Skocz do zawartości

Regulacja świateł przez Diagnoste obowiązek czy dobra wola?


adulek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Byłem na przeglądzie starletką i lewy reflektor świeci za wysoko(diagnosta stwiedził),ale nie wyreguluje bo na badaniu nie może.

Mówie,że zapłace tylko żeby wyregulował,a on że nie!

To gdzie mam wyregulować te lampy?pytam go- w warsztacie,tylko jaki warsztat ma sprzęt do sprawdzenia świateł?

 

Pozdrawiam

a.m

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra wola, ale jeśli jest skrupulatny, to nie powinien podbić przeglądu / dać warunkowy.

 

jak podbił, to potwierdza kontrolę i sprawność układów pojazdu,

 

a ktoś nagra rozmowę i przekaże odpowiednim osobom i będzie miał Pan diagnosta problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na przeglądzie.

Diagnosta sam zasugerował że lampy są za nisko ustawione i czy ma regulować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Byłem na przeglądzie starletką i lewy reflektor świeci za wysoko(diagnosta stwiedził),ale nie wyreguluje bo na badaniu nie może.

Mówie,że zapłace tylko żeby wyregulował,a on że nie!

To gdzie mam wyregulować te lampy?pytam go- w warsztacie,tylko jaki warsztat ma sprzęt do sprawdzenia świateł?

 

Pozdrawiam

a.m

 

Prawy świeci dobrze?

 

To podjedz do ściany i wyreguluj lewy względem prawego...  :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Byłem na przeglądzie starletką i lewy reflektor świeci za wysoko(diagnosta stwiedził),ale nie wyreguluje bo na badaniu nie może.

Mówie,że zapłace tylko żeby wyregulował,a on że nie!

To gdzie mam wyregulować te lampy?pytam go- w warsztacie,tylko jaki warsztat ma sprzęt do sprawdzenia świateł?

 

Pozdrawiam

a.m

U mnie regulują na każdej stacji diagnostycznej i mówią, że jeśli chce to mogę zapłacić co łaska, ale generalnie jest to gratisowa usluga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ścianę to można się co najwyżej odsikać.

Nie zawsze, wolę jednak w toalecie ;)

Ale wracajać do tematu. W swoim Sorento wymieniłem 2 tygodnie temu lampy przednie na nowe. Przed demontażem zaznaczyłem na ścianie orientacyjnie rozłożenie światła. Po założeniu nowych ustawiłem po liniach. Pojechałem na skp, na przyrządzie wyszło idealnie. Bez opłat, bez problemu. Zawsze miła i fachowa obsługa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Byłem na przeglądzie starletką i lewy reflektor świeci za wysoko(diagnosta stwiedził),ale nie wyreguluje bo na badaniu nie może.

Mówie,że zapłace tylko żeby wyregulował,a on że nie!

To gdzie mam wyregulować te lampy?pytam go- w warsztacie,tylko jaki warsztat ma sprzęt do sprawdzenia świateł?

 

Pozdrawiam

a.m

Na jednej stacji diagnosta sam regulował bez pytania i kasował za to 20 zł. Może było coś nie tak, auto stare więc nie dyskutowałem...

Ostatnio byłem na przeglądzie A6 na innej stacji i sam zasugerowałem że światła świecą za nisko. Ustawianie gratis bez zająknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam człowieka, który po każdorazowej wymianie żarówek jedzie na regulację.

Ogólnie jestem zdania, że podczas przeprowadzania badań technicznych warto poświęcić chwilę i prawidłowo ustawić światła. Czasem trzeba to diagnoście zasugerować i zwykle robią to gratis w cenie przeglądu. Z ulicy jak ktoś wjeżdża i chce ustawić prawidłowo to biorą za to najczęściej 20zł.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nigdy diagnosta nie kazał płacić za regulację świateł, a zawsze jak coś było nie tak poprawiał. Ostatnio byłem na SKP (u kumpla) sprawdzić zawieszenie i właśnie światła. Posprawdzal co do roboty, ustawił światła i nic nie wziął. Chciałem normalnie zapłacić, to powiedział, że od nikogo nie biorą za sprawdzanie, płaci się u nich za przeglady (z pieczątką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawy świeci dobrze?

