jest bardzo zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej żonie podoba się strasznie BMW X1. Oglądałem te auta, ale nowe są w kosmicznej cenie. Myślę o jakim 3-latku, natomiast kompletnie nie wiem jakie silniki są warte zainteresowania i co jest ogólnie ważne w BMW. Nigdy nie miałem auta tej marki, może macie jakieś doświadczenie, którymi możecie się podzielić ?

Czy np. taki model: http://allegro.pl/bmw-x1-lift-28tys-km-idealna-13rok-zarejestrowana-i6016607731.html#thumb/7jest godny uwagi ? Motor się dobrze spisuje ?

To ten silnik co ma rozrząd od skrzyni biegów? :-)

Maźnięte z tapciątka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej żonie podoba się strasznie BMW X1. Oglądałem te auta, ale nowe są w kosmicznej cenie. Myślę o jakim 3-latku, natomiast kompletnie nie wiem jakie silniki są warte zainteresowania i co jest ogólnie ważne w BMW. Nigdy nie miałem auta tej marki, może macie jakieś doświadczenie, którymi możecie się podzielić ?

 

Czy np. taki model: http://allegro.pl/bmw-x1-lift-28tys-km-idealna-13rok-zarejestrowana-i6016607731.html#thumb/7jest godny uwagi ? Motor się dobrze spisuje ?

 

Nowy model jest super - przepaść w stosunku do poprzednika. Ale rozsądna wersja to 200k i jeszcze na rynku nie ma używanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy model jest super - przepaść w stosunku do poprzednika. Ale rozsądna wersja to 200k i jeszcze na rynku nie ma używanych.

Ano własnie. Sporo jak na auto dla kobiety do dziennych przebiegow 20 km.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano własnie. Sporo jak na auto dla kobiety do dziennych przebiegow 20 km.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Sporo. Ale w porównaniu z nowym poprzednik strasznie blednie. Chyba bym się nie zdecydował.

 

A jakieś Audi Q3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1 to takie nie całkiem BMW  ;]  Ciasne, wykończenie kiepskie (jak na tę cenę), jedyny plus to tylny napęd (napęd na jedną oś to kalectwo, ale tylny daje więcej frajdy, jak ktoś lubi). Ale znowuż to i plus i minus, zwłaszcza do jazdy po mieście. Może w tej cenie lepiej poszukać Mini? Też BMW, ale ma charyzmę. A z drugiej strony - jak się podoba, to brać! Na pewno będzie lepiej się jeździło, niż jakąś Octavią czy Astrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobietom się generalnie Mini podoba. 

 

Tak. Ale po przejażdżce wiele z nich zauważa że wnętrze to tandeta. Ładna, ale tandeta. I trochę w nim głośno. Mowa oczywiście o Countryman, innych z bliska nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Oglądałem te auta, ale nowe są w kosmicznej cenie.

 

Czegoś nie rozumiem. Za różnicę ceny jednej (no może dwóch) torebek chcesz żonie kupić używane auto zamiast nowego ?????

Niech sobie wyklika ładną wersję, dorzuć do tego fajny silnik i trochę gadżetów i zamawiaj. Kobiecie, która nosi torebki LV nie wypada jeździć starym autem od Jay'a.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem. Za różnicę ceny jednej (no może dwóch) torebek chcesz żonie kupić używane auto zamiast nowego ?????

Niech sobie wyklika ładną wersję, dorzuć do tego fajny silnik i trochę gadżetów i zamawiaj. Kobiecie, która nosi torebki LV nie wypada jeździć starym autem od Jay'a.

Dziękuję za radę.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz to:

http://otomoto.pl/oferta/bmw-x1-2-0-xdrive-184km-navi-automat-premium-selection-gwarancja-f-ra-vat-ID6yb0sD.html

Znajomy kupował 5er z Premium Selection i jest bardzo zadowolony. IMO warto dopłacić.

Wygląda nieźle, ale trochę wykracza poza budżet, który sobie założyłem. Martwi mnie, że nie wypowiadają się użytkownicy modelu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nieźle, ale trochę wykracza poza budżet, który sobie założyłem. Martwi mnie, że nie wypowiadają się użytkownicy modelu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kilak lat temu jak kupowałem żonie auto, byłem bliski zakupu X1 ale na szczęście kupiłem VolvoXC60. Miałem okazje kilka razy jeździć X1 jako auto zastępcze i powiem prawdę jakoś nie leżało mi to auto.

Jeśli nie CX-5 to może nowa CX-3 ładne autko i mniejsze od 5-ki :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej żonie podoba się strasznie BMW X1. Oglądałem te auta, ale nowe są w kosmicznej cenie. Myślę o jakim 3-latku, natomiast kompletnie nie wiem jakie silniki są warte zainteresowania i co jest ogólnie ważne w BMW. Nigdy nie miałem auta tej marki, może macie jakieś doświadczenie, którymi możecie się podzielić ?

 

Czy np. taki model: http://allegro.pl/bmw-x1-lift-28tys-km-idealna-13rok-zarejestrowana-i6016607731.html#thumb/7jest godny uwagi ? Motor się dobrze spisuje ?

 

Osobiscie nie wchodzilbym w X1 przed 2015 r. bo te auta wciaz bazuje na serii 1 E8x, a wiec konstrukcji ktora ma juz ladnych pare lat (porownaj chociazby wnetrze tej X1 z ogloszenia z tym co jest w obecnej BMW serii 1 F2x).

