Skocz do zawartości

Wymiana szyby


pawcio88

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z przednią szybą na której mam ślad po kamyku. Zastanawiam się czy dam radę sam wymienić czy lepiej udać się do serwisu. 

 

Czołowa czy bok? Z boczną przednią to może bym jeszcze ryzykował sam, ale czołową tylko u specjalistów. Ile zaoszczędzisz jak to zrobisz sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z przednią szybą na której mam ślad po kamyku. Zastanawiam się czy dam radę sam wymienić czy lepiej udać się do serwisu. 

 

Jeżeli to jest jakiś Fiat 126p czy inny Polonez, to moze i da się wymienić samemu... Ale i tak nie ma to sensu, warsztaty specjalizujące sie w wymianie szyb mają cenę wymiany wliczoną do szyby i taniej nie sprzedadzą. A w przypadku nowoczesnych aut masz czujniki deszczu, naświetlenia i multum innych rzeczy, więc lepiej niech to zrobia fachowcy. Jest tanio, dają gwarancję, po co samemu się męczyć?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tez ciebie pięknie witamy :phi: jak tylko ślad bez pęknięć i nie w polu widzenia kierowcy to zostawić, jeśli jednak nadaje się do wymiany to poszukać używki w dobrym stanie , nowe szyby szybko się rysują

 

A to zależy od producenta  ;]  Na pierwszy montaż nie zawsze idą najlepsze szyby. Zresztą przednia szyba jest w zasadzie materiałem eksploatacyjnym - we wszystkich moich autach wymieniałem przynajmniej raz. Jak się dużo jeździ autostradami, to nawet większy żuk potrafi rozwalić jak dobrze trafi...  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest jakiś Fiat 126p czy inny Polonez, to moze i da się wymienić samemu... Ale i tak nie ma to sensu, warsztaty specjalizujące sie w wymianie szyb mają cenę wymiany wliczoną do szyby i taniej nie sprzedadzą. A w przypadku nowoczesnych aut masz czujniki deszczu, naświetlenia i multum innych rzeczy, więc lepiej niech to zrobia fachowcy. Jest tanio, dają gwarancję, po co samemu się męczyć?  

 

Gwarancja jest ważna bo ASO Chevroleta wkleiło mi do Epiki nie taką jak trzeba. Na swój koszt wklejali następną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ślad po kamyku naprawiają czymś zalepiając jakimś specjalnym preparatem. Teoretycznie ma to działać ale gwarancji z tego co wiem na taką usługę nie dają że ta szyba nie pęknie dalej :-)

 

Dają, ale pod warunkiem że nie jest więcej, niż ileś tam cm i nie jest zbyt blisko krawędzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem. Tylne lewe drzwi. A teraz strzeliła i jest pęknięty z góry na dół

Ja też mam ślad po kamieniu czy czymś tam i to spory tylko że drzwi lewe przednie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyba oczywiście przednia. Ślad jest po stronie pasażera. Nic się nie dzieje na tą chwilę. Ale nie wiem czy w przyszłości będzie się coś dziać. Można jakoś naprawić ten ślad czy tylko wymiana wchodzi w grę??

 

Tak, naprawiają- wypełniają ten ubytek takim "zastrzykiem" (niestety nie wiem z czego). Dzięki temu szyba PODOBNO nie pęknie dalej.

Mam w astrze taki "problem" i przy kupnie miałem świadomość tego ale nic z tym nie robię, szyba jest fabryczna, nie pęka dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, naprawiają- wypełniają ten ubytek takim "zastrzykiem" (niestety nie wiem z czego). Dzięki temu szyba PODOBNO nie pęknie dalej.

Mam w astrze taki "problem" i przy kupnie miałem świadomość tego ale nic z tym nie robię, szyba jest fabryczna, nie pęka dalej.

 

U ojca cos takiego robiliśmy. Warsztat pierwszy lepszy, jakieś 3 lata temu wypełnili ubytek w polu widzenia. Z tego co kojarzę wypełniali żywicą. Najpierw nawiercili dziurę, wtłoczyli żywicę, utwardzili, zdjeli nadmiar i po zabawie. 120 zł operacja kosztowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ojca cos takiego robiliśmy. Warsztat pierwszy lepszy, jakieś 3 lata temu wypełnili ubytek w polu widzenia. Z tego co kojarzę wypełniali żywicą. Najpierw nawiercili dziurę, wtłoczyli żywicę, utwardzili, zdjeli nadmiar i po zabawie. 120 zł operacja kosztowała.

