Skocz do zawartości

[H] Montaż podgrzewanych lusterek


slawek_j

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio odpadł mi wkład prawego lusterka. Do tej pory nie miałem podgrzewanych lusterek (nie mam elektrycznie sterowanych). Teraz kupiłem wkład z podgrzewaniem (najwyżej nie wykorzystam grzania). Czy ma ktoś rozpiskę złącza w drzwiach (mam to prostokątne)? Czy oprócz doprowadzenia okablowania muszę jeszcze coś dołożyć (przekaźnik, bezpiecznik)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potrzebujesz mieć bezpiecznik nr 21 - 7,5A.

A co z wtyczką w drzwiach? Do których pinów dochodzi napięcie do grzania lusterek? W samych drzwiach nie mam instalacji, ale może choć dochodzi do wtyczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki. Jak już pogoda ustabilizuje się, to zajrzę do tego. Przy wymianie wkładu zorientowałem się już, że poprowadzenie kabla z lusterka do drzwi nie będzie takie łatwe, bo kanał przeznaczony do tego jest u mnie zajęty przez cięgna do ustawiania lusterka (mam ustawiane manualnie). Jeżeli we wtyczce drzwiowej nie będę miał doprowadzonych kabelków, to pewnie sobie daruję podgrzewanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jak już pogoda ustabilizuje się, to zajrzę do tego. Przy wymianie wkładu zorientowałem się już, że poprowadzenie kabla z lusterka do drzwi nie będzie takie łatwe, bo kanał przeznaczony do tego jest u mnie zajęty przez cięgna do ustawiania lusterka (mam ustawiane manualnie). Jeżeli we wtyczce drzwiowej nie będę miał doprowadzonych kabelków, to pewnie sobie daruję podgrzewanie...

 

W sumie to logiczne ze jakieś otwory technologiczne są wykorzystywane albo do poprowadzenia przewodów a jak ich nie ma to są puste i można mini cięgna poprowadzić.

Aha jeszcze zapomniałem dodać. W Twoim przypadku z REC i bez elektrycznego dachu (opcja 9811 na schemacie) plus z ogrzewania lusterka jest wpięty bezpośrednio do przekaźnika od ogrzewania szyby tylnej.

Nawet jakbyś nie miał gotowej instalacji to ja bym ją pociągnął. W sumie to tylko 2 kabelki a podgrzewanie lusterek jest fajnym bajerem. Nie tylko błyskawicznie likwiduje szron zimą ale nawet latem sprawia że krople wody znikają ze szkła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.