Skocz do zawartości

Zapach samochodowy - nowe auto?


mich89

Rekomendowane odpowiedzi

Rodzice 3 lata temu kupili nowe Punto z salonu. Do tej pory czuć w nim taki specyficzny - ładny zapach tzw. salonowy. Gdzieś wyczytałem że salony samochodowe stosują specjalne preparaty. Na allegro znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6013914602&reco_id=8ad46cb7-e55b-11e5-ba10-fa163e045498&ars_rule_id=201&ars_source=ars&ars_socket_id=16

lub

http://allegro.pl/reima-neutralizator-zapach-nowego-samochodu-noble-i5299774026.html

 

Stosował ktoś coś takiego?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Hyundaia ze "skórą"...

Nawet jabłuszko nie pomoże ! Będzie waliło jak z butów narciarskich po sezonie ,)

Czyli to nie preparat , tylko zapach materiałów . Pogratulować miłego dla nosa !!

Koreańca salonowego puściłem po roku, nie dało się znieść smrodu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, żeby czymś psikali na salonie, a zapach jest już jak się zjeżdża z lory, więc to chyba nie to :phi:

W Renault czymś psikają, bo jak odbieram samochód po przeglądzie to mam wrażenie jak odbierałem nowy  ;] . Jest umyty, odkurzony i pachnie  :serducha: . Swoją drogą - są tylko dwa zapachy którego dzisiejsza chemia nie jest w stanie sztucznie wytworzyć! To zapach powietrza w lesie po burzy i właśnie nowego samochodu  :old:  :phi: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem Chemical Guys New Car wypsikałem auto i teraz ogromnie żałuję. Śmierdzi to gorzej niż źle. Straciłem tylko nie potrzebnie kase. W aucie śmierdzi mi teraz tak jak rolnicy pryskają pola czyli istną chemią. Okropieństwo. 

 

Trzeba było kupić chińskie trampki i zostawić w aucie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak twierdzą niektórzy z tym, że faktycznie zapach "pranego wnętrza" nie może trwać dłużej niż kilka dni/tygodni.  Pamiętajmy, że każdy brud jest "wsiadywany"/wcierany w siedzenia i gąbki, czyszczenia czy "prania" mogą oczyścić zewnętrzną (ile? 3-5 cm?) warstwę siedzeń. Jeśli auto pływało albo ktoś wlał w siedzenie litr (albo 2, albo 5) mleka to albo trzeba reagować szybko i skutecznie albo papa i wymieniamy fotel. 

 

 

Sam używam takiego specyfiku który jest wyczuwalny przez kilka chwil (w pomieszczeniu zamkniętym bardzo intensywnie), godzin, może dni- ale to do wyschnięcia ;) Po "wypraniu" wnętrza samochodu nie czuć "specyfiku", można pozbyć się zapachu palonych przez kilka lat papierosów, rzygów, kocich szczochów etc. Wszystko zależy jak bardzo wsiąknęło to w gąbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.