 

To podjedz do ściany i wyreguluj lewy względem prawego...  :facepalm:

lewy jest ok a wprawym połamane są zaczepy i leży na zderzaku,nie da się obniżyć lewej lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewy jest ok a wprawym połamane są zaczepy i leży na zderzaku,nie da się obniżyć lewej lampy

 

:facepalm:   :facepalm:

 

Napraw wpierw lampy, a potem zacznij kombinować z regulacją... Jak masz urwane zaczepy, to na byle dziurze się ustawienie zmieni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że chociaż sprawdził. Ja ostatnio zajechalem na przegląd "po drodze" to nawet świateł nie sprawdził... brak słów.

 

U mnie raz przegapił prawie urwaną już końcówkę drążka. Zgłaszałem, że stuka, podejrzewałem końcówkę - sprawdził, wszystko OK, dowód podbił. Wymieniłem dzień później w warsztacie, luz był bardzo duży. Nie należy ufać diagnostom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dobra wola. Mi na ostatnim przeglądzie nie sprawdził, ale to chyba z wrażenia, że coś przy aucie potrafię zrobić, zapomniał. Sprawdzał oświetlenie tablicy rejestracyjnej i zauważył, że jedna żarówka nie świeci. Jadąc na przegląd wiedziałem o tym, ale nie chciało mi się wymieniać w chłodzie poranka, więc kupiłem żarówkę i po jego informacji powiedziałem, że wymienię za chwilę. Widziałem zdziwienie na jego twarzy, że potrafię coś zrobić przy samochodzie, po tym jak ją wymieniłem. 

Przy poprzednich wizytach jeżeli była regulacja, to zawsze bezpłatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden obrót śrubokrętem w lewo, drugi w prawo. 20PLN... 

U mnie jeden artysta ksenon chciał wyregulować że niby za nisko świeci, jak mu powiedziałem że bez laptopa nie ma co podchodzić to się zdziwił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeden artysta ksenon chciał wyregulować że niby za nisko świeci, jak mu powiedziałem że bez laptopa nie ma co podchodzić to się zdziwił :)

Trzeba było mu dodatkowo uświadomić, że przy prędkości ok. 100 świeci nieco wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było mu dodatkowo uświadomić, że przy prędkości ok. 100 świeci nieco wyżej.

To mogłoby go załamać. Z drugiej strony to wprowadzanie lamp w tryb serwisowy i dopiero możliwośc ich regulacji to też przesada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogłoby go załamać. Z drugiej strony to wprowadzanie lamp w tryb serwisowy i dopiero możliwośc ich regulacji to też przesada...

 

A u mnie ksenony wyregulujesz śrubką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się nie skręcają przy ruchu kierownicy...

 

No fakt, nie skręcają. U mnie są dodatkowe reflektory doświetlające zakręty a ASX ma takie sprytne światełka że świeci cały czas wiązką o kącie 160 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Byłem na przeglądzie starletką i lewy reflektor świeci za wysoko(diagnosta stwiedził),ale nie wyreguluje bo na badaniu nie może.

Mówie,że zapłace tylko żeby wyregulował,a on że nie!

To gdzie mam wyregulować te lampy?pytam go- w warsztacie,tylko jaki warsztat ma sprzęt do sprawdzenia świateł?

 

Pozdrawiam

a.m

 

 

Trzeci raz w ciągu 1.5 tygodnia robię badanie techniczne, tzn na 3cie auto i za każdym razem ustawiano mi światła za free. Do każdego badania dają szampana w cenie, co prawda sikacz igristoje jakieś, ale jak się zbiera 2-3 to robię co raz detonację :)

Zamiast szampana można sobie wziąć zalegalizowaną gaśnicę jak ktoś ma niezalegalizowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co diagnosta to inna historia. Przez półtora roku mieszkałem w Kaliszu. Tam diagnosta nie dość, że wyregulował podczas badania, to zawsze mogłem wpaść do niego i wyregulować w międzyczasie i nigdy nie chciał za to pieniędzy! 

Dla informacji - SKP na Nowym Świecie, koło Straży Pożarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Mało który warsztat ma taki sprzęt. Ja takiego nie znam w sumie...

Hm to w takim razie warsztaty do których jeżdziłem (nie mówię o ASO) był specyficzne - bo przez ostatnie 20 lat regularnie jeżdziłem do 3 warsztatów i we wszystkich był....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakies duże warsztaty, wielkości ASO ;):oki:

Niekoniecznie. Kumpel prowadzi warsztat aut grypy VAG nie wielki bo nie wielki ale urzadzenia do regulacji swiatel ma. Zeby chociazby w prestizach xenony ustawiac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.