 

 

e no wiem, że w Wawie krzyczą  więcej ale z tego co kolega polecał to w BB robili (jeszcze rok temu)  za 50 zł taki  "wstrzyk" ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moim zdaniem musi być jakaś gwarancja przecież bierze się za taką usługę kasę. Równie dobrze mogę założyć taki biznes i zaklejać szyby superglu albo innym tego typu klejem i mówić uda się lub się nie uda. 

 

Wczoraj w Lomzy 80zl.

 

Co do gwarancji to dostaniesz wybor np. 80-120zl zaklejam bez gwarancji albo 500zl i wymieniam z gwarancja, dalej pilka po Twojej stronie (mozesz nawet sam butaprenem kleic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kiedyś w jednym z warsztatów i sprawa jest prosta. Płacisz w okolicach stówki za zaklejenie odprysku, a jeśli pęknięcie będzie się powiększać to przy wymianie w tym warsztacie odliczą koszt zaklejania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślad po kamyku naprawiają czymś zalepiając jakimś specjalnym preparatem. Teoretycznie ma to działać ale gwarancji z tego co wiem na taką usługę nie dają że ta szyba nie pęknie dalej :-)

 

ZTCP. to w niektórych sieciowych warsztatach jeśli szyba kwalifikuje się do naprawy, a w trakcie naprawy czy w jakimś czasie po naprawie pęknie w miejscu gdzie była naprawiana, to przy wymianie szyby u nich koszt tej naprawy jest odliczany od kosztu wymiany szyby. 

 

Jednym z warunków żeby uszkodzenie zakwalifikowało się do naprawy jest np. to, że dwa uszkodzenia nie mogą być bliżej niż w jakiejś tam odległości, dodatkowo z przyczyn technicznych uszkodzenie nie może być za blisko krawędzi szyby. Nordglass ma na stronie taki prymitywny "konfigurator" sprawdzający, czy uszkodzenie spełnia warunki... 

 

Ogólnie to tego rodzaju naprawy czasem dają bardzo dobre efekty, ale to już zależy od szczęścia i umiejętności naprawiającego - przy niedużych pęknięciach jeśli udało się całkowicie usunąć wilgoć to są nawet szanse, że miejsce naprawy będzie zupełnie niewidoczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem taką sytuacje w tym tygodniu , nic nie wymieniaj , wiecej roboty niż to warte , szyby nie są drogie , a jak masz odprysk od kamienia to podjedz do zakładu zaleją żywicą i dadzą gwarancję że jeśli bedzie pękać to wymienią za free :) , ja tak dostałem i mam zrobione jak na tą chwile wszystko git :)

pozdrawiam

 

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z przednią szybą na której mam ślad po kamyku. Zastanawiam się czy dam radę sam wymienić czy lepiej udać się do serwisu. 

 

Ja bym zrobił to w warsztacie, koszt usługi to ok 150zł, niektóre jak u nich kupisz robią taniej. nie wiem na ile masz zdolności, ale z tego co piszesz niewiele, źle położysz klej (za mało, niedokładnie), krzywo ją wkleisz i potem będzie Ci się lała woda do środka.

Czołową szybę to warsztaty potrafią skopać przy zakładaniu, ja bym nie ryzykował np zalania puszki z bezpiecznikami potem, albo innych cudów. chytry 2 x traci. Źle wyczyścisz stary klej (uszkodzisz lakier) za pół roku masz piękne wykwity na dachu, słupkach itd, itd. Zostaw to komuś co wkleja kilka szyb dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie wiedziałem tego wcześniej bo dwa dni temu wyskoczyłem z 1000 i to nie w aso :hehe:

 

Przecież tysiak dla przeciętnego AKowicza to mały pikuś. Zapytaj Ryba-po prostu nie stać Cię na to auto i tyle  ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie wiedziałem tego wcześniej bo dwa dni temu wyskoczyłem z 1000 i to nie w aso :hehe:

Do jakiego samochodu ? bo są róże modele i różne ceny , ja podałem na przykładzie opla insigni 620 zł z wymianą , uważasz że to jest dużo ? , przy mnie gościu wymienia w Hondzie civic 98 r cena 350 zł z wymianą , to jest dużo ? , według mnie to są fajne ceny i zastanawiam się następnym razem czy nie zrezygnować z AC szyby , bo myślałem że to insigni wyjdzie mnie szyba z wymianą 1500 zł , mówimy oczywiście o zamiennikach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego samochodu ? bo są róże modele i różne ceny , ja podałem na przykładzie opla insigni 620 zł z wymianą ,

Cena dobra :ok:

Ja zapłaciłem tyle za szybę do cmaxa podgrzewaną ,zieloną z czujnikami firmy piklington. Mogłem trochę taniej nordglasa ale nie chciałem bo już miałem - słabo grzeje i rysuje się od patrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na ile masz zdolności, ale źle położysz klej (za mało, niedokładnie), krzywo ją wkleisz i potem będzie Ci się lała woda do środka.