Niezaleznie od powyzszego sama idea zakupu jak najbardziej sluszna. Zainteresuj sie Premium Selection badz krajowymi autami od pierwszego wlasciciela - wbrew pozorom mozna znalezc bardzo ciekawe oferty, czesto jeszcze z pozostaloscia fabrycznej gwarancji badz przedluzonej gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilak lat temu jak kupowałem żonie auto, byłem bliski zakupu X1 ale na szczęście kupiłem VolvoXC60. Miałem okazje kilka razy jeździć X1 jako auto zastępcze i powiem prawdę jakoś nie leżało mi to auto.

Jeśli nie CX-5 to może nowa CX-3 ładne autko i mniejsze od 5-ki :ok:

dzięki, muszę w takim razie podjechać do Mazdy obejrzeć CX-3. Nie widziałem jeszcze tego na żywo, a w necie mnie nie przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiem

-jeden zmienil starego X1 na tego nowego-mówi ze przepaść na korzyść nowego

-drugi puścił bo kobiecie "nie pasowało w ogóle auto" ..."za małe, trzeszczało"+coś tam z serwisem walczyli przez chwilę z jakąś pierdołą) i jak tylko się leasing skończył to oddał.. żałował też, że tego nie kupił, tamtego nie kupił - w sensie przyżydził na wyposażeniu na starcie i potem brakowało

-trzeci nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiem

-jeden zmienil starego X1 na tego nowego-mówi ze przepaść na korzyść nowego

-drugi puścił bo kobiecie "nie pasowało w ogóle auto" ..."za małe, trzeszczało"+coś tam z serwisem walczyli przez chwilę z jakąś pierdołą) i jak tylko się leasing skończył to oddał.. żałował też, że tego nie kupił, tamtego nie kupił - w sensie przyżydził na wyposażeniu na starcie i potem brakowało

-trzeci nie wiem

dzięki, że zadałeś sobie trudu :ok: trzeba będzie się przyjrzeć. Generalnie spodziewałem się, że auto bardziej polularne, a widać, że użytkowników nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, że zadałeś sobie trudu :ok: trzeba będzie się przyjrzeć. Generalnie spodziewałem się, że auto bardziej polularne, a widać, że użytkowników nie ma.

spoko

żaden trud 

jeden ludź siedzi budynek obok, drugi pojawia się od czasu do czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czegoś nie rozumiem. Za różnicę ceny jednej (no może dwóch) torebek chcesz żonie kupić używane auto zamiast nowego ?????
A co w tym dziwnego? Znam masę osób które noszą się jak milion dolarów ale zamiast worka złota za nówkę wolą dać pół worka za 3-latka polansować sie z rok, dwa  i puścić dalej. Co chwila  inne  auto, jeszcze nie stare, łatwo sprzedać. Dużo plusów. Zwłaszcza ze w programach typu BMW Premium Selection można wyhaczyć naprawdę fajne auta w rozsądniejszych  pieniądzach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej żonie podoba się strasznie BMW X1. Oglądałem te auta, ale nowe są w kosmicznej cenie. Myślę o jakim 3-latku, natomiast kompletnie nie wiem jakie silniki są warte zainteresowania i co jest ogólnie ważne w BMW. Nigdy nie miałem auta tej marki, może macie jakieś doświadczenie, którymi możecie się podzielić ?

 

Czy np. taki model: http://allegro.pl/bmw-x1-lift-28tys-km-idealna-13rok-zarejestrowana-i6016607731.html#thumb/7jest godny uwagi ? Motor się dobrze spisuje ?

 

Jeżdziłem jak tylko wlazło do produkcji, nawet nowe było wyjątkowo kiepskie :( Obawiam się, że używane będzie jedynie gorsze :(

 

Nie myślałeś o XC60?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdzę x1 od 3,5 roku i z tej perspektywy ani razy nie żałowałem wyboru przy zakupie.

auto nie jest przesadnie duże - to fakt, ale dla rodziny 2+1 w zupełności wystarcza. na żaden rodzinny urlop nie musiałem zakładać boxa na dach, mieściliśmy się w bagażniku. dopiero przy wyjeździe 4 dorosłe osoby + kupa sprzętu zimowego na tygodniowy wypad - musieliśmy zakładać boxa na dach

zawieszenie raczej twardawe ale mimo runflatów i kół 18zima/19lato nie można marudzić.

jakość wnętrza to chyba najsłabszy punkt, bo tu uczciwie mówić nie widać "premium" a miejscami trąci taniochą ale mimo tego przy przebiegu 90kkm nie ma problemów ze skrzypieniem czy trzeszczeniem plastików

na plus trzeba zapisać: bardzo wygodne fotele przednie, świetne prowadzenie x-drive, generalnie prowadzenie daje sporo frajdy

 

a teraz odczucia subiektywne. ja mam benzynę 20i i ta opcja bardzo mi odpowiada. jeździłem serwisowymi zastępczakami 20d i 18d i na mnie diesle zrobiły dużo gorsze wrażenie. 20d ze skrzynią 6at a 18d jeździłem z 6at i 8at ale to może być kwestia tego że ja nie lubie diesli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.