Czołową szybę to warsztaty potrafią skopać przy zakładaniu, ja bym nie ryzykował np zalania puszki z bezpiecznikami potem, albo innych cudów. chytry 2 x traci. Źle wyczyścisz stary klej (uszkodzisz lakier) za pół roku masz piękne wykwity na dachu, słupkach itd, itd. Zostaw to komuś co wkleja kilka szyb dziennie.

 

Nie sądzisz, że pogrubione fragmenty wzajemnie się wykluczają?

Co do złego oczyszczenia, uszkodzenia lakieru - naprawdę sądzisz, że "zakład" będzie się spuszczał nad ta operacją? Uważam, że idą na ilość, skoro mają wymienić kilka szyb dziennie, to nie będą się rozczulać na czyimś bolidem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie sądzisz, że pogrubione fragmenty wzajemnie się wykluczają?

 

Wykluczają?Absolutnie. Natomiast istnieje również ryzyko, że może być źle wklejona, ale zdecydowanie mniejsze niż samemu. Na zasadzie-operacja chirurgowi może się nie udać, ale prawdopodobieństwo powodzenia jest wysokie w stosunku do tego, gdy zrobisz ją sobie sam.

 


Co do złego oczyszczenia, uszkodzenia lakieru - naprawdę sądzisz, że "zakład" będzie się spuszczał nad ta operacją? Uważam, że idą na ilość, skoro mają wymienić kilka szyb dziennie, to nie będą się rozczulać na czyimś bolidem.

 

Jest coś takiego jak doświadczenie. Nie trzeba się spuszczać, po prostu wiedzą od czego zacząć i co po kolei by nie spaprać.

 


Cena dobra
Ja zapłaciłem tyle za szybę do cmaxa podgrzewaną ,zieloną z czujnikami firmy piklington. Mogłem trochę taniej nordglasa ale nie chciałem bo już miałem - słabo grzeje i rysuje się od patrzenia.

 

@@oskarek Gdzie zakładałeś?Ja 2 szyby robiłem u nich. Bardzo rozsądni cenowo  jak na okolice Wawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto Szyby Warszawa Wiertnicza 162 .

Pewnie w okolicach Wawy bym znalazł taniej ale raz czas naglił bo przegląd był do wczoraj , dwa powrót z za miasta ( bo było jeszcze czyszczenie i zabezpieczanie podszybia) potem jazda po auto wyszło by pewnie na to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Fatal a ta szyba do insigni to jakiej firmy, bo zamienniki są różne...

 

Nordglas , miałem z tej firmy zamontowaną szybę w Peugeocie 407 i jak miałem wypadek to z przodu 1.3 samochodu została , a szyba była cała , tak więc zgłosiłem sie do nich :) , acha od tych 620 zł miałbym jeszcze rabat pewnie 600 zł wyszłoby :) także uważam że jak na taki samochód to cena jest śmieszna , jak się chce mieć luksusy to trzeba płacić - to są słowa mojej teściowej , ja rozumiem że do samochodu który ma 15 lat to nik nie wyda 600 zł bo wiadomo szkoda pchać w starego rupcia , ale tak jak pisałem wcześniej gościowi do starej hondy powiedzieli 350 zł z wymianą , wydaje mnie się że cena jest ok , ja rozumiem jak ktoś chce oryginalną no to wyjdzie dużo więcej , no ale można wybrać co się chce , ja swojej szyby nie wymieniałem poniewaz goście stwierdzili że to naprawią i bedzie ok , dali gwarancje no to ok , ja się ciesze bo mam oryginalna szybę , nikt przy sprzedaży mi nie bedzie glądził że samochód był bity itp. :)

 

Także prosze się ze mną nie kłócić bo ceny szyb są na prawde ok :) 

 

pozdrawiam

 

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie wiem ale się zapytaj , myślę że nie bedą robić problemów , ale czy Ci się to opłaca , pomyśl robota , klej , jakaś benzyna ekstrakcyjna bo czymś musisz wyczyścić miejsce , chyba nie bardzo ale jak uważasz .

 

A do kolegi powyżej , jeśli sądzi że Nordglas to szyby typu z biedronki , to mają super jakość :) , tak jak pisałem wyżej w pugu nic sie z szybą nie stało , a miałem bardzo poważną kolizję , 1/3 przodu została tylko , a szyba cała , także jakby w biedronce były same takie produkty to bym był dumny z biedronki